Aşkla Sohbet

Aşkla Sohbet etmek başlı başına bir sanattır. Sevdiğinizle yaptığınız ya da yapmak istediğiniz tüm muhabbetlerin içerisinde onun yeri çok başkadır. Zaman içerisinde belirli taşları yerine oturtur ve heyecanla bu konuşmaları beklersiniz. Umutlar, hayaller, beklentiler ve hasret çekmek artık son raddesine ulaşınca bir takım unsurlar da kendini belli etmeye başlar.

Çekilen her acının elbette mantıklı bir izah tarafı olacaktır. Çünkü, acı çekmek özgürlüktür deriz hep. Özgürlük ise sadece ikimiz diye söyleniriz, kimi zaman şarkı sözlerinde..

Bayatlamış klişe sözlere sığınmak yerine, gerçekçi olmayı daha çok benimseriz. Aşkla sohbet etmenin başka bir yolu da, sevdiğinizin gözlerinde başlar. Onunla konuşurken, aslında aşkınızla konuşursunuz. Ona diyemediklerinizi ya da söylenmeyen ne varsa, onu demeye çalışmak bile size ağır gelse de, cesaretinizi toplar ve cümlelerinizi kelimelere döke döke saydırırsınız.

Aşkla konuşmak, aşkla bağlanmak da böyledir işte. Zamansız konuşmaların adresidir aşk. Afaki söylenmiş cümlelerin belkide tamamı belki de aşkı anlatır bize. Her ne kadar da biz anlamasak, anlamış gibi davransak da aşkın bir anlayışı elbette olacaktır bize karşı. O bizi devamlı dinlemeye odaklıdır. Devamlı ve defaten de tastiklemeye.

Aşkla Sohbet etmek
Aşkla Sohbet etmek

Aşkla Sohbet

Aşkla sohbet etmenin başka boyutları da vardır. Bazen bir çiçeğe konuşuruz, bazen bir duvara, bazen de bir kuşa anlatırız, sevdiğimiz insana anlatamadıklarımız onca şeyi. Bir cevap vermesini de istemeyiz, anlattığımız nesnenin. Çünkü onların dili olmadığını da biliriz. Aşkın dili yokmuş gibi var sayarız.

Şikayet etmek ya da serzenişte bulunmak değildir asıl amacımız. Bambaşka bir sevdanın hikayesini anlatmaktan daha güzel ne olabilir ki? Bu, insana zaten tarifsiz hazlar yaşatır. Zevk aldığımız bir şeyi yaparken de asla kötü şeyler hissetmeyiz.

Sevdanın darbe vurmadığı her insan aslında aşkın bir parçası olmuştur. Yanılmak veya yanlış anlaşılmak da vardır aşklarda. Sorunları bir tarafa atmanın en kolay yolu, aşka kendinizi anlatabilmekten geçer. Düz bir yolda ilerlemiş her insan, patika veya engelli bir yolda ilerlemeyi göze alamaz.

Aşkın en güzel hali, yaşayabildiğiniz bölümüdür zaten. Gerisi hayal ve rüyadan ibaret bir masal dünyasıdır. Aşkla sohbet için sitemize hoş geldiniz.

Www.Denizim.ORG

KRaL

29.08.2018

Aşkla
Aşkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir