Ben Hep Aynıyım

Ben Hep Aynıyım, sen değiştin belki de. Bu dünyanın en ilginç tarafı da bu. Hiç değiştim demeden değişime uğramak. Aslında en önemli şey de var olmaktır. Bildiğin doğruların ya da doğru olduğuna inandıkların ne varsa, peşinden gidebilmek. Bu hayat tarzı ne kadar doğru ise, insanın doğruları da o kadar gerçekçidir. Yalansız yaşanan her hayatın bir doğrusu olmaz, bir tek bile.. O hayat sadece yıldızlara gebe bir adamın yaşadığı hayatı anlatır insana.

Ben hep aynıyım, hiç değişmedim, değişemem dedikçe aslında çoktan değişmiştir insan. Bu işler hep böyledir değil mi? Diyar diyar gezecek kadar hevesliyken, bir anda savrulmak, hem de garip ellere bir başına ve tek. Aslında ben aynıyım ya da değişmedim demek kadar kötü bir şey yok. Değiştin tabii ki, hem de çok değiştin, akıl almaz bir şekilde değişime de uğradın.

Bu sebeple, artık insanlara da farklı bakıyorsun. Zamanla bu değişim birkaç yeni şeyi de beraberinde getirir insana. Yalnız kalmamak, kalabalıkta yalnızlık duymamak, sesleri daha iyi algılamak, insan olmayana insan değeri vermemek gibi şeyler..

ben hep
ben hep

Ben Hep Aynıyım

Aslında aynı olmak ya da aynıyı yaşamak derler buna. Bir film şeridi gibi hayatın gözlerinin önünden geçer ya ölürken..

Yani bunu sadece ölüler bilir, ölmeden kimse anlayamaz bunu. Sanki ölen geri mi dirilip anlattı ki bunu? Ben hep aynıyım dedikçe, kaderin değişimi yaşatır bunları aslında. Kayıtsız kalmadığımız hiç bir durum bize gerçeği göstermez. Çünkü anlatım karmaşası vardır hayatımızda. Anlam veremediklerimiz ile anlam bulmaya çalıştıkça, anlam kaybederiz.

Neye değer verirsek bir bir gider elimizden bazen. Kuruntu da yapar mıyız, yaparız? Aşık olur muyuz o çekincelerimize, kim bilir belki de oluruz? Bize bazen akıl veren insanların, aslında bizi yanlış yöne attığını da görürüz. Hem de çıkar savaşlarına meydan gözcülüğü yaparak.

Menfaatlar arası çıkar çatışması yaşadıkça, aslında ben hep aynıyım deriz değil mi? Değiliz işte, aynı değiliz ve asla aynı kalmayacağız. Dünya üzerinde tek bir şey vardır gerçek olan, o da ben aynıyım dedikçe aynı kalamamak..!

Denizim.ORG

SubaT

06.10.2018

Ben Hep Aynıyım” için bir yorum

  • 7 Ekim 2018 tarihinde, saat 12:26
    Permalink

    Kim seni bütünüyle, koşulsuzca kabul ederse değişmeye başlarsın. Onun kabulü sana böyle bir cesaret verir. Olduğun gibi kabul edilmen seni bütünleştirir, seni kendine güvenli kılar, seni kendin gibi hissettirir. O zaman beklentileri yerine getirmene gerek yoktur, sen olabilirsin. Bu yüzden sevgi bu kadar besleyicidir.OSHO nun değişimle ilgili en güzel sözü bence. Kalemine emeğine saglik.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir