Aşka Cesaretin Olmalı

Aşka Cesaretin Olmalı ve aşkı yaşamalısın. Aşksız insan olmaz deme sakın. Öyle bir olur ki, şaşarsın. Yürek yediğin anlarda biraz cesarete meydan verdiğinde hayatı hep öyle sanırsın ama aslında öyle değildir. Aşk için cesareti olmayanın, sevdaya hazır olduğunu da sanmazsınız. Çünkü aşk korkakların işi değildir. Tırsak insanların hayali bile olmayan bir aşk, neye kadir değildir ki? Aman kimse duymasın bizi, aman haberleri olmasın dersiniz.

Bazen sanal ortamda bile hiç tanımadığınız insanların size sanalda rastlayabilecek olma ihtimalini değerlendirir ve korkaklıktan ne yapacağınızı şaşırırsınız. Köşe bucak kaçarsınız insanlardan. Bu kadar korkmayın ne olur, inanın ki komik oluyorsunuz ve hatta hiç de komik değilsiniz.

Şehvetten deliye dönenler olur bazen. Aşk yaşamak için varını yoğunu ortaya döken garibanlardır bunlar aslında. Aşka Cesaretin Olmalı dediğin zaman oralı bile olmazlar. Cesaretlerinin kırılmasını bile düşünemezler ki, zaten eser yoktur cesaretten. Tek varlığı korkaklık olan bu  garip insan türünden ne beklersiniz bilinmez ama aslında tek sermayesi de budur bu tarz kişilerin. Titreye tireye yaşamak derler başka bir adına da. Bu şekilde yaşayanların asla bir hedefi olmaz ve sadece kendileri için yaşarlar.

Aşk
Aşk

Aşka Cesaretin Olmalı

Aşka Cesaretin Olmalı‘ deriz birbirimize değil mi? Zamansız atılan her adımın bir hesabını yaratır gibi hissetmemeliyiz. Aşk bir cesaret oyunu değildir aslında. Bambaşka bir sevda masalıdır belkide ama bunu ne kadar bilebiliriz ki?

Kendi içimizde yarattığımız bu deneylerle, deneye deneye-yanıla yanıla bir yerlere varmak ve bu yerlerden nasiplenmek değil mi aslında esas bize lazım olan şey. Yine de sevdanın kanatları olduğunu bilerek, korkak bir kuş olmamak lazım. Uçmak ve sevdiğin dala konmak olmalı hayalimizde hep.

Sindirilmiş bir insan gibi değil de, sinmemiş bir karakter olarak her an isyana ve asiliğe hazır halde olmanın dayanılmaz gücü ile sevgilerden nemalanmalı ve ona göre hareket etmeliyiz.

Bizi yöneten kimse olmamalı, yönetmekten de kaçınmalıyız. Aslında birbirimize öğüt verirken biraz da sen anla beni demek lazımdır.

Aşka Cesaretin Olmalı her zaman.. Korkaklıkla yürümemeli bu hayatta.

KRaL

18.08.2018

 

Cesaretin olmalı
Cesaretin olmalı

 

Aşka Cesaretin Olmalı” için bir yorum

  • 18 Ağustos 2018 tarihinde, saat 07:15
    Permalink

    Aşk cesaret ister korkaklık aşka dair olamaz.Ask yaşamak isteyen kişi risk almayı bilmeli, aşk aldığın risk in büyüklüğü kadardır.Gun olur arkadaşlarını kaybedersin aşkın için, gün olur gururunu . Aşk sığ sularda yaşanmaz derinlere dalmak lazım ki Aşk olsun.Sen hiç sevdiğini paylaşmak zorunda kaldın mı ? Bir başkasına güzel sözler söylerken izledin mi? Eğer katlanabiliyorsan sen gerçek aşık sin.Emegine sağlık güzel makale olmuş Kral.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir