Aşktaki Ömür Ne Kadar

Aşktaki Ömür Ne Kadar bilemeyiz belki. Www.Denizim.ORG sitesinde bazen ağlarız, neye ağladığımızı da bilmeyiz. Ya ölümüze, ya delimize, ya da halimize. Hayatımızda hep yazıldığımızı zannettiğimiz insanlar var.

Aslında onlara mı yazılıyız, onlar mı bize yazılı, bunu bilmeden yürümeye devam ederiz her an, her zaman, her dakika..

Elinden tutmak istediğimiz sevdamız bile bazen bize yabancı gelir? Acaba doğru adreste miyiz diye düşünmeden edemeyiz.

Mantıklı bir açıklaması olmalı bu yaşadıklarımızın diyerek, kadere mahkum hayatı kabul etmedik mi ki? Kader ne derse onu yaşamadık mı ona mecbur kalırcasına?

Siz hiç bulutlara bakarken ağlamayı denediniz mi? Ya da ağlarken bulutlara baktınız mı? İşte aşklarda bu da var. Hep mutluluk mu olacak, hep sevda mı yaşanacak delicesine?

Aşkın Ömrü Ne Kadar
Aşkın Ömrü Ne Kadar

Aşktaki Ömür Ne Kadar?

Biraz da delikanlı olup özlemek daha mantıklı değil mi? Özlerken dağlanmak ya da hasret çekip sevdalara yürek koymak. İşte gerçek aşk aslında bu. İşte gerçek sevda da bu. Severken her zaman gülmek de aşkın içinde var, perişan olup ağlamak da var. Aşktaki ömür ne kadar ya da gerçekten uzun mu acaba?

Bunlarla aşkı tamamlıyoruz işte. Yıkılmış, yok olmuş, perişan olmuş ve paramparça olmuş bir insan ne kadar mutluluk hasreti çeker bilemeyiz ama elbette gülmek onun da hakkı değil mi?

Biz önceden camdan konuşmalar yapardık sevdiğimizle, candan olurdu bu konuşmalar hem de. O kadar yakın temas olmazdı, elini tutabilirsek ne mutlu bize derdik. Şimdi bakıyoruz ki, insanlar tek başına kalmıyor, candan samimi sohbetler yapayım derken, tenler bir anda birbiriyle buluşabiliyor.

Aşkın Ömrü
Aşkın Ömrü

Aşkın Ömrü Bin Yıl

Bu kadar yakınlaşmadan sonra da, zaman geliyor ve erkenden bıkkınlıklar baş gösteriyor. O derin sevdalar aniden yok olabiliyor. Aşkın ömrü bin yıl sanki, o kadar uzun…

Peki bir aşık acaba kaç yıl bekler sevdiğini? Veya aşkın ömrü, ayrı kalınsa bile kaç yıl sürer? Ayrı geçen yılların adına, bir insan geri dönen sevdasın tekrar sevebilir mi delicesine?

Bu sorulara cevap verebilen herkes gerçekten bir aşı yaşadığınız sanır ama bu aşkı ne kadar yaşayabilir, işte o gerçek bir muammadan ibarettir.

Yaşadığınız aşklara her zaman saygı duymanızı dileriz. Esen kalın.

Www.Denizim.ORG

SubaT

11.07.2018

Aşktaki Ömür
Aşktaki Ömür

Ayrılıklara..

 

Aşktaki Ömür Ne Kadar” için 2 yorum

 • 12 Temmuz 2018 tarihinde, saat 02:22
  Permalink

  Aşkın ömrü sevdiğin adam başkasını tercih ettiği gün biten ömür dür.Asik kırıp döken değildir. Sevdiğini söylediği kadına sahip cikandir.Guzel makale Subat emeğine sağlık.

  Yanıtla
 • 12 Temmuz 2018 tarihinde, saat 04:51
  Permalink

  Yanlış kişi yi sevdin gönlüm sen artık iflah olamazsın biliyorum.Sen ne kadar zayifsin ey kalbim. Bırak senden gideni yolu açık olsun. Nerde kimle mutluysa orda kalsın. Bunları biliyorsun da neden bu gözyaşları, neden bitmez bilmeyen sızı. Of kalbim offf çık olduğun yerden vur kendini taşlara yok ol. Parçalan ama bir daha sevme.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir