Aşka Dizeler Bitmez

Aşka dizeler bitmez. Ben Neyim Acaba bilmiyorum? Bazen gökyüzü gibiyim, şimşekler gibi sağanak yağarım denizlere. Bazen deniz gibiyim, hırçın dalgalar gibi vururum kıyılara. Bazen toprak gibiyim, her şeyi kabullenirim bağrıma… Ve ben bazen insanım, insan olmayanların derslerinde konu olurum.

Aşk üç kelime, tıpkı gönlüme düşen üç damla yaş gibi, her damlasından sen gelirsin aklıma. Alnıma yazılan kaderim gibi başı sen ortası sen sonu sen olan nefesim gibisin. Ben sensiz nefes bile alamıyorum, gönlüme düşen hasretin gibi özlemin gibi buram buram sıla kokan hasretin gibi damla damla yakıyor yüreğimi sensizlik.

Cennet gözlüm gözlerine baktıkça cennetin kokusu gelir derinden . Kaybolurum gözlerindeki hayalinden.

Ey karagözlüm, ben sana uyumak istiyorum.  Ben seni görmeden, seni sevmeden, seni yazmadan, seni aklıma kalbime, tüm benliğime çizmeden, uyumak istemiyorum. Benim rüyalarımın tek gerçeğisin sen. Ben sensiz nefes bile alamıyorum, sen benim tükenmeyen nefesimsin, sen benim ömrümsün bu can sende tükensin sevdam .

aşka dizeler
aşka dizeler

Aşka Dizeler Bitmez

Ben gurbeti sana yazdım senin adın gurbet bana. Ben seni sılamda bekliyorum. Özlem kokan hasretini saklıyorum zulamda. Sen bana rüzgar olup gelsen ben sana sırılsıklam sarılsam can, tenimden vazgeçerim. Senden vazgeçmem ömrüm. Sen benim vazgeçilmez gönlüm özlüyorum seni. Seni senden çok seviyorum sen bensin bende senim .

Sol yanımsın benim canımı acıtsanda ,sen benim acıyan sol yanımsın. Özledikçe sızlayan sızladıkça kanayan yanımsın. Hasret koktukça gözlerimden gönlüme damlayan sol yanımsın benim . Solum kadar son nefesimsin benim içime hapsettiğim… Aşka dizeler bitmez.

Sevdamsın sen, uzaklarda arayıp da sol yanımdan bulduğum, sevdamsın sen bir yudum nefes gibi içime çektiğim. Sevdamsın sen, gözümün senden başka görmediği, gönlümün senden başka sevmediği tükenmez sevdamsın benim.

Gün gelir özlem duyarsın tıpkı geçmişini hayal eder gibi buram buram burnunda tüter mazideki kalanlar gibi. Sevgiye özlemini anlatırsın sen özlem duysan da sevgili sana hasret kokarmış, tıpkı ulaşılmayacak yıldızlar gibi. Sen başını göğe kaldırırsın. Her gece duandır senin, oysa onun tepede bakışı bir yıldızın zifiri karanlıkta göz kırpması gibidir sana. Sen onun için yanarsın o senin için elinde yıldız gibi kayar gider aşk gizemlidir gizemli kalır gönül.. Aşka dizler bitmez be sevgili.. Bitmez.

Denizim.ORG Aşka dizeler bitmez

Yazan : Masiva

07.10.2018

Emeğine ve kalemine sağlık Masiva.

Editör : SubaT

 

Aşka Dizeler Bitmez” için bir yorum

  • 7 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:13
    Permalink

    Ask dediğin insan varsa gönül susmaz mutluluk saçar etrafına tebessüm…
    Ama o yoksa Her yer karanlık.oyle olunca soruyorum kendime.Bunca kederin derdin içinde nasıl gulebilecek şeyler bulabiliyorlar hayatta.belkide sevdikleri yanında olduğu içindir.Gonulden sevenlerin ayrilmamasi ümidiyle… Emeğine yüreğine sağlık masiva.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir