Dün Büyük Gündü

Dün Büyük Gündü. Dünler bugüne ışık tutmuştur hep. Bazen de dün, bugünden ibret almamızı sağlamıştır daima. Mesela bugün 16 temmuz, dün parlamentomuza bomba yağdı. Bugün 30 ekim, dün Cumhuriyet Bayramı‘mız kutlandı. Bugünler bize hep ibretle geldi. Bugün 31 Ağustos, dün tüm ülkeyi düşmandan temizledi ecdadımız. Biz hala bazı kişiler olarak, İsmet İnönü‘yü eleştirmeye devam ediyoruz. Ne kadar yazık değil mi? Bir düşünün bakalım. Daha dün Ankara cayır cayır yanmadı mı?

Biz hala, iki üç tane üniversiteli çocuğun yaptığı eylemi vatan hainliği olarak algıladık. Güneydoğu mermiye doyarken, dağlar çakal yuvası oldu. Hainler her dört bir yanda kol gezerken, daha dün Adnan Menderes‘i astık. Ne kadar da elem verici ve kara bir leke oldu değil mi tüm ülkeye? Büyük devlet adamlarından ve geleceğin lideri olarak görülen Adnan Kahveci, şüpheli bir trafik kazası ile aramızdan ayrıldığında daha dündü?

Ya havada suikast kokan bir patlamayla askeri uçağımız patlatılıp, dönemin uzlaştırıcı kimliği ile tanınan Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis Paşa, katledilmedi mi, o zaman da dündü.. Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu, şüpheli bir şekilde aramızdan ayrılırken, olayların perde arkasında karanlık ellerin varlığını hissettiğimizde de daha dündü. Ama ah o korkularımız yok mu? Lanet olasıca korkaklığımızdan dolayı hiç birine ses bile çıkaramadık. Hep dedik ki, Allah rahmet eylesin.. Eylesin de, bizim bu yanlışların içerisinde garip kalmış karakterimizi yönetenlerin hiç mi Allah’ı kitabı yok.

dün büyük
dün büyük

Dün Büyük Gündü

Dün büyük gündü be vatandaş. Çok büyüktü. Bizim dünümüz o kadar kahpeydi ki, Deniz Gezmiş isimli Milliyetçi kahramanı bile vatan haini diye yıllarca kitaplardan okuduk. O kitapları yazan eller ne kadar da hainmiş biliyor muydun? Uğur Mumcu gibi vatanseverler bile kara bir kış günü darmadağın edilirken, elinde sadece kalem olan bir yazar kadar değeri olmayan halktan biri bile bu olaya ağlamadan geçemedi.

Mit görevlileri bir bir katledilirken, buna suskun kalan ama eylem yapmaya karar veren aciz halkımızın tazyikli sularla dağıtılıp, coplarla darp edildiği zaman da daha dündü.. Denizli valisi iken tuhaf bir trafik kazası sonucu ortadan kaldırılan Recep Yazıcıoğlu rahmetli olduğu zaman da daha dünkü tarihteydi. 12 Eylül‘de yaşı 18 den büyük olmadığı için mahkeme kararı ile yaşı büyütülüp asılan ülkücüleri de unutmadık. O darağacı kimlere mekan olmadı ki? O ilmekler anaları evlatsız bırakırken, boynu bükük çocukları da yetim bırakmadı mı hep?

Abdullah Çatlı, koskoca ermeni terör örgütü Asala‘yı ortadan kaldırırken, kendisi de ortadan kaldırılalı ve katledileli çok olmadı. Bazen gerçeği görmen için düne bakman yeterlidir. Daha dün, umutlarımızın ekildiği topraklarda milyonlarca Suriye‘li ve arap kırması insan yaşamaya başladı. Hem de bizden çok daha iyi şartlarda. Düne bakıp, ahımızı ve intikamımızı alacak lider, İnşallah çok yakında aramızdan çıkacaktır. Dün büyük gündü, bugün ise dünden ibret alıp, aydınlık yarınlara yürüme zamanıdır…

Denizim.ORG Dün büyük gündü

SubaT

11.10.2018

gündü
gündü

 

Dün Büyük Gündü” için 2 yorum

 • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 02:01
  Permalink

  Deniz Gezmiş idam sehbasina goturulurken bile gülümsemiş.Alni ak ve başı dik şekilde.Kimseden korkmadan,kimseye boyun egmeden.Haksizliklara,olume bile…Cunku,bize kula kulluk etmeyi değil,sadece Allah a kulluk etmeyi öğretti o yüce insan.Mustafa Kemal Atatürk…Size vatan haini diyen insanlar utansin.Sizler rahat uyuyun.Ruhunuz sad olsun…

  Yanıtla
 • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 01:29
  Permalink

  Ne Zaman ki at izi it izine karıştı o gün iyi insanlar iyi atlara bindiler ve gittiler. Dürüst ve mert insanlar bu dünya ya fazla geldiler. Onlar yandaş değildi çünkü, onlar önce hak dedi halk dedi. Bu sistem onların varlığını kabul edemezdi. Korkakca katledildiler. Ama davalari ebedi inananların yüreğimde fikirlerinde yaşayacak. Emeğine sağlık Şubat.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir