Bunun Adı Aşk

Bunun adı aşk. Aşk, bir kadehte bulmak gibidir sevdayı. Aşk bir yudumda içmek gibidir sevdayı. Aşk, içince ömür boyu doya doya kanmaktır sevdiğine. Sevince aşk, bir bütün olmaktır bir bedende, sen ve ben gibidir aşk. Seversen adı aşk olur, adı mutluluk olur bir kalpte hayat bulur… İşte bu aşk için yaşanacak çok şey var biliyor musun? Ben, sen, biz olmak ya da olabilmek. Çare sadece sende dersin bazen karşındaki sevdiceğine. Ondan medet umar durursun, karşılıksız bir sevdaya tutulmak bile anlamlı gelir aslında. Her şeyinle ona verdiğin bu amansız duygudur aslında senin ne olduğun ya da nasıl olduğun?

Kimse bilmez, ne yoklukla savaşlar verdiğini. Aşkın adını ezbere bilmen bile yetecek midir sana acaba?Yetmez elbette. Aşka yeter olmaz, aşkın anlamını anlamak da imkansızdır. Öyle derin anlam koyarlar ki bazen, onları cümlelere bile sığdıramazsın tarif ederken.Aşk bir hatıradır maziden kalan, der ya Ferdi.. Mazi olmayacak kadar güzel aşklar da vardır, derinden yaşanan duygularla.. Tarifsiz ama yaşanılası..

adı aşk
adı aşk

Bunun Adı Aşk

İşte bunun adı aşk dersiniz hep. Yanmadan aşk olur mu, olmaz elbette. Aşkın yaktığı ve yakacağı ne varsa, katlanmaya hazır olursunuz. Yeter ki aşk beni bulsun demek bile bazen yetmeyebilir. insanları aşka alıştıran duygular vardır. Romantizm, sevda, alışkanlık, hasret, sıla gibi kavramları iyi yaşayan ve dersler alan bir insan her zaman aşka gereken özeni gösterir. Yaşanmış bir çok tecrübe bunu göstermektedir zaten.

Kuru bir ekmek kırıntısı gibi yerlere dağılmak da vardır aşkın içinde. Unutulmak, bir köşeye atılmak, gereken özeni görememek gibi. Hep sonunda ayrılık olacak diye bir şey de yoktur. Daima sevdaya has, sürekli aşkla alakalı duygu yoğunlukları vardır. Bunlar aşkın içinde, olması gereken durumlardan sadece biridir. Sağlıklı bir aşk için, yaşadığınız duygunun adı koyulduğu zaman ‘işte bunun adı aşk‘ diyebilmeli ve ona göre yaşamalısınız ki, gerçek aşkın adresinde olup olmadığınızı bilesiniz.

Yaşanacak en güzel aşklar için, en güzel sevdalar için el ele olmanızı diliyoruz. Saygılarımızla, aşklara….

Denizim.ORG

SubaT

08.10.2018

Bunun Adı Aşk” için 2 yorum

 • 8 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:27
  Permalink

  TarifsiZ ama yasanılası.. Bunun adı aşk emeğine saglık;:)

  Yanıtla
 • 8 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:52
  Permalink

  Sana aşığım. Ve biliyorum aşk sonsuz boşlukta bir çığlık gibi, unutulmak kaçınılmaz. Hepimiz kaderimize terkedilmiş mahkumlarız. Sonunda her şey toprak olacak ve güneş dünyayı yiyecek ama tüm bunlara rağmen sana aşığım.
  …Aynı yıldızın altında 2004yapimi bir filmden…
  Emeğine yüreğine sağlık…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir