Artık Bekleme Bizi

tarafından
207
Artık Bekleme Bizi

Gittik ve yokuz, Artık Bekleme Bizi. Biz bir sevda masalı iken, yalan bir hikaye olup çıktık. Kime kalır bu dünya bilemem ama sen doy yeter, sen tatmin o yeter, sen aç gözünü kapat devamlı ama yeter ki her şeye gözün doysun. Gitmesin dudaklarından isteklerin her biri bir yere.. Nede olsa doymuyorsun ki, hatta duymuyorsun ki gerçekleri.. Tek bildiğin, kaprislerinle yaşamak değil miydi zaten? Al hepsi senin olsun, dünyanın her güzel şeyi sana ve seninle olan bu aleme gelsin, bu alem seninle olsun, sen de bu aleme sahip çık. Çünkü senden başka sahiplenenen kimse de yok.

Bu evler yıkılmaz, bu sokaklar aşınmaz, bu dağ gibi yollar belki aşılmaz ama artık bekleme bizi. Biz bittik, gittik, gideceğiz de hala..uzaklara hemde, çok ve bilinmez yerlere.. Yalnız ve bir başımıza ama biz olmadan-ayrı ayrı-kopa kopa-koparıla koparıla..

bekleme bizi

Artık Bekleme Bizi

Çok çabaladık olmadı, dönüşü olmadı, terkedişlere gebe kaldık.. hatta uzun bir zaman da doğuramadık o acıları bir türlü, hep bir şeyler ters gitti.. belki yolunda gitmeyen şeyleri aşabilsek mutlu da olabilirdik ama ne çare, sen bizi yok ettin, bizi dar ettin bu koskoca dünyaya.. Ha ölüm, ha gidiş, ha bitiş.. Nesi farklı ki bu şekilde yaşamanın, ölmekten…

Bu şarkılar bir daha bestelenir mi sence, bu ezgiler bu kadar içten çalınabilir mi? Bu güfte benim olamaz, bu gidiş beni yok edemez..

Gitme deseydim kalır mıydık? Yoksa daha mı kalırdık buralarda, daha da gider miydik uzaklara..?

Gel diyemiyorum, dilim varmıyor bir daha, bir kez daha ölmeye niyetim yok gibi, bir an bile yüzüne bakasım yok inan ki..

Niye bittik ki, niye bitemeden bittik be kısık bakışlı güzel kadınım..!

Hala kadınım diyorum baksana.. Ne kadar da komiğim değil mi? Halbuki sen fıkralarıma bile gülmezdin hiç..

Beklemek, özlemek, hasret çekmek ve iliklerine kadar acıya gömülecek ne vardı ki?

Artık bekleme bizi.. Baksana, bekledikçe sorular çoğalıyor, cevapları da yok zaten.. Varsın bundan sonrası ayrılık diye inleyip dursun, susar elbet bir gün yazılamayan satırlarım.. sen de ağlarsın belki o an..! Kim bilir, sessiz çığlık oluruz ikimiz de belki bir gün ve bizi sadece biz duyarız..

Yazan : SubaT

13.12.2018

bekleme bizi artık