10 Kasımın Anlamı

10 Kasımın Anlamı o kadar büyüktür ki, o günün kaybı aslında bir milletin kaybı değildir, o gün tüm insanlık kaybetmiştir ULU ÖNDER‘ini.  ATATÜRK gibi bir lider, bir önder, bir kişilik abidesi bir daha ne gelir, ne de görülür bu dünyada. Tüm uluslar ve ülkeler görmüşlerdir ki, ATATÜRK ilke ve inkılapları doğrultusunda yaşamak kadar güzel bir şey yoktur. Bunu her fırsatta dile getiren ve vurgulayan o kadar çok devlet adamı ve kişiler vardır ki, yetkili ağızlardan bunu duymak bile bizlere onur aşılamaktadır.

10 kasım
10 kasım

Bir milletin uyanışı, bir ulusun haysiyeti ve şerefi nasıl kurtulacaksa, işte O her şeyi yapmıştır bu alanda. Fakat şu an bunu görmeyen yada gördükçe kahrolan o kadar vatan haini vardır ki, saya saya bitiremeyiz. Hatta bu ATATÜRK ve vatan düşmanları bir türlü bitemediler, gitmediler, bir türlü bitmek bilmediler..

10 Kasımın Anlamı
10 Kasımın Anlamı

10 Kasımın Anlamı

İşte 10 Kasım‘lar  geldiğinde yer gök üşür adeta. Toprak titrer, kurt-kuş bile ağlar bir hale bürünürken, nedense bizim içimizdeki vatan hainlerinden yaprak kımıldamaz. Neden acaba diye düşünmek te anlamsız aslında. Adı üstünde VATAN HAİNİ. Ne için yas tutacak ki, ATA‘mızı  sonsuzluğa uğurlarken bile gülmedi mi bu zihniyetler, bu kişiliksiz embesiller kara kara çarşafların altında din tacirliği yapmadılar mı asırlarca..

atam
atam

Bu habis ur diye nitelendirdiğimiz bulaşıcı hastalık gibi yıllarca içimizde barınmadılar mı? Şimdi bu ideal din tacirleri sayesinde her gün daha da geriye gitmiyor muyuz? Hakkıyla işini yapan ve bu VATAN için insanlarına her fırsatta hizmet etmeyi görev addeden, bir devlet adamı anlayışıyla hizmet eden yöneticilere elbette sesimiz çıkmaz ve onlara da hak vererek bu mücadele yanlarında oluruz muhakkak.

Atatürk
Atatürk

Ama ya bu parazit gibi sağa sola yayılan solucanımsı tipler yok mu, ah onlar yok mu, işte onlar bu ülkeyi bu hale getirenlerdir. Düşmanla kol kola gezip kendi vatanına düşman kesilen bir adam müsvettesi olmaktansa,  doğru olup ateşlerde yanmayı tercih eden vatan evlatlarına buradan selam olsun.

İyi ki varsınız ve iyi ki sizlere beraber 10 Kasımın Anlamı içerisinde yaşayıp gidiyoruz. ATA‘m, kalbimizde yaşıyorsun, yaşayacaksın, yaşatacağız..

ulu önder
Ulu önder

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..!

Denizim.ORG

SubaT

10.11.2018

 

10 Kasımın Anlamı” için 2 yorum

  • 10 Kasım 2018 tarihinde, saat 22:25
    Permalink

    Tek baskomutan Mustafa Kemal Ataturk…Ozgurlugumuzu,huzurumuzu ve refahimizi sana borcluyuz.Hicbir ölüm bu kadar ölümsuz olmamisti…Ruhun sad olsun…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir