Bu Can Senin

Bu can senin diyerek bir ömür seninle olmaya kararlıyım. Hem de tüm benliğimin bende yarattığı bu anlamsız çelişki ve yalnızlıkla beraber. Aslında bazen sende olmam lazımken, kendimi yalnız da hissediyordum. Nedenini bilemediğimi bile bilmiyordum hiç.

Hayalini kurduğum ne varsa ve seninle yaşayabildiğim her şeyi tekrar tekrar kendi kendime de yaşamak istedim hep. Çünkü sen başkaydın, her güzel şey sendin, her anlamlı şeyde adın-ismin-resmin vardı adeta. Başka tenlerde, yabancı tenlerde ve garip tenlerde hep seni aramak pahasına kahpe sabahlara uyandım ama hepsi de bana senden başka bir tenin varlığını öğretmedi, öğretemedi.

Yüzyıllarca sürecek bir aşkın imzasıydı aslında bu sevdanın kalıntıları. Senden başka bir şeyin hayatıma giremeyeceğinin de en anlamlı göstergesiydi. Kime ne dediysem olmadı ki, kime gidip seni aradıysam, sendeki dokuyu ve tadı bulamadım be sevdalım.

Yine yalnızdım sen yokken ve sensizken, daha da sessizdim artık. Bir gün buralarda seni ne kadar aradıysam, işte o kadar sessizliğinin çaresizliğini yaşayacaktım. Bu kadar asil ve düzgün bir sevdanın adı aslında ben değildim, sendin..

Bu can
Bu can

Bu Can Senin mi?

Bu can senden, bu can sensiz olmamalı, bu canın adı sen-sahibi sen, bu canda sen varsın, sen olacaksın hep. Tutarsız yaşantımın en samimi işareti seninle olan hayatımın anlamında kaybolmak olmadı hiç. Seninle anlamı olan her şeyi yaşamak istiyordum.

Kalitesiz bir dünya özlemi kimin olabilir ki? Sahibi olmadığımız bir ömrü yaşıyoruz ikimiz de aslında. Ya da sahipsiz bir ömrün son demlerini. Esasen birbirimiz için yaratıldığımızı anladığımızda belki de bu dünyadan gitmiştik ebediyen. Bu ağır sevdanın bizde yarattığı çaresizliğin en açık ifadesi de birbirimizle olan duygu yoğunluğu yaşantısının tarifsizliği oluyordu.

Bitmesin dediğimiz her can, her heyecan ve her aslı olan şey de aslında bizdik ve bizden bir şeylerdi. Bu hayatın en can alıcı noktası da sendeki canımın izahı ya da manası değil miydi?

Denizim Sitesi
Denizim Sitesi

Bu Canda Sadece Sen

Fikri olmayanın zaten zikri de olmazmış. Büyük ve asil bir duruş sergileyen ikimiz için sadece bundan sonraki hayat olacak. Bu hayatta beraber olamayan herkes için bir açıklaması olan hayatın anlamında biz zaten anlamını yitirmiş birer zavallı olmadık mı hep?

Ne kadar yalnız kalsak da, ne kadar kimsesiz olsak da, ne kadar belirsiz bir hayatın içinde yaşasak da yine bir şeyler bizi birbirimizden asla koparamadı. Hep aşksız yaşayamazdık, hep kimsesiz olmazdık, olmazdık. Hayatımızda birileri daima olacaktı ama onlar bize ne kadar değecekti ve ne kadar değebilmeyi göze alabileceklerdi acaba?

Birileri olmalıydı evet ama kimler olmalıydı buralarda? Kimlerle olmalıydık ya da olmamalıydık? İşte tek sorulması gereken de bu değil mi? Kiminle ne nasıl olmalıyız? Bu canda sadece senden başkası neden olmamalıydı ya da sendeki canda bir başkası nasıl yer bulamayacaktı?

denizim
denizim

Bu Can Hep Senin

Bu canda bir başka can… Düşünmesi ve anlam verilmesi bile çok korkunç. Ya da ben öyle yaşadım ki seni, içimde büyüttüğüm o minik dünyamıza kimseyi konduramadım, o dünyada kimseyi yaşatmadım ve yaşatamadım.

Kahredici yalnızlığımın adı sen olacaktın artık. Sen olmadan başka bir tende seni aramaya çıkmak bile saçmalık olacaktı bundan sonra. Keyifsizliğimin en acı tarafı da sendeki cana isim koyamamak. Aslında o canı ne kadar hak ediyorsam, bir o kadar da manası olmayan yüreksizliğimin peşinde geçen kahpe sensizliğimle savaşmaya razıyım artık.

Senin ve canın olmaya hep hazır olmak istiyorum. Çünkü bu can senin…!

KRaL

04.08.2018

Sohbet Sitesi
Sohbet Sitesi

Bu Can Senin” için 4 yorum

 • 4 Ağustos 2018 tarihinde, saat 16:54
  Permalink

  Guzel paylasim subat abi yüreğine emegine saglik ne guzelde anlattin ya insaallah o insan kimse bizde tanisiriz ..!

  Yanıtla
 • 4 Ağustos 2018 tarihinde, saat 18:33
  Permalink

  Bu can senden hiç gitmedi yar, hiç te gitmeyecek. Belki zaman belki ölüm ayıracak beni senden ama ruhum,kalbim sende yaşamaya devam edecek. Senle anlam kazandi sabahlara umutla uyanmak. Senle gece uykuya dalışlar sabaha senle uyanacak diye huzurla mutlulukla kapandı gözlerim. Her kızdığımda sana daha bir tutku ile bağlandım.Sen benim yaşam merkezim oldun ben yörüngende uydu misali.Senden uzaklaşıp yörüngenden çıksam parçalanıp yok olurum biliyorum. Bana bunları hissettirdi Kral yazdıkların.Emegine , yüreğine sağlık.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir