Bozulan Ekonomi

Bir ülkenin en büyük sorunu, Bozulan Ekonomi ve getirdikleridir. Hiç kimse bunu yadırgamasın. Bu tamamen bir milli sorun haline geldi. Bir araba düşünelim, eğer o arabanın lastiği patlar ve yürür aksamında bir arıza meydana gelirse, tamamen durma noktasına gelir ve beki de kazaya sebep olur. Bu şekilde karşı tarafa da zarar verme noktasına gelir.

Bir ülkenin oluşumunda etkili olan temel yapı taşlarından ekonomik veriler eğer sekteye uğramaya başlıyorsa, acil güven tedbirleri ve önlemler alınmaya çalışılmalıdır. Boşa giden yatırımlar, terör giderleri, kitler ve diğer detaylarda saklı olan muhtelif harcamalar kesilmezse, muhakkak ekonomik alanda acil kriz baş gösterir.

Ülkemizde yaşanan ekonomik politikalardan dolayı, sanayi üretimimiz yavaşlamış ve dışa bağlı bir ülke konumuna gelmiş olmaktayız. Siyasi çekişmeler ve terör olayları yüzünden partiler arası bir iç çekişme kendini göstermiş olup bu şekilde suni kriz ortamları yaratılmıştır. Dış ülkelerin ve dış mihrakların da etkisi ile milli birlik ve beraberliğimiz sekteye uğratılmıştır.

Bundan sonra yapılacak en önemli şey de tüm ülke vatandaşları olarak birbirimize tutkun olup dışarıdan ve içeriden gelen tüm engellere karşı yek vücut olmaktır.

Bozulan Ekonomi

Öğrencisinden memuruna, işçisinden askerine, sanayicisinden asgari ücretlisine kadar her toplum bireyinin bu mevzuya karışma ve müdahale etme yetkisi vardır. Ayrıca evde oturan ev hanımlarının bile bu vatanın birliği ve beraberliği için gönülden destek vermeleri gerekmektedir. Bu destek illaki fiili olarak bir destek değildir.

Gönülden edilen dualar ve iyi niyet gösterileri, ailemizdeki küçük çocukların bu milli davayı bilinçli bir tarzda öğrenmeleri ile de alakalıdır. Bu konuda ebeveynlerimize bayağı iş düşmektedir. Bir zamanlar kendi kendine yeten bir tarım ülkesi konumundayken şuan maalesef dışarıdan ithal edilecek ve edilmesi gereken bir sürü ihtiyaç maddeleri hasıl olmuştur.

Öğrenciler okulda ders çalışırken, öğretmenler ders anlatırken, akademisyenler bilim adamı yetiştirirken her zaman ekonomiye katkı sunmalıdırlar. Çünkü;bu ülkenin öz evlatları bu ülkeye yakışır şekilde davrandıkları zaman eminiz ki çok daha mesafe kat edebileceğiz.

İlk olarak elimizdeki ham maddeleri, yer altı zenginliklerimizi ve beyin gücümüzü kullanarak daima genç nesillere hitap etmeliyiz. Çünkü; gençler bir ülkenin en dinamik temel yapı taşlarıdır. Gençlerin yöneteceği bir ekonomi elbetteki çok daha verimli ve enerjik olacaktır.

Bozulan Ekonomi Nasıl Düzelir?

Hayatın her noktasında karşılaştığımız aile, toplum, ahlak ve dini noktalarda en üst düzey eğitim verdiğimiz zaman bunun meyvelerini en kısa zamanda toplayabileceğiz.

Dünyada yaygınlaşan internet ortamı ve aldatan sanal dünya çerçevesinde bir takım boş hayaller peşinde koşan gençlerimizi bu ortamlardan kurtarıp, sanayiye, bilime ve ilime yönlendirmemiz gerekmektedir.

Bu çerçevede attığımız her adıma dikkat edip yeni nesli kendimize yakışır bir şekilde dizayn etmeliyiz. Annelere ve babalara çok büyük vazifeler düşmektedir. Bozulan ekonominizi tamir edip dünya standartlarında daha başarılı bir ülke olabilmemiz için çok çalışmalı ve çok üretmeliyiz.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, dört tarafının da hainlerle çevrili olduğunu unutmamalıyız. Bu ekonomiyi düzeltmek elbette ki tüm toplum olarak bizlerin elindedir

Bozulan Ekonomik Veriler

Bu verileri düzeltip bozulan ekonomi yerine daha sağlam bozulmayacak bir ekonomik ortam gereklidir ki, veriler de artık tamamen sağlam kaynaklara teslim edilebilsin.

Bir takım yeni yetme  gazeteci ve köşe yazarından ibaret değiliz. Biz ülke olarak sağlam bir ahlak ve çalışma azmi ile yoğrulmuş milletiz. Bizi ne bu ülkeden soğutabilirler, ne de onlar bize bu saatten sonra yaranabilirler.

Dost başa, düşman ayağa bakarmış.. Selametle kalın.

SubaT

26.07.2018

Mobil sohbet ve sohbet odaları Denizim.ORG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir