Aldatarak Sohbet Etmek

Muhabbet sitelerinin en önemli sorunu, aldatarak sohbet etmek ve aldatılmak. Mobil sohbet için giriş yaptığınız her ortamda bununla karşılaşabilirsiniz. Yıllarca emek verip, uğruna destanlar yazmaya kararlı olduğunuz insanlar sizi yarı yolda bırakıp, bir hiç uğruna sırtınızdan vurmuştur elbette. Bu konuda reel yaşantılarda da örnekler muhtemelen vardır.

Kaygısız ve şüphesiz bir biçimde, sevginizle yorulduğunuz ve ondan başka hiç bir amacınızın olmadığı bir hayatı yaşarken, karşınıza başıboş ve umarsız bir insan örneği çıkar. Bu emekle test ettiğiniz hayatınızı artık bir aldatılmışlık örneği kaplamaya başladığında ise artık çok geç olacaktır.

Değer verdiğiniz insanlar tarafından bir hiç uğruna kaldırılıp bir köşeye atılmak kadar koyan başka ne vardır ki hayatta? Zorunuza gitse de, bu her zaman karşılaşılan bir durumdur. Hele ki sohbet ve chat sitelerinde, aman Allah’ım! Duyar duymaz ve fark eder etmez hayretler içerisine düştüğünüz o kadar etkileyici aldatılmalar vardır ki, reel hayata bir anda saygı duyar ve sanal ortamlardan nefret etmeye başlarsınız.

İşte bu da sanal alem için ne kadar kötü bir durum olduğunu bizlere açıkça gösteren bir olaydır. Sanal dünyanın aslında güzel çok tarafı vardır ama ah biz insanlar var ya, orayı da burayı da berbat eder duruma geliriz hep. Bize verilen güzellikleri yıkmaya ve rezil etmeye çalışan insanları aramızda hataları ile kabul etmeye devam ettikçe, elbette daha başımıza çok pis işler gelecektir.

Zorumuza giden her şey, aslında başta ders almadığımız ve inatla kabullenmeye çalıştığımız zaaflarımıza olan yenilgilerden başka bir şey de değildir. Hep küçük ve basit hatalarımıza es geçtikçe, bu hataların bir gün bize büyük yıkıntılar olarak döndüğünü görebiliyoruz ne yazık ki. Bunlardan ders almak yerine, oturup kaderimize boyun bükmek ve razı olmak dediğimiz başarısızlığın öyküsüdür aslında mağlup olmak.

Denizim.ORG
Denizim.ORG

Aldatarak Sohbet Etmek

Aldatarak sohbet ederiz. Birilerini, kendimizi, başkalarını, sevdiklerimizi ve sevecek ne varsa her şeyi. Örnekleme çoktur aslında bu konuda. Zamanla ilerleyen her sorun bize bir takım eksikleri de gösterir. Şimdi biraz da bunu irdeleyelim, yaşanmış canlı örneklerle tabii ki.

Bir kadın düşünelim, bir de erkek. Bunlar sanal ortamlarda tanışıp aşk yaşayan insanlar. Mutlu olduklarını sanırlar belki ama aslında hiç de mutlu değillerdir. Yaşanmamış ne varsa yaşamaya karar verirler ve sabah akşam bu platformlarda beraber vakit geçirmeye başlarlar.

Erkek, işten eve gelince kadınla konuşmaya can atar. Kadın ise evdeki işlerini bitirip rahatça kahvesini yudumlarken zevk dünyasına dalmak üzeredir. Sevgilisi ile birlikte olmak, onun da heyecanını artırmıştır. Daha çok kendine bakar, daha çok romantizm yaşamak ister ve sohbet odaları içerisinde daha faal olmak için heyecanlıdır artık.

Bu durumda eksi bir parça yoktur artık ama ah o bitmek tükenmek bilmeyen tatminsizlik var ya, işte o her insanda biraz mutlaka belli eder kendini. Zamanla daha çok beraber olmak ister, daha da serbest davranmak ister ama bunun amacı aslında sevgili değil, yaşanan durumdur. Zevk aldığı şeyi yapmaktır bir nevi.

Sanal yalanlar söylemeye başlar ve aldatarak sohbet etmenin tipik örneği yaşanmaya başlar. Başkaları ile de olmaya başlamıştır. Çünkü erkeğin bu saf ve temiz duruşu ona tat vermez. İlla bir çirkeflik yaşayacaktır. Zamanla başka erkeklerle de olmaya başlar ve artık bu ilişkiden zevk almadığını söyler. Çünkü yaşanacak bir şey kalmamıştır

Bu karaktersiz durum sonucunda da ayrılık vaktinin geldiğini görürler. Bir başka insanla olmaya daha yatkın olan, bir ilişkiyi 15 gün bile sürdüremeyen bir kadının da vereceği şey aşk olmayacaktır artık. Bu basit bir sanal cinsellik veya karmaşık bir tatmin olma yönteminden öteye gitmez. Aldatarak sohbet etmek, bir alışkanlık haline gelirse hiç bir ilişki sağlıklı olmaz. Ne diyelim, rastgele..

SubaT

23.07.2018

Mobil sohbet
Mobil sohbet

Aldatarak Sohbet Etmek” için bir yorum

  • 23 Temmuz 2018 tarihinde, saat 17:09
    Permalink

    Sanalda sevgilin varken sevgili yapmanın adı aldatmak değilmiş. Elektriksiz kalmak deniyormuş buna:) Orospuyu zincire vurmuşlar kilidi ile oynaşmış, hatta ” Orospuyu gömmüşler, küreği de yanıma koyun demiş. ”
    Kısa bir örnekti:)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir