Bir Tebessüm Yeter

Bir Tebessüm Yeter de artar. Böyle deriz  sevdiklerimize. Bize değer vermelerini bekleriz ve bu beklenti bazen çok sığ seviyelerde seyreder. Belli başlı duruşlar sergileyen insanlarımız, mantıklı hareketlerin karşılığını almayı beklerler. Sevdalarda, aşklarda ve aşka ait tüm duygularda bunu birebir yaşamak ister insan.

Sevdiğinden gelebilecek az bir parça gülümseme, kalpten gelen tebessüm ve dudaklarda tamamlanan hasretli bir gülücük ile bu duygunun dışa vurumu yapılır. Sevmediğiniz insana bile gayri ihtiyari bir şekilde bıraktığınız küçücük tebessüm bile fazlasıyla yeter bazen.

Bir tebessüm yeter dediğiniz an, bu duygunun karşılığı olarak azımsanmayacak bir gülüş ortaya serildiğinde ise bambaşka özellikler keşfedilir. Gizli kalmış duygular veya dışa vurulmayan fikirler kendini hapsettiği yerden yavaşça dışarıya çıkar. Özgürlüğe doğru çılgınca yapılan bir koşuyu andıran bu ciddi hareket neticesinde de, bağlar fazlasıyla sıkıca kenetlenmiş olur.

Artık bu alemde, sevdiğinden gelebilecek bir tatlı söze bile dünyaları değişmeyecek bir farklı aşk duygusunu görmüş olursunuz. Bu fazlasıyla rahatlatır insanı ve zaman geçtikçe istekler de artar. Bundan sonra, bir tebessüm yeter demeyip daha da çoğunu beklemeye alan sevgili aşıklar, gülücük ve öpücük de beklemeye başlar.

Zaman geçer ve artık birliktelikler, el ele tutuşma ile ve sevişmeye başlamayla da devam eder. Sınırsız bir dünya vardır elinizde. Her şeyi sizin yönettiğiniz ve asla az ile yetinmek istemediğiniz bir dünya olacaktır bu.

Bir tebessüm
Bir tebessüm

Bir Tebessüm Yeter

Sevdiğinizden gelebilecek en ufak bir şeyi bile önemsediğiniz bu anlamlı bekleyiş sırasında hayaller de kurarsınız. Bir aile olabilmek, eş olabilmek, sevgiliden de öte bir hayatın içerisinde iki kişilik bir dünya yaratabilmek adına çaba sarf etmek. İşte esas bekleyiş de budur aslında. Bir tebessümün ardından, dünyaları beklediğiniz bir sarmalın içerisinde mücadele etmek.

Beklentiler, beraberinde sorumluluklar da getirir. Eş, çocuk, ebeveyn sorumluluğu dediğimiz bu garip yaşam biçimi size her zaman garip geliyordur belki de. Zamanla bunu aşacak ve bir tebessüm yeter derken, aslında o tebessümün ardındaki koskoca bir dünyayı fark eden özlem dolu bir insan olduğunuzu geç de olsa anlamış olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Tebessümlerinizin daim olmasını diliyoruz.

KRaL

05.09.2018

Tebessüm Yeter
Tebessüm Yeter

Bir Tebessüm Yeter” için bir yorum

  • 5 Eylül 2018 tarihinde, saat 19:37
    Permalink

    Sevgilinin bir gülümsemesine dünyaları verecek aşıklar var. Aşkı özel kılan da bu sanırım. Herkes gülümser ama aşığa sevdiğinin gülümsemesi kadar güzel ve anlamlı gelmez. Ey aşk sen nelere kadirsin.Emegine sağlık Kral.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir