Aşkın Kemiği Yok Ruhu Var

Dilin kemiği yok derler ya! Bence Aşkın Kemiği Yok Ruhu Var, bedeni yok. Aşk yazılacak kadar basit olmayan ruhla bağdaşlaşan ama gözle görülmeyendir. Ben aşkı anlatmıyorum, aşkın gücünü anlatıyorum. Çünkü aşk; anlatılmaz yaşanılır, yaşanılarak öğrenilir ve zamanla tecrübe edilir…

Biz aşk derken, sadece sevgi cümlelerine sığdırmayalım, ruhumuzla yaşayalım o aşkı. Hoşlanmakla karıştırmayalım, aşk öyle ha deyince başlanılacak bir şey değil, aşk böyle ha denilince de unutulacak bir şey değil..

Mesela şıp sevdi aşk diye bir şey yok şıp diye sevilip aşık olunur mu? Bir de adı konuşmuş!! Siz yalan aşklara isimler koymuşsunuz, siz hevese gönül eğlenmeye aşk demişsiniz. Aşk o kadar basit değil arkadaş…. !!

Aşk kağıda cümlelere sığmaz
Anlatılmaz aşk yaşanılır aşk
Ben aşkı anlatmıyorum size aşkın gücünden bahsediyorum.

Aşkın Kemiği Yok Ruhu Var

Dedik ya en başta, Aşkın Kemiği Yok Ruhu Var.
E bir de sevda dedikleri var aşktan ayrı apayrı sevilmiş ama kavuşulamayan aşklar bu sevdadır işte. Sevda olmuştur dillerde, aşkı yaşamak ta kolay yürütmek de. Hadi azizim bir de sevdayla boğuş…

Sen seversin çok seversin ama başkası alır. Sen seversin, çok seversin ama engeller diz boyu olur. Sen çok ama çok seversin, canını ortaya atarsın ve sevda olur dillere karışırsın. Canından olursun. Hadi azizim bide bunlara katlan. Aşkı anlatmak zor, yaşamak güzel ama sevdayla boğuşmak zor…

Her şey mubahtır sevdada, ayrılık ta, kavuşamama da üzülmek de sevdaya dahil. Ağlamak ta. Bir de cayır cayır yanmak ta sevdaya dahildir. Sevda kelepçesi takmak zordur azizim. Sen en kolayını seçtin. Bir de en zoruna da katlan…
Sen aşkla gelen her şeyi sevdaya dahil et, aşk olmasa da yaşadığın sevda olsun gönlünde…

Aşkın Temelinde Karanlıktan Sesler

Satırlara sığdıramam ne kadar hakkım varsa seni yazmakta kullanırım. Duam tamamlar ötesini. Göz yaşım sular cana bata bata sevda kelimelerini, öyle ara ara dökülür kelimelere.

Ve dile, kuru toprağa düşen yağmur tanelerine bak ardından gelen şükür gibi anlatır seni. Biraz da mahcuptur benim kelimelerim. Öyle saklar ki seni, ipek böceğinin ince ince dokuduğu o koza gibi.

Bazen de küçük bir çocuk gibi utanır işte al al olur yanakları bir görsen sen olan halimi, bir yanı koca bir yangın olan halimi.

Yüreğimde öyle bir sevgi var, dile düşünce dili yakar. Ruhum yorgun düşmüş, sevmekten değil, sevmenin hakkını verememe korkusundan. Hep bir dua halidir, adın aklımda. Gelişini seveyim, duasız şükürsüz bu halini nasıl seçeyim bilmiyorum.

Www.Denizim.ORG

Yazan: ASiLadY ve karanLık

12.07.2018

 

 

Aşkın Kemiği Yok Ruhu Var” için 5 yorum

 • 12 Temmuz 2018 tarihinde, saat 22:12
  Permalink

  Çok anlamlı bir yazı emeginize yureginize sağlık tebrikler

  Yanıtla
 • 12 Temmuz 2018 tarihinde, saat 22:19
  Permalink

  ASiLaDY ve karanlık
  Emeğinize yüreğinize sağlık nasılda güzel anlatmışsınız hepimizin zamanında yaşadığı o duyguları yuregimize dokundu yazdiklariniz çok guzel bir yazı olmuş tebrikler.

  Yanıtla
 • 12 Temmuz 2018 tarihinde, saat 22:20
  Permalink

  DediLer Ki, ” Aşkla Dilin Kemiği Arasındaki Farkı Anlattık. Sizin De Anlatacak Bir Şeyiniz Varsa, Duygularınıza Kalem Olalım. Bize Yazın. Saygılarımızla.

  Yanıtla
 • 13 Temmuz 2018 tarihinde, saat 00:31
  Permalink

  Aşkın kemiği sevgidir ki kalpte derinlere nüfus eder. Aşkın ruhu tutkudur ki aşkı vazgeçmez kılar.Ask nefesin kesildiğinde başlar, nefes almaya başladığında biter.Asilady ve karanlık süper iki yazı tek makale de bütünleşmiş. Emeğinize ve güzel yüreğinize sağlık. Devamı bekliyoruz.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 16:49
  Permalink

  Aşkın anlamı var anlayani yok belkide.ya da anlatabileni.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir