Çocuk Gibi Sevdim

Çocuk Gibi Sevdim seni. Bir çocuğun elinden oyuncağı ya da dondurması alınınca yıkıldığı gibi de kayboldum sen giderken. Yaşamın kıyısında neler görmüştüm ve neler yaşamıştım bilemiyordum aslında. Bu benim kaderim miydi yoksa? Bu kadar kaos yaratacak bir insan olamazdın sen de. Ben seni sevdim, çok sevdim, en çok ben sevdim seni derken bile duygularımı hiç anlatamazdım aslında. Yenilenmiş bir ülke gibiydim, bir mülteci çocuğun Paris hayalleri gibiydim, o kadar saf ve anlatılmaz biriydim aslında. Daha kendimi bile anlatamazken, sana olan aşkımı nasıl anlatsaydım ki?

Bu karmaşadan nasıl dersler çıkarırdım bilmiyorum ama sensizken de çocuk gibiydim, seninleyken de, senden ayrıyken de, sana ait olan ne varsa aslında hepsi bendim sanki. Hem de bir çocuk gibiydim. Onun gibi sessiz, sakin, durağan ve kimsesizdim. Yanmış ve yıkılmış ne varsa, aslında seninleydi. Yani bu yıkılan hayallerimden ve yanan hatıralarımdan bahsediyorum be sevgili. Sensiz kalışımdan bahsediyorum, çünkü ben seni çocuk gibi sevdim, çocuk gibi sevmeliydim..

Çocuk Gibi Sevdim
Çocuk Gibi Sevdim

Çocuk Gibi Sevdim

Bir çocuğun hasreti ve özlemi ne kadar saf ve temiz olur bilirsin değil mi? Sahi sen hiç çocuk oldun mu ki?

Sen hiç çocukça duygularla hayata baktın mı, ya da çocuk gibi sevdin mi?

Asla bu şekilde sevmedin biliyorum. Sen hep olgun ve yetişmiş çağlarda aşkı öğrendin ve  bana aşkı da sen öğretecektin güya. Hani nerede o öğretici, hani o öğretmen, asla o şekilde olmayacaksın biliyorum.

Kaderine razı olan bir insan gibi devamlı benden bekledin sevmeyi ya da sevilmeyi. Asla bir hedefin olmadı, olamadı. Sen hedefsiz ve ayrısın çünkü. Yine de ben onları da affettim. Sana yazdığım her mektupta seni sana anlatmıştım. Sensiz neler yaşadığımı dile getirmiştim. Hatta seniz olamayacağımı da üzülerek de olsa yana-yakıla anlatmıştım.

Seni severken, nelere sabır etmiştim bilir misin? Sen uyurken seni izlemiştim sessizce. Sana kader olacağım demiştim, Oldum da. Ama sen bilemedin be sevgili.

Ben sende kalmıştım, seni olmuştum, çocuk gibi sevdim ama sevilmedim. Canın sağ olsun. Ben hala çocuğum, sen büyü..!

Www.Denizim.ORG Mobil Sohbet

KRaL

25.08.2018

Mobil Sohbet
Mobil Sohbet

Çocuk Gibi Sevdim” için bir yorum

  • 26 Ağustos 2018 tarihinde, saat 01:45
    Permalink

    Çocuk saflığında sevmek ve sevilmek mucize gibi bir sevgi yaşayan ve yaşatanlara selam olsun. Yüreğine sağlık Kral.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir