11 Ağustosta Yaşananlar

11 Ağustosta Yaşananlar o kadar güzeldi ki, bir daha yaşanır mı asla bilemem. Hayatımda böyle bir daha kaç 11 ağustos yaşanır tam da bilmiyorum ama ne kadar da anlamlıydı bu durum anlatamam bile. Yalnızca meleklerin şahit olduğu bir ağustos günü ve benim o muhteşem doğum günüm.

Bir akşamüstü yan yana seyre daldığımız o emsalsiz bakıp kalmalar. Ve bir daha asla içinden çıkamayacağımız o birlikte oluştan sonra yaşadıklarımız ve o yaşananlardan geriye kalan yitip gitmeler.

Bir daha buna asla fırsatımız olmayabilir diyerek nefes nefese kalıp göz göze bayılıp gitmeler. İşte en acısı da bu oldu sanki. Bir daha bunu asla yaşama fırsatımızın olamayacağını bilerek serbestçe davranabilmekti aslında yaşadıklarımız.

Bende yarattığı o müthiş özlemin ve onda yaratılan inanılmaz hasretin tepkimesiydi bu belki de. İçinde imkansız bir aşk barındıran, olmayacak bir beraberlik, kusursuz iki insan.. O kadar anlamlıydı ki bunların hepsi.

Şimdi bakıyorum da, mazide yaşanmış o kadar şey varken, gelecekten medet ummak da saçmalık aslında. İlerde neler olur bilemem ama bir 11 ağustos günü başka önemli ne yaşayabilir ki insan? Her şey kocaman bir hiç olduktan sonra neye göre yaşamalıyım acaba bundan sonra ya da kime göre?

11 Ağustos
11 Ağustos

11 Ağustosta Yaşananlar

Bu güzel günün bir anlamı olmalı derdim hep kendi kendime. Bu anlamlı günde benim bir ayrıcalığım olmalıydı. Bu yaşananlar için bir fırtına tarzı tayfun yaratılmalıydı yüreğimde. Sevdasına doyamadığım, ömrümden ömür alıp giden sevdiğimsin diyen kadın acaba bu anlamlı günden sonra neler yapabilecekti bizim için?

Bu labirentin içinde beni tek başıma bırakıp anlamsız bir dünyayı yaşatabilecek kadar sorumluluk örneği sergileyemezdi. Tutku, aşk, sevda, bağlılık ve kısaca adına ne derseniz diyin. Bu karmaşada insan ne kadar ayakta kalabilirdi ki?

Onu sevmek hata mıydı acaba diyorum? Yoksa bu sevgiden ya da aşktan daha mı ileride bir duyguydu? Anlamsız gelen, ikimize de anlamsız gelen bu kaostan kurtulmalı mıydık acaba?

Bir daha bana dokunma diyebilecek kadar basit olmamalıydık ikimizde. Aşk zaten dokunmadan yaşanabilecek kadar kutsal olmalı mıydı? Peki ya tenlerin bayramı bir daha yaşanmazsa, bu bize reva mıydı? İşte bu sorularla kendimi yargılayıp bir karara varmayı seçmeliydim aslında.

Onsuzluk beni daha da yaralayabilirdi.. İçinden çıkılmaz bir duruma gelebilir ve kendimi yitirmekten korkar olmuştum. Zaten hiç kendimde değildim ki onu tanıdıktan sonra. Yazın ortasında dolu yağdırıp, arabanın camlarının buğulanmasına sebep olan Yüce Rabbim nelere kadir değildi ki?

Dizinde yatma özlemi
Dizinde yatma özlemi

11 Ağustosun Anlamı

11 ağustosun anlamı kadardık aslında. Onun kadar saf ve temiz. Onun kadar yapayalnız yaşayan bir yaz ayını bile anlamlı kılmayı başarmıştık işte. Yalnızlığını almayı ve kendimize o tarihten bir şeyler kapmayı da becerebildik.

Bundan sonra her yaz ayında yaşanan akşamüstüleri, her doğum günü, her hediye edilen bir adet kırmızı gül, her dokunuş, her sevişme ve her bir parfüm kokusu da bu günlerin en canlı şahidi olmaya aday olacaktır.

Hem de yaşanan o kadar kırılganlığa, o kadar tepkiye, o kadar avaz avaz sessizliğe rağmen..

Acıyı da çeken benim, hasreti de çeken, özlemlere bel bağlayan da benim dercesine..

Bakışların sivrildiği her acıya dem vuran hasretlerde bile yenilmeyen ben, belki de hayatımın en ağır yenilgisini yaşayıp, bir daha asla toparlanamayacağım bir hayatın kalan günlerini onsuzlukla yaşamaya devam edeceğim. Onsuz ölmeyeceğimi bilse zaten belki de kalan günleri beraber yaşamak ister miydi acaba? En büyük serzenişim de bu olacaktı artık.

11 Ağustosta Yaşananlar için kime inat ya da neye inat ettik bilemem ama bundan sonrası berbat, ondan sonrası da adeta kıyamet..!

KRaL

11.Ağustos.2018

Seni Seviyorum
Seni Seviyorum

En güzelini de Oğuz Boran söyledi, biz de yıllarca dinledik, dinlemeye devam edeceğiz. Seni seviyorum..

11 Ağustosta Yaşananlar” için 3 yorum

 • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 18:06
  Permalink

  İçinden çıkılmaz bir duruma gelebilir ve kendimi yitirmekten korkar olmuştum. Zaten hiç kendimde değildim ki onu tanıdıktan sonra. Yazın ortasında dolu yağdırıp, arabanın camlarının buğulanmasına sebep olan Yüce Rabbim nelere kadir değildi ki? Emegine sağlık

  Yanıtla
 • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 22:44
  Permalink

  Ben ya uzun uzun yazarim destan olur yada tek bi bakisimla Gozlerinin derinlerinde kaybolurum iyi bilirsin..Sıkma canini asma yuzunu dalma uzaklara yaşadiklarimizi düşün Allah in bize bahsetmis oldugu Aşk’a Şükret..Çunku bundan sonra ne baskasini sevebilir nede gonul baglayabiliriz biz yalansiz karsiliksiz saf ve gercek duygularla Sevdik birbirimizi..
  Ayni havayi soluyupta sana dokunamamak varya….iste o bizi tuketen caresizlik…
  Iyiki varsin iyiki tanidim iyiki yasadim iyi Dogdun Aslan…

  Yanıtla
 • 13 Ağustos 2018 tarihinde, saat 12:49
  Permalink

  Senden sonra hiç bir sey yolunda gitmedi ve bundan sonra da gitmeyecek. Bir kez bile hic bir iliskime duzen veremedim. Hevesini alan, ya cekip gitti ya da ben yurutemedim. Belki de hic bir kadin, nazımı cekemedi sen gibi. Bundan sonra ne olur bilmiyorum ama senden sonrasi kiyamet onu iyi biliyorum. Kendine iyi bak, ayni sehrin havasini solusak bile ayni mevsimde yasayamamak kadar daha kotu bir durum hic olmamisti. Belki de isledigimiz gunahin bedeli bu….!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir