Ankara Seninle Güzel

Ankara seninle güzel. Her şey seninle anlamlı burada. Her şeyin bir sonu varmış. Hüzünlerin, yalnızlıkların, karanlıkların… Peki ya mutluluklar, onlar olmadan nasıl hayat sürer ki?

Bir Ankara düşünün… Her sokak, her kaldırım taşında bir ayak iziniz ve çocukluk anılarınız olduğunu düşünün. Hayata merhaba dediğiniz yere ölmeden elveda demek ne kadar zor… Bütün hatıraları, çocukluğunuzu, kalbinizi bırakıp gitmek… Birde sevdiğiniz adamı düşünün o şehirde. Sen,ben ve Ankara… Hayattan başka ne isteyebilirim ki. Kendimi yalnız hissettiğimde geçtiğim yollardan seninle beraber geçmek istiyorum. Artık yalnız değilim dercesine. Sen hayatıma girince Ankara’nın her taşı, her toprağı anlam kazandı. Her sokak başında ikimizi hayal ediyorum. Keşke, bütün yollarım sana çıksa.

Sessizliğin yürek sızlatan bir acı. Biliyorum ki, sen ne zaman canın yansa, kotu hissetsen sessizliğe bürünürsün. Susma, anlat her zaman yaralanan kalbini. İzin ver merhem olayım yarana. Sol yanım… Umursamaz bir şekilde iyiyim demen, bütün yaralarına rağmen güçlü durman. Sen, her şeyi kırabilecek kadar öfkeli deli rüzgarken, bu küçük kalbe esmeye korkan o güzel kalbin benim evim…

Ankara seninle
Ankara seninle

Mesafeler aska engel değilmiş. Kalbini kalbimde hissediyorum. Aklından geçenler, kalp atisin hepsini duyacak kadar yakinim sana oysaki. Gözlerin deyip gülümserdin ya bana. Ben de gülümsemen der susarım. Gülen yüzün, kahkahaların, gülünce kısılan gözlerin, benim yeryüzündeki cennetim.

Bu yazıya baslarken her şeyin bir sonu vardır dedim ya, bizim sonumuz olmasın olur mu? Mutlu sonsuz olsun. İyi ki varsın ömrüm… Ömrüm ömrüne ömür olsun… Seni seviyorum…

Denizim.ORG

Yazan : SiYaHiNCi ( SubaT ‘ a ithafen yazılmıştır)

08.11.2018

Cevap :

SubaT = Teşekkürler güzel duyguların için SiYaHiNCi. İyi Ki varsın diyebildiğim en anlamlı insan olman bile bu duygulara kalem olmaya yeter de artar.

Dünya üzerinde insanlar doğar, yaşar ve nihayetinde ölürler. Sevgi ile harmanlanmış ne kadar güzel yürek varsa, sevmeye ve sevilmeye o kadar aç ve yoksunlar ki..

Dilerim bir gün o çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği o güzel Ankara, sana en güzel mutluluk için de bir ev sahipliği yapar. Mutlu olmak için sabır ve dürüstlük yeter de artar bile. Ankara seninle güzel..!

seninle güzel
seninle güzel

Ankara Seninle Güzel” için bir yorum

  • 8 Kasım 2018 tarihinde, saat 16:57
    Permalink

    Benim de iyiki varsin dedigim en anlamli insan sensin.Dilerim ki,hersey de senin gonlun gibi olsun

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir