Bize Kaç Saat Var

Söylesene şimdi Bize Kaç Saat Var? Kaç kara kaç gün geçmişti biliyor musun? Ya da kaç yıl, kaç koca ay? Biz ne olduk böyle hiç anlamıyorum? Mutluluk için ettiğimiz duaları hatırlıyorum da, dua mı bizi sevmedi, duayı duyan mı, bilemedim şimdi?

Kaç kitap yazardı ki bu sevdanın adını, bu kara sevda kaç kitaba ön söz olmazdı ki? İşte yine kara bir gün daha bitti, sen yine yoksun. Yine yalnızlığımla ben, dost kadehlerimizle baş başa kaldık. Yine de mutlu olacak bir şeyler bulmaya çalışmak lazım. Ne de olsa saatler bizden yana değil, takvimler de..

Hep biz geri kaldık hayattan, hep yarım yamalak. Gelmeyecek dakikalara bağlandık körü körüne. Geçmeyecek saatlere kaldık acımasızca. Uygun durumda olur olmaz sendeyim derdin ya, nasıl bir durumsa bir türlü bize gelemedi, biz de ona gidemedik hiç. Her ne şartta olursa olsun, sevenler sevdiğinin yanında olmalıydı aslında değil mi? Peki neden bu saat bize çalışmadı hiç, neden bir türlü istediğimiz zamanı yaratamadık birbirimize? Şimdi sorsam diyeceksin ki, ‘ben hep sendeyim’..

Bize Kaç Saat
Bize Kaç Saat

Bize Kaç Saat Var

İşte öyle değil be güzelim. Sendeyim demeyle aşk yaşansaydı, her sokakta gezen aşıklar el ele tutuşmaya gerek duymazdı. Aşk hissetmektir, sevdiğini. Aşk, beraber olmaktır her an. Aşk, sevdiğini bağıra çağıra ilan etmek değil midir? Aşk, korkaklığı kaldırmaz. Cesaret işidir biraz. Bir gökyüzünde ay ve yıldız gibi olabilmektir.

Onlar kadar birbirinin ışığından faydalanan varlıklar olmalıdır aşıklar. Lafla aşk yaşanmıyormuş işte baksana. Bir anda varsan, birden bire yok da olabiliyorsun bu hayatta. Aynı, göstermelik aşıkların ve aşkların sahte olduğu gibi. Bir gün bir yerde bitebiliyor her şey. Kanayan yaralarına merhem olmasını istediğin aşk hayatının, sana mezar kazacak bir mezarcı gibi olmasını da kabulleneceksin işte.

Bize Kaç Saat Var, bir tahmin yürütebilir misin şimdi? Ya da bizim bu aşkı yaşamamız için senin tabirinle alakalı daha ne kadar bekleyeceğiz? Bir fikrin var sa söyle, yoksa dilimden küfür, ruhumdan nefret, kalbimden sitem eksilmeyecek bundan sonra…

KRaL

23.09.2018

 

 

Bize Kaç Saat Var” için 3 yorum

 • 24 Eylül 2018 tarihinde, saat 14:31
  Permalink

  Aşk zamandan azade olduğunda aşk tır. Zamana aşk i sığdırmak aşığın elinde değil mi? Bazen bir dakikalik bakış saatlerce konuşmaya bedel değil midir. Öyle anlar vardır ki aşk ta seni alır alemden aleme taşır. Bu ya bir tebessüm ya bir sözcük ya da bir bakış. Aşk i yaşamak isteyene bahane çok azizim.Emegine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 02:27
  Permalink

  “Unuttum” dersin hep çevrendekilere.Ama unutamadığını bir tek sen bilirsin. Aşk öyle bir şey işte. Gitsede unutamazsın. Emeğine saglık KRaL

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 04:37
  Permalink

  Aşk sevginin yüreğine fisildamaya başlaması demektir.Askin sevgiye dönüşmesi zaman alır.o geçen zaman öyle tehlikelidir ki aşık olan insan delice çılgınca hareket eder.cekip gitmek acı çekmek ve çektirmeyi tercih eder.ama sevince aşk sevgiye dönüşünce o zaman roller değişir. O aldığın nefes,atan kalbin sadece onu diler onun için yaşarsın.ve seversen gerçekten onu kaybetmekten korkarsın o yuzden gidemezsin.zamani bekleki en güzel günler senin olsun

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir