Aşk Kadını Nasıl Olmalı

Aşk Kadını Nasıl Olmalı diye düşünenlere biraz yol gösterelim. Belki bizden feyiz alırlar. Sanki biz biliyormuşuz gibi:) Kendi kendimize beklentileri sağlamak adına bir şeyler karalamak istedik. Aşk kadını ya da başka bir deyişle, aşkın kadını nasıl olmalı acaba hiç merak ettiniz mi? İçi dışı aşktan sarmalanmış, her yerinden aşk fışkıran bir kadından bahsedeceğiz. Etrafına aşk aşılayan, aşkla yoğrulmuş ve bakışları bile buram buram sevda kokan bir kadın..

Peki buralara kadar aşk dediysek ve aşk kadınından bahsedeceksek eğer, bu kadını var eden ve onun aşkı anlatmasını ve yaşatmasını sağlayan varlık da erkek değil midir? Onun hiç katkısı yok mudur bu aşk kadınına? Tek başına bir aşk zaten yaşanmaz, ya da o aşk aşk değildir yalnız başına.

Aşk kadını, illa sen diyendir. Ruhumu sende bıraktım diyendir. Geri verirsen ölürüm diyebilendir. Bin kere gitse de, her defasında daha büyük tutku ile dönendir. Dünyanın merkezine koyduğu adamın etrafında pervane olan, ateşe uçandır seve seve. Yanacağını bile bile hem de, ateşe yürüyen gözü kapalı aşıktır.

Aşk kadını
Aşk kadını

Aşk Kadını Nasıl Olmalı

Yürek burkan bir aşk masalı dinlersiniz ve içiniz resmen kıyılır. İnanamazsınız duyduklarınıza ve bunun aslında bir hayalden öteye gidemediğini sanırsınız ya da bir şehir efsanesi olarak aklınıza yer eder. Aşk kadını; sadık, sevecen, yeri geldiğinde eli maşalı olur derler. Aşk kadını; erkeğini çocuk gibi sevmeli, ilgi göstermeli. Erkek nazlıdır, nazını çekmeli. Sevgiye boğmalı bazen onu. Erkek, çocuk gibidir. Mutlu olduğunda çok sevinir.

Kadın ise, erkeği tarafından sevilmeyi, pohpohlanmayı ister. Kadın, sevecen ve empati yeteneği olmalı. Buna inandırmalı karşısındaki erkeği. Devamlı azarlayıp, kendinden soğutmamalıdır. Bazen erkekler buna çok dikkat ederek yaşarlar. Saygılı olabilen bir kadın, erkeğin gözünde daha da asil bir ruha sahip olur.

Bazen de kadın uzaklaşmalı, kendini özletmelidir. Çok sıkı fıkı olunca, erkek sıkılır. Bu defa aşk bile umursanmaz. Bir soğukluk başlar ki, o zaman tarifsiz yaralar açılır ilişkilerde. Evlilik aşkı öldürür derler ya, bazen haklı bir söz olarak içimize yer eder bu. Evlenen kadın, aşkı da unutuyor aşk kadını olmayı da.

Aşk kadını nasıl olmalı? Diye bir soru ile karşılaştığınızda, bazen cevap veremezsiniz. Çünkü aşk bambaşka bir manadadır. Kimine göre bir sevda, kimine göre bir efsane, kimine göre de bir bağımlılık duygusunun sonucudur. Sizce ne peki? Bunun cevabını lütfen bu konunun altına yorumlarınızla belirtirseniz bizi sevindirmiş olursunuz. Saygılarımızla, esen kalın.

Www.Denizim.ORG

KRaL

13.09.2018

Aşkın kadını
Aşkın kadını

 

 

 

Aşk Kadını Nasıl Olmalı” için 2 yorum

 • 13 Eylül 2018 tarihinde, saat 21:57
  Permalink

  Aşk kadını aşk a kendi özündekini karşısindaki ne yansıtan ruhunu onda bırakmış kadındır. Aşk birbiri için çarpan iki kalbin tek yürek olmasıdır. Aşk için söylenecek ne çok söz var. Emeğine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 16:36
  Permalink

  Aşık olan bir kadın asla oyun oynamaz asla en önemlisi bunun bilincinde olmaları karşıdakinin.size aşık olan kalbi incitmeyin çünkü yüreği kanasa da anlatamaz acısını yavaş yavaş ölür kayıp gider ellerinizden geriye sadece koca bir pişmanlık kalır

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir