Dolar Rezaleti

Dolar Rezaleti adı altında bir çok olay yaşandı son günlerde. Denizim.ORG sitesi olarak da bizim de bir kaç kelime etmemiz gerektiğini hissettik. Peki neydi bu dövizdeki güncel durum? Bunu açıklamak için bir sürü yazar ve gazeteci yorumları okuduk günlerce ve haber programlarından izlediğimiz kadarı ile de bilgi kirlilikleri oluştu.

Amerikan başkanı soytarı Trump sayesinde bir gerçeği de gördük. Aslında adam bize iyilik yaptı bir anlamda. Ve dedi ki, ‘Sizin dostunuz yok.’

Aslında biz bunu bilmiyorduk deyip gülmek geldi içimizden millet olarak. Zaten farkındaydık bunun doğal olarak. Yıllardır Kuzey Irak ve Suriye’de yaşananlar, Afganistan ve Pakistan’da süregelen çözümsüzlük ve İran ile yaşanılan nükleer silah gerginlikleri sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin İsrail yanlısı takındığı tavrı görmemek mümkün olmadı.

Ve biliyoruz ki, İslam alemini hedef tahtası haline getiren bir haçlı birliği var ve bu birlik hiç bir zaman sempati ile yaklaşmadı bizlere. Çünkü gerçeklerinden asla taviz veremediler. Gerçek olan şey de, düşmanca tavırları ile bizlerin ilerlemesini istemediklerini açıkça belli etmeleridir.

Dolar Rezaleti

Baktılar ki, dıştan yıkılmayacak bu ülke. İçeriden yıkalım dediler. 15 Temmuz sürecinde de bunu başaramadılar. Hain darbe girişimini bertaraf etmesini bilen kahraman Türk Halkı, Amerika’ya bir kez daha dersini vermişti o zaman.

Peki ne yapılırsa Türk Halkı diz çökerdi? Çakal Trump bunu düşünmeye başladı.

On yıllarca gelen hükümetlerimizde zaten Amerikanın baskıcı politikalarına hep boyun eğilmişti ne yazık ki. Bundan sonra da öyle olamayacağını düşünemediler işte. Ve düğmeye bastılar. Ellerindeki papazı vermeyerek, yaptıklarını bile bile üstelik.. Bir de üzerine, elimizdeki papazı istemeye kalkınca bardaktaki sıcak su taşmaya başladı.

Vermedik, çünkü bizde kanunlar var ve adalet sistemimizde buna imkan bile yok. Adil yargılama hükümlerimize dayanarak reddettik doğal olarak. Artık son sözü yargı söyler dediysek de anlatamadık.

Bu süreçte ipler gerildi ve karşılıklı restleşmeler başladı. Onlar bakanlarımızın mal varlıklarına tedbir koyarak, alüminyum ve çelik sevkiyatına ağır bir de vergi yükü getirdiler. Olmadı, Türkiye’deki dolarlarını çekmeye ve borsacılarıyla oynamaya başladılar. Buna özel bankacılık sistemi ile dalga geçme de diyebiliriz.

Velhasıl, bir anda döviz kurları üzerinde oynama başladı. Dolar bir kaç gün içerisinde tavan yaptı ve 7 TL’nin üzerine çıktı. Merkez bankası hamleleri, swap işlemleri, BDDK hamleleri ve Amerikan mallarına koyduğumuz ek vergi yükleri vasıtası ile bu günlerde bu karamsarlık havası temizlendi.

Üzerine bir de ülkemize Katar Devleti’nin 15 Milyar Dolar tutarında yatırım yapacağı haberi gelince rahatladık. Amerika’nın hesapları tutmadı ve biz dimdik ayakta durduğumuzu gösterdik. Cumhurbaşkanımız ve ekonomi kurmaylarımız sayesinde bu dalga savuşturuldu. Pek bu dolar rezaleti ülkemizde nasıl rant buldu?

Dolar Rezaleti Nasıl Etkiledi?

Döviz bürolarına ve bankalara koşan fırsatçılar da Amerika ile eş değer hesaplar yapınca biraz moralimiz bozuldu ama neyse ki kendimizi topladık ve rahatladık.

Ey dolar yapıp ilerde kar edeceğini sanan benim saf halkım, size sesleniyoruz:

Bu Amerikan parası sayesinde diyelim ki bir kaç günlük aldatıcı kur farkı sayesinde, senin cebine fazladan 10-15 bin TL para girdi. Peki bunu kazanç sanarak, dış ülkelere yardımcı olduğunu falan sanıyorsun ya, yani devletini ve halkını alttan hançerlemektir bu.

Nasıl bir fikre sahipsiniz bilemiyoruz ama, o kazandığınız parayı bir de harcayamamak riskiniz de var. Çünkü eğer siz ve sizin gibiler muvaffak olsaydı, bu kaostan depremle çıkacaktık ülke olarak ve belki de yarın bakkaldan alacak makarna, fırından alacak ekmek bulamayacaktık.

Çünkü hainlerin asla bir düzeni olmayacaktı. Allah’a şükür olsun ki, başımızda ecdadımızın ve erenlerin duaları var. Allah, Recep Tayyip Erdoğan’ın yar ve yardımcısı olsun. Onun dik duruşu sayesinde bugün Türk Milleti‘nin alnı açık ve yüreği kıpır kıpır.

Allah bu millete bir daha dolar rezaleti yaşatmasın. Ey Türk Milleti, ülkene ve parana sahip çık. Yerli malı kullan.

KRaL

17.08.2018

 

 

Dolar Rezaleti” için bir yorum

  • 17 Ağustos 2018 tarihinde, saat 07:46
    Permalink

    Kral ülkemizin durumunu çok güzel özetlemiş sin vakit milli olma vakti yerli ürünler kullanarak devletimize vatandaşlik görevimizi yapalım. Hiç bir güç bu ülkeyi yikmadi yıkamayacak.Emegine sağlık.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir