Aşktan Yana Vefasızlar

Bir başka olur Aşktan Yana Vefasızlar. Onların; ne derdini anlatacak dili vardır, ne de ağlayacak gözleri. Aldıkları nefes bile zarar, yürüdükleri yol bile menfez, sevdikleri insan bile zararlıdır. Bilmezler aşkı, sevdayı ve tutkuyu. Unutmuşlardır artık. Zaman içinde yaşamayı bile beceremezler. Çünkü, aşktan yana sevdaları da sahipsizdir adeta. Kimseye dertlerini de açmazlar ki, derman bulsunlar. Kemiksiz dilleri de olmaz. Kırılgandırlar, severken tam severler ama karşılık olmayınca bin parçaya bölünüp dağıldıklarını görürsünüz adeta. Her bir parçaları da bir yana saçılır. Kusursuz hayatlarının varlığına inandıkları anda zaten bitmiş olduklarını fark edemedikleri için, ellerinden bir şey de gelmez. Umutlarının yıkıldığı anda, birden karşılarına birilerinin çıkacağını sanarak hayallere kapılırlar adeta.

Aşktan Yana Vefasızlar

Vefasızlar dünyasının bir takım insanlarıdır bunlar. Bir bölgesi, bir kenti ya da bir evi bile olmaz. Sadece tek bir alanda yaşarlar. Vefadan uzak ve tek başına. Alabildiğince sıkılgan, umursamaz, tavırlı ve somuttur. Onların aşkı olmaz, aşık olurlar. Severler ama sevenleri olmaz. Platonik yaşarlar aşkı. Belki de kimsesiz olmaları bu yüzdendir. Yaşadıkları duygu karmaşası yüzünden, bir türlü kendilerini ifade etmekten uzak yaşarlar. Korkak ve çekingen yapıları da buna eş değer özelliktedir. Umutsuz bakışları vardır ve sevgisiz büyümeyi hazmedemezler. Ne çare ki, buna hep de hazır gibi davrandıklarından dolayı beklentileri olmaz hiç. Yalnızlık, onların hayat felsefesi olur.

Aşktan Yana
Aşktan Yana

Aşktan Yana Yalnızlar

Aşktan yana yalnızlar, belki de gerçek isimleri ya da tanınma figürleri bu olmalıymış. Duyarlı her insanın olması gerektiği gibi olamamak. İşte tüm bağlantı kurma sorunu da bu olsa gerek. Tek başına olmak ve bundan hoşlanmak. Kader diyemezsiniz asla buna. Çünkü kederini de insanlar bazen kendisi yazar. Oturup, ben ne haldeyim diyerek ağlayıp sızlayan insanların hayatta her zaman başarısız oldukları da, bir gerçekten daha da önemlidir. İnsanlar daima endi yargılarıyla yaşarlar. Aldıkları sonuca göre de yaşamaları zaten elzemdir. Bu düşünerek diyelim ve Aşktan Yana Vefasızlar için bir kapı da biz açalım ki, aşklarını yaşamak için bir fırsatları olsun. Saygılarımızla.

Aşktan Yana Vefasızlar

KRaL

22.09.2018

Aşktan Yana Vefasızlar” için 2 yorum

 • 22 Eylül 2018 tarihinde, saat 16:47
  Permalink

  Aşktan yana vefa gören varsa beri gelsin . Aşk zaten biz olmak gibi görünür ama tarafları yalnizlastirir. Emeğine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 04:47
  Permalink

  Vefa nedir?vefa onu içten sevmek ona kıyamamak ve bu yaptığı fedakarlıklari dile getirmeyecek kadar sevmek aklına ve kalbine yazmaktır.vefa her Ne olursa olsun yerine koymamaktir o sevgiye zarar gelmemesi için kendinden vazgeçmeyi göze alabilecek kadar cesur olmaktır.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir