Bir Aşığın Veda Mesajı

Bir Aşığın Veda Mesajı nasıl olmalı? Veya bir aşık nasıl veda mesajı yazar da aslında veda etmek istemediğini ve kalabileceğini anlatır? Buyurun beraber bakalım, yorumlarınızı konu altına bekliyoruz. Umarız ki, aşıklar da veda etmeli diye bir sonuç çıkmaz. Çünkü aşklar her zaman kalıcı olmalarıyla kendin  ispat eder. Giden, yiten ve vedalara kalan bir aşk, zaten gerçek bir aşk değildir.

Şöyle demiş bir aşık, ismi Asena..

” İnsan seviyorum deyince sevmeli. Seni seviyorum kelimesi bu kadar basit olmamalı. Ne sevenler gördüm, seviyorum deyip ihanet eden. Ne sevenler gördüm, seviyorum deyip git diyen. Gitmek, gidebilmek, gidememek ve hatta paramparça olabileceğini bildiğin halde kalmaya çalışmak, kalabilmek. Hazır olduğumda ben kendim gideceğim diyebilmek. İşte o gün bu gün.. ”

” Tüm saçmalıkları ve tüm kırgınlıkları ve aşkı, bir SubaT soğukluğuyla bırakıp gidiyorum, gökyüzündeki Hilal kadar uzaklara.. Herkes bir gün veda eder kırılır, kırıp döker, bağırır çağırır, çıkıp gider, işte ben de gidiyorum. Kendimi asla ait hissedemediğim bir sevdadan. Yazarak gidiyorum, bir gün herkes veda eder elbette. Ben vedaları sevmiyorum. Ben yazmayı da sevmem ama yazarak veda ediyorum. Hayaller, sözler, aşk ve aşka ait ne varsa, hepsi bendeyken gidiyorum. ”

” Gitmek zor olmamalı, zor olsa da bir Asena Ashil’liğiyle gitmek yakışır bana. Hissettiğim aşk bu kadar basit değil. İnsanlığa ve insan aşkımın gururuna saygı gösterdiğim için gidiyorum. Tıpkı senin bana ve aşkımıza duymadığın saygıdan dolayı gidiyorum. Hep derdim ya sana, saçının akına kurban olduğum adam.. Sen beni bu sevdaya kurban seçtin, ben buna da razı olarak gidiyorum. Seni seviyorum, eğer bir gün özlersem seni..geleceğim.. elveda..! ”

Bir Aşığın
Bir Aşığın

Bir Aşığın Veda Mesajı

” Son ricam da şudur senden, bana, sana geri dönmemem ve seni tekrar deliler gibi sevmemem için şans dile. Bana şans dile güzel adam, küçüğün nefessiz kalmasın. Sana sımsıkı sarılmak istiyordum… Bir kez görsem, bitirsem içimdeki özlemini keşke, bu kadar zor olmayacaktı senden ve sevginden vazgeçip gitmek. Nasıl olsa alışkınım ya seni görmemeye, galiba böyle de başarabilirim.. Ama eğer hissedersen hayatından çekildiğimi, bana geri dönmemem için bir kez daha şans dile ne olur. ”

” Neler yazmak istiyorum sana bir bilsen, tek yapabildiğim yazmak olduğundandır ki, yine yazıyorum işte. Seni daha önce de yazmıştım ama bu kez bir daha yazmamak üzere seni beynimde, içimde bitirerek yazıyorum, ya da bitirmek isteyerek… Ne kadar sürer bilmiyorum ama ben senden, sevginden vazgeçmek istiyorum. Yine senden habersiz. ”

Seni severken senden habersiz sevmiştim, belki de kendimden bile habersiz ”Her şeyim” olmuştun sen.. Öyle ya, sen bir tane idin benim için. Eşin benzerin yoktu yeryüzünde, yoktu senden daha güzel güleni. Yaşanmamış ve yaşamamış olsam bile sen özeldin. Aşk özeldi.. ”

” Ne kadar gerçek isen, o kadar yalan olmak zorunda mıydın? Ve ben her seferinde en baştan başladım. Yeniden bir sondayım ama bu kez yeniden başlayacak gücüm yok. Ben senden vazgeçmek istiyorum. Herkes gibi biri olmanı yada hiç kimse olmanı istiyorum. Sesini duymak için telefonlara sarılmaktan vazgeçmek, ismini duyduğumda içimin titreyip, gözlerimin dolmasından kurtulmak istiyorum. ”

veda eden aşık
veda eden aşık

Bir Aşığın Vedası Nasıl Olmalı?

Bir aşığın veda mesajı, dünyayı sallamalı aslında. Bu da resmen sallıyor etrafı yeminle, içten içe bir isyan gizli satırlarda. Ufaktan değiyor yüreklere sancılı sancılı…

” Senin benim için herhangi biri olman ne kadar zor bir bilsen… Zaten kolay ne vardı ki benim için? Sanki seni öldürmemle sevmem arasında hiç bir fark yoktu. Ve ben hep sevgim yüzünden cezalıydım. Hiç sonu olmayan bir yolda seninle yürümek, yeni çıkan filmleri birlikte izlemek, saatlerce sana sarılı kalmak, sadece ama sadece bir kez olsun sana sarılıp uyumak, bir sabah gözlerimi açtığımda yanımda seni bulmak isterken, sen sevgimle utanmamı sağladığın için galiba gerçekten ‘ Birtaneydin ‘. ”

” İşte bu yüzden imkansızlığına hep inandım. Ben yalnız kalıp seni düşünmeyi deli gibi sever olduğumda, sen benim her şeyim olduğunda ben senin için hiç yoktum. Bu yüzden yalnızlıklarım, ağlamalarım, özlemlerim canını hiç acıtmadı. Benim tarafımdan sevilmek belki de hayatın boyunca önemseyeceğin en son şeydi. Veda etmek bile sana uymazdı hiç değil mi? Bir vedanın nasıl olabileceğini hiç aklına getirdin mi? ”

Veda Mesajı
Veda Mesajı

Vedalar da Asil Olmalı

” Sen beni hiç sevmedin. Ben ‘ seni seviyorum ‘ dediğimde Seni Seviyordum. Ben ‘ seni özlüyorum ‘ dediğimde Seni Özlüyordum! Ben ‘ senin için ölürüm ‘ dediğimde, ben senin özleminden zaten ‘ Ölüyordum ‘.. ”

” Ve şimdi senin hayatından gidiyorum. Vedalar da asil olmalı değil mi? Asaletimle ve kırgınlıklarımla gidiyorum senden. Elveda sevdiğim adam, elveda saçının akına kurban olduğum! Bir Aşığın Veda Mesajı bundan da derin anlamlar bırakmalı derdin ya hani, işte o derin anlamı bırakıp gidiyorum, anlamsız olan her şey adına.. Sevgilerle kal. ”

Denizim.ORG Bir Aşığın Veda Mesajı

Yazan : Asena

Düzenleme : SubaT

14.10.2018

veda mesajları
veda mesajları

Vedalara atfen..

 

Bir Aşığın Veda Mesajı” için 4 yorum

 • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:43
  Permalink

  SubaT’ ın AsHiL Asena’sına yakışır bir veda olmuş. Bu veda bile unutulmaz..:( emeğine sağlık

  Yanıtla
 • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:52
  Permalink

  Güle güle gakko Allah a emanet ol hersey gönlünce olsun güzel bir yazı olmuş

  Yanıtla
 • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 17:53
  Permalink

  Her son yeni bir başlangıçtır deriz ya. Her veda da yeni bir merhaba dir. Veda ederken bırakırım, unuturum, gururlu davranirim dersin dilinle fakat sen bunlari söylerken yüreğin çoktan yola çıkmıştır veda ettiğin Yüreğe merhaba demek için.Veda edecek kadar değer veriyorsan sen ondan hiç gitmemiştirsin. Veda etmeye hayır Merhaba demeye evet😊 Bu güzel veda mesaji ni yazdığın için teşekkür ederiz. Emeğine sağlık Asena.

  Yanıtla
  • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:07
   Permalink

   Tşkler bahar her veda bir yeni başlangınc ben asla veda edemem çünkü vedalarıda sevmem yazmayıda 🙂 insan kendi yüreğine veda edebilirmi?? Tşkler bu güzel yorumun için

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir