Bana Yarınlarımı Verin

Bana Yarınlarımı Verin. O benden ve benim gibilerden koparıp aldığınız yarınlarımı geri istiyorum sizden. Kim bunu yapabilir bilmiyorum ama ben yarınlarımı çalanlardan hesap sormak istiyorum. Benden, bizden, bizim gibilerden alıp götürdükleri ne varsa versinler geri. Bir kara gölge gibi tünedikleri o gençlik yıllarımızın zayıf ağaç dallarını yaktıklarını, bizi perişan ettiklerini hepimiz biliyoruz.

Sömürünün ve hırsızlığın kol geldiği, rüşvetin cirit attığı, adeta para pul yedirmeden bir iş yapılmayan dünya üzerindeki ve ülkemizdeki sırtlanlardan bahsediyorum. Siz insanlıktan ne istiyorsunuz, Allah aşkına!

Hala doymadınız mı yemekten, bağırsaklarınız bile dışarı fırlayacak dereceye geldi haram lokmalardan. Peki sizce, ekmek çalan mı daha az suçlu, para çalan mı? Para çalanın derdi belli. Ya karnı aç olanın ne kadar derdi olabilir, sizinle ya da bir başkasının malıyla mülküyle? İşte bir çok dünya ülkesi standartlarında bile eşine az rastlanabilir bir ceza sisteminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bana yarınlarımı verin..

Elimizden de bir şey gelmiyor adeta. Tek yapabildiğimiz şey de bizden çalanlara, bizim yarınlarımızı çalanlara seyirci olabilmek. Buna izin verdiğimiz müddetçe zaten ilerlememiz mümkün değil. Hırsız daha çok çalar, fakir daha çok acıkır, zengin daha çok olur. Hem de çalışmadan, çabalamadan zengin.. Talanla, vurgunla, yalanla, yılanlarla ve yılanca.. Yılana yakışırcasına hem de.

benim yarınlarım
benim yarınlarım

Bana Yarınlarımı Verin

Benim yarınlarım nerede? Kim çaldıysa geri versin? Para olmasın içinde o yarınların. Onlar size kalsın, ey yiyiciler ve ey para hırsı bitmek tükenmek bilmeyen sırtlanlar. Ağzınız bile leş gibi kokuyor, lağım çukurunun kokusundan bile berbat nefesinizle hangi kapanmaz yaraya merhem olabilirsiniz ki?

Çaldığınız ne varsa zehir zıkkım olsun. Bu ülkenin gençlerini yediniz doymadınız, beyinlerini çürüttünüz, fakiri ezdiniz, devrimciyi astınız, ülkücüyü kestiniz, kazalara hem de şüpheli kazalara kurban ettiniz. Elinizdeki sermaye patronlarına her istediğinizi yaptırdınız. Doymadınız, doymazsınız, doymayacaksınız..

Bize ve bizlere yarınlarımızı belki veremeyeceksiniz ama o işlediğiniz günahların bedelinin hesabını bile veremeyecek olmanız bizleri fazlasıyla sevindiriyor. Çünkü ilahi adalet, her zaman tecelli edecektir. Allah çok büyük.

Denizim.ORG   Bana Yarınlarımı Verin

SubaT

12.10.2018

Yarınlarımı Verin
Yarınlarımı Verin

 

Bana Yarınlarımı Verin” için bir yorum

 • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 05:01
  Permalink

  Bir millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel istek ve çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılıp kaybolması kaçınılmaz bir sondur.
  …Mustafa Kemal Atatürk…
  Artık milletimiz sadece bugününü düşünüyor yarınıni değil.Calismadan kazanmak uğruna esareti kabulleniyorlar adaletsizlikleri.Haksizliga susanlar sessiz şeytandır.Korktugumuzdan sustugumuz için sizler ölüme terkedilirken affedin bizi.Ruhunuz sad olsun gerçek vatanseverler.Emegine yüreğine sağlık…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir