Açma Kapıyı

Açma Kapıyı istersen ve yok de kendini bana. Hadi bak bugün bayram. Gel vedalaşalım desem gelmezsin. Gelsem vedalaşmaya sevmezsin. Ne yapsaydım ki başka, söylesene? Birbirimize o kadar nefretiz ki, o kadar bizsiz durumdayız ki ve o kadar biz olamadık ki..

Bir küçük oğlan çocuğu gibi burnum aka aka nefse nefese kapına gelsem zile bassam. Ziline basarken boyum bile yetişmese, ağlasam kendi kendime. Şekerimi almadan gitmeyeceğim desem. Ve sen kapıyı açsan bütün ihtişamınla karşımda dursan. Ben baksam, sen baksan, ya da bakmasan…

Kapıyı üzerime örtüp bir de beni azarlasan. Ne yapardım bilemedim ki, ne desem dilim konuşmadı gene bak. Yine sensiz ve sevgiye açken kapını vurdum. Ve sen gene ‘yokum‘ dedin, ‘sana bir şey yok‘ dedin. ben bir çocuk hevesiyle de gelsem kapına, şeker toplayan bir deli çılgın gibi de gelsem, yine eli boş çevirecektin beni be sevgili.. Be sevdiğim, biz bu kadar mı yabancılaştık? Açma kapıyı, senin dediğin olsun gene de.

Aç kapıyı
Aç kapıyı

Açma Kapıyı

Açma bana kapıyı. Bugün bayram olsa da açma, hiç bir gün bayram olmasını istemediğin için açma. Sen hep matemdin, hep yastın, hep yasaktın ya hani?

Varsın benim o saf çocuk hayallerim elimde patlasın, yüreğimde can versin sayfalarca kitap gibi. Duymasın sesimi hiç kimse. Şarkılarda matemim olsun sana dair. Açılmamış kapılarda kalsın umutlarım.

Divan-ı Harbe gitsin bu gönül savaşım. ve ben gene yenileyim sana kalleşçe. Yine sevdamdan eser kalmasın bana ve ikimize. Sadece bir hiç kaplasın benliğimi. ‘O yok artık‘ diyebileceğimi kestiremiyorum ama, o bende bitti diyebilecek kadar cesaretim var mı acaba işte onu bile bilmiyorum ve bilemiyorum.

Çok aşktın hem de çook..

Tarifsiz bir duyguyla seni severken, benden gitmene bile aldırış etmeyecek kadar cesaretliydim aslında. Yılların eskitemediği duygularımı çöpe mi atsaydım peki?

Bak kapındayım, o saf küçük çocuk gibi geldim sana. Hadi aç kapıyı ve avuç dolusu şekerimi ver bana. Bugün bayram be sevdiğim, bari bugün aç kapıyı.. Evde yoksan da aç, bak bu çocuk her şeye aç..!

Www.Denizim.ORG

KRaL

21.08.2018

Bugün bayram
Bugün bayram

Açma Kapıyı” için bir yorum

 • 21 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:03
  Permalink

  Hepinizin Bayramı KutLu OLsun.
  Nice BayramLara İNŞALLAH!
  Denizim.ORG farkıyLa tabii ki:)

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir