Baktığın Yerde Kaldı Gözlerim

Baktığın Yerde Kaldı Gözlerim yine. Yorgun ve telaşlı bakışlarla geziyordum gözlerinin ta en içlerinde seve seve. Bıkmıyorum yüreğinin ufak ufak atışlarından, bakışlarından, göz süzüşlerinden. Yanaklarından bir bir dökülen o anlamlı yaşlardan bir mana aradım hep kendimde. Bulamadım ki..

Nereye baksan ben, nereye baksam sen, her yerde biz.. Sadece ikimiz, biz farklıyız diyorduk ya hep. Evet farklıyız ve harika bakıyoruz birbirimize.

Kimyası bozulmuş düşlerimden çıkma derdim sana hep, yalnızlığımın garip kodesi, hücresi ve mahzeni sendin adeta. Senin gözlerindi, benim yıllanmış şarabım, yıllanmış içkim, kadehim, alkolüm… Su gibi gözlerinde buluyordum, çöllerin bitişini, yok oluşunu.

Baktığın yerde kaldı gözlerim adeta, uzakları yakınlaştıran ve beni değerli kılan her şeyde imzan vardı adeta. Ah be sevdam, ne güzel bir aşktın sen, ne anlatılmaz ve yaşanılası bir sevgi deryasıydın biliyor musun? Kimseler duymadan, kimse duymadan, haber vermeden çıka gelsen bana şimdi. Uçsuz bucaksız ormanların derinliğinden bir anka kuşu gibi uçsan kollarıma adeta. Nasıl mutlu olurdum biliyor musun?

Biliyorsun elbette, bilmesen zaten ne arıyordun ki bende? Kara bir sevda değil bu, kara sevdanın ta kendisi, hatta ondan da ilerdeydi artık. Yıllarımı verdiğim sevginin, başka açıklaması olabilir mi sence? Ya da bunu anlatmaya hangi edebi eser yeltenebilir ki? Saçma sapan bir ruhların dansı gibi değildi bu aşk, anlamı olan ve anlatılmayan bir hikayenin uzunca bir destanı idi adeta.

Baktığın Yerde
Baktığın Yerde

Baktığın Yerde Kaldı Gözlerim

Tam da orada kaldı işte. Elden bir şey gelmesin, çareler tükensin, sevsin bu aşk bizi artık, yana-yakıla hem de, çaresizce sevsin. Çıkmasın dilden kelam, yürekten gözyaşı artık. Biz bu sevdaya bağlandık bir kere, pervasızca hem de..

Şiir olup gözlerinde dizelenmek, mısra olup kelimen gibi durmak, ben sende en güzel aşk şarkısı olmak istersem ne dersin? Durup bakar mıydın, baksana bana hadi.. Baktığın Yerde Kaldı Gözlerim bak işte. Sen bakarken, ben yandım delicesine, istercesine, özlercesine.

Sende kalıp gitmemecesine, bir daha bir yere bakmamacasına, ah be aşkım ben sende ölürcesine sevdaya aittim. Sende buldum her bakışın anlamını ve baktıkça kaldım sende, sevdikçe kaldım, öldükçe yaşadım gözlerinin huzurunda..

Baktığın Yerde Kaldı Gözlerim..

KRaL

12.09.2018

Kaldı Gözlerim
Kaldı Gözlerim

 

 

 

Baktığın Yerde Kaldı Gözlerim” için 2 yorum

 • 13 Eylül 2018 tarihinde, saat 09:22
  Permalink

  Aşkın paradoksu mu desek bu aşk’a yada hastalık mı ? Aniden gelen ataklar gibi sarsıcı, yıkıcı can yakıcı.Yillarin, yaşanmışlıklarin getirdiği bir alışkanlık mı? Ben çözemedim çözen buyursun yazsın 😊

  Yanıtla
 • 13 Eylül 2018 tarihinde, saat 19:43
  Permalink

  Sende kalıp gitmemecesine, bir daha bir yere bakmamacasına, ah be aşkım ben sende ölürcesine sevdaya aittim. Sende buldum her bakışın anlamını ve baktıkça kaldım sende, sevdikçe kaldım, öldükçe yaşadım gözlerinin huzurunda..emeğine sağlık harika bir yazı

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir