Bitmeyen Yalanlar

tarafından
86
Bitmeyen Yalanlar

Bitmeyen Yalanlar o kadar çok ve devamlı ki.. Tam bir güven noktasında kendinize ve karşınızdaki insana inancınız netleşir ve o an dersiniz ki, ” İşte bu an çok önemli ve ben artık bu insana  güvenmeliyim.” Savaştıkça yenilgileri de beraberinde getirecektir belki de bu inanç sarmalı. Kıymetini bilemediğiniz insanları düşündükçe, onlara yaptığınız haksızlıklar zinciri de gözünüzün önüne gelir. Pişman oldukça düzelirim sanırsınız ama şeytandan yapılmış meleklerin girdiği insan kılıklarını yaşadıkça ve o insanların ne kadar boş bedava işlere hizmet ettiğini gördükçe de bin kez pişmanlıklar zinciri de beraberinde size umutsuzluk aşılamaya devam edecektir.

Hadi olanları unutalım ve ileriye bakalım, beraber ölmediğimiz yerlere gidelim, gün gelir biz de ölmeyen çocukluğumuzun anısına belki de çocukça mutlu olabiliriz dersiniz. Ne çare ki, olanları unutmak asla mümkün olmamakla birlikte, beraberinde yeni ve garip duyguları da beraberinde aşılayıp, bizi daha da yalnızlaştırır.

Bitmeyen Yalanlar ve Bizler

Bitmeyen yaşananlar deriz ya hep, bitmeyen yalanları da beraberinde getiren o çelimsiz hayat, o şekilsiz duruş, nerede bittiğinizi bile göremeyecek kadar kör olduğumuzu hep bilmez miydik?

Bir kül kalacak illaki, bizden yanan ateşlerin arkasında.. Ve ” zaman lazım ” dedikçe de beraberinde ümitlerimizi de kaybederiz aslında. Paran varsa yaşar, yoksa ölürsün ya hani..

İşte bu yüzdendir ki, kelimelerin kifayetsiz kaldığı her umutsuzluk belki de paraya ve maddi değerlere teslim olmuştur da, biz bunu asla kabullenemeyiz. Kimisi şeytan olur benliğimize girer, kimisi de garip garip duygu sömürüsü yapar.

Bir ülke düşünün ki, yöneticisi gaddar ve zalim. Sonu bellidir aslında, şiirleri doğuran yalnızlıkların da vardığı bir sonuç var ya hani.. Şairleri yalnız başına öldürür o kahreden yalnızlık.. Sonuç ortada.

Yanlış hikaye, yanlış arkadaşlar, yanlış kadın.. Küçücük emeklerle başladığınız ve katettiğiniz yola geri dönüp asla bakmayın. Çünkü ecelinize bir hikaye yazamazsınız. Tek yapabileceğiniz şey de, kaderinize yön vermek olacaktır.

Bunu da ancak ve ancak kararlılığınız belirleyecektir. Samimi olduğunuz her davranışınız size bitmeyen yalanlar ve o yalanlardan nasıl kurtulacağınızı da açık bir şekilde gösterecektir. Sistem tamamen yalan üzerine kurulu olunca, çıkış yolu bulmak da zor olsa gerek.. Öyle değil mi?

SubaT

04.03.2019

Mobil sohbet ve mobil chat sitesi