Aşka Teslimiyet

Aşka Teslimiyet biraz farklıdır. Duygu yoğunluğunun anlamının kalmadığı anların açıklamasıdır resmen. Aşık bir insan neler yaşar ve bu teslimiyet onda nasıl bir etki yaratır, şimdi biraz bakalım buna. ”Gözlerimi kapadım. Kalp atışımı duyuyorum. Kalbim yerinden çıkacak gibi sanki. Koca bir boşluk var ve karanlıktayım. Herkes bırakıp gitti beni. Korkuyorum yalnız kaldım bu çukurda. Tam her şeyden vazgeçmişken, umudumu yitirmişken o geldi. Selam bile vermeden, müsaade istemeden taht kurdu kalbime.

O kadar güzel gülüyordu ki, çekti çıkardı beni karanlıktan. O kadar güzel kokuyordu ki, cennetim oldu yeryüzündeki. O kadar güzel bakıyordu ki, gözlerine hapsoldum. Kaçmaya çalıştığım şeye teslim oldum. Her günümde, her anımda, her saniyemde o. Her mevsim içimi ısıtan güneş, saçlarımın arasında gezen rüzgar, yaz yağmurum oydu sırılsıklam eden.

Çok yorulmuştum. Kendimden, nefes almaktan, belki de yaşamaktan. Ben hayattaki en büyük desteğimi kaybettim, yıkıldım. Ayağa kalkmam zaman aldı. Yara bere içinde kalmıştım. Canım yanıyordu. Bir Ses duydum ansızın. Sana ihtiyacım var dedi, ayakta kal, elimi tut. İçim kan ağlaya ağlaya gülümsedim, tuttum ellerinden, bırakmamaya yemin ettim.

sevdaya teslimiyet
sevdaya teslimiyet

Aşka Teslimiyet

Artık kalbimi dinlemekten vazgeçmiştim. Ama artık orada Sen varsın. Hoş geldin, iyi ki geldin. Sen hayatıma girince dünyam aydınlandı. Kalp atışlarımı hissettim kulaklarımda. Senin varlığın can oldu yorgun bedenime. Seni o kadar çok sevdim ki, prensiplerimi ve hayatımı hiçe sayacak kadar. Hayatım oldun. Solgun yüzüme renk, yüzümdeki mutluluk oldun. Hayallerim, umutlarım senin ellerinde sanki. Bu yüzden seni kaybetmekten çok korkuyorum. Benden gitme, bizden gitme. Aşka teslimiyet yaşamak istiyorum kollarında.

Annem derdi ki her seferinde. Sevgini de nefretini de karşıdakine belli etme. Her şekilde kaybedersin derdi. Yapamadım onu. O kadar çok sevdim ki, taştı yüreğimden saklayamadım anne. Bazen bir insanı yıllar geçse de tanıyamazsın. Bazen ilk görüşte anlarsın o senin kaderindir. Sen bu kadar kısa zamanda yüreğime taht kurdun. Ben anneme söz vermiştim. Senin karşına getireceğim tek adam benim kaderim olan insan olacak diye. Sen o insansın.

sevdaya
sevdaya

Sevdaya Teslimiyet

Bazen yoruluyorum, kalbim acıyor. Hayallerim elimden tutup kaldırıyor ve sabret diyor. Her şey güzel olacak diyor. O güzel günler için bazı yerlerde susmayı öğrendim. Senin için değer. Bizim için değer.
Eylül hüznü anlatır derler. Eylül benim için artık sadece mutluluğu ifade ediyor. Eylülde buldum Seni… Eylülde sevdik birbirimizi. Sen ve benken biz olduk farkında olmadan. Çok keşkelerim oldu bu hayatta çok pişmanlıklarım. Sevdaya teslimiyet hayali de kurdum mu, kurdum tabii ki.

Sen aşksın. Sen aşkı değil, aşk seni seçer. Sen beni seçtin, bana da seçme hakkı bırakmadın. Eğer seçme hakkım olsaydı bunca zorluklara rağmen yine Seni seçerdim. Sadece seni… Bu yolun sonunda ne olursa olsun mutluluk ya da hüzün… Ben doğru yoldayım, kalbimin benim gitmemi istediği yolda. Hayat ne oyunlar oynarsa oynasın ne kadar acımasız olursa olsun ben seni sevmekten vazgeçmeyeceğim. Sonsuza dek sadece sen… Aşka teslimiyet seninle olsun.. Çünkü ben bir deniz kızıyım, denizde olmak bir yaşam tarzı benim için.. Sen deniz olduktan sonra, ben bir ömür deniz kızıyım zaten..”

 

Denizim.ORG Aşka Teslimiyet

Yazan : Buket ( SiYaHiNCi )

04.10.2018

Aşka Teslimiyet” için 2 yorum

 • 4 Ekim 2018 tarihinde, saat 19:46
  Permalink

  Ah güzel yürekli buket imm ne denir ki bu duygulara bu özü hüzün yüzeyi aşk olan sevdaya. Yüreğinden damlayan kelimelere dökülen duygular ne kadar saf temiz ve içten. O güzel kalbin hiç kırılmasın inşallah. Emeğine yüreğine sağlık.

  Yanıtla
 • 4 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:23
  Permalink

  BaHar abla teşekkürederim iyi dileklerin için eyw

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir