Deniz Motoru

Www.Denizim.ORG sitesinin bugünkü konusu Deniz Motoru. Mobil sohbet ortamı içinde kendini var eden bir sürü insan var. Bu insanlar saygın ve kaliteli insanlar olmalılar ki, hayata anlamlı gözlerle ve başarılı bir şekilde bakabilsinler. Hani yazın hava sıcak olduğu zamanlarda dersiniz ki, tatil zamanı geldi. Kendinize bir program yaparsınız ve deniz motoru olan ve denize yakın bir tatil beldesini tercih edersiniz.

Deniz motoru daima size uygun olmalı. Çünkü bu motor sayesinde hayatınıza anlam katamazsınız. Sadece hayatınız renklenir. Zevk alırsınız, rahat olursunuz, bazı zevkleriniz tatmin edilir ama asla mutlu olamazsınız. Çünkü bu motor hiç sadık kalmaz. Üstüne binersiniz ilk başlarda hoşuna gider, sizi taşımak ona zevk verir ama yemi sizden yeyip yumurtayı başka yere yumurtlayan tavuk misali gözü hep sağa sola kayar. Sizi taşıyamayacak kadar kaliteli motor olmadığını anladığı zaman da benzini bitmiş arabalar gibi istop eder. İnmek istemezsiniz, neden mi? Cevabını anlatıyorum.

Deniz Motoru
Bodrum Motoru

Deniz Motoru

Deniz motoru hiç bir zaman pes etmez. Sürekli çalışmak ister, çünkü azimlidir. İllaki birilerini taşıyacak ve görevini yapacak.  Bu görev ona basit gelir. Sistem üzerinde kendine yer almak için ve garajdaki kapalı parkta durmak işine gelmez. Çünkü ona hareket lazım, o ıslaklığı içinde hissetmelidir. Organik yapısı buna göre ayarlıdır.

Kimsenin üzerine binmeden yanından geçmesini kaldıramaz. Yani gelin bana dokunun, ilgi gösterin, alaka gösterin, sevin ve ne isterseniz yapın der gibi. İçimi doldurun ki sizi üzerimde taşıyayım dedikçe, üzerine binenler daha çok binmek ister. Hani derler ya, kursak kavurgasını ister diye. Aynen durum böyledir.

Bodrum Peyniri
Bodrum Peyniri

Deniz Motoru Neye Benzer?

Deniz motoru ilk bakışta güzel görünür, yani uzaktan bakılınca. Ama yaklaştıkça, ondaki tahribatı anlarsınız. Yıllardır üzerine binen binene. O yüzden bakıma alınmalı dersiniz, ama o bunu kabul etmez. İllaki o sağını solunu binenlere göstermeden duramayacağı için bakıma alınmak işine gelmez. Bu motor yaklaşık 110 kg gelir.

Su aygırı gibi bir görüntüye sahip olan motor, dizel ve benzinli seçeneklere sahiptir. Bu motoru çok zorlarsanız, sizi üzerinden atabilir. Dikkatli olmalı ve arada bir şey doldurmalısınız, yani deposunu boş bırakırsanız benzinciye bile kaçabilir:)

Bodrum motoru, en çok Bodrum’da görülür. Bodrum tatil beldesindeki bu tarz motorların kullanım süresi geçse bile, arada gidip üzerine binmeniz ona iyi gelecektir. Ne de olsa çalışan Deniz Motoru pas tutmaz diye bir atasözümüz var. Unutmayalım ki, bir motor daima çalışmaz. Arada bir bakım şart. Ne demişler, ” Deniz Motoru bodrumda yaşanıyor. ”

Bodrum Motoru diye de adlandırabiliriz. Yiğit motor, namı ile anılırmış:)

Www.Denizim.ORG

SubaT

24.06.2018

Motor Deniz
Motor Deniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir