Futbol Kulüplerinin Transferi

Futbol Kulüplerinin Transferi futbol transferleri bu gece sonra erdi. 2018 yılının son transfer gününü de bugün yaşamış olduk. Döviz kurunun artmasıyla birlikte kulüplerimiz çok zor bir durum yaşamaya başladılar. Bazı kulüplerimiz ellerindeki futbolcularla sezonu geçirmek üzere anlaşmalar tazelerken, bazı kulüplerimiz de küçük bütçelerle ucuz futbolcular getirerek, sorunu bir türlü halletmeye çalıştılar.

Yaşanan ekonomik krizden dolayı mali tablolar çok büyük bir çaresizlik içinde baş gösterirken, seyircilerin futbol kulübü yöneticilerinden devamlı olarak transfer istekleri de ön plana çıkmaktadır. Avrupa kulüpleri zengin, varlıklı ve mali tablosu düzgün yönetimlerden oluşmaktadır. Türkiye futbol kulüpleri henüz o safhaya gelemediklerinden dolayı, bu sıkıntılar yaşanmaktadır.

Alt yapı ve fiziksel çalışmalar, ülkemizde çok fazla üzerine düşülen konular değildir.Bunun sonucu olarak,kulüplerimiz kendi öz varlıklarını yani gençlerimizi yeterli şekilde kullanamamaktadırlar. Futbol camiası devamlı değişiklik ve yıldız futbolculardan oluşmuş bir yapıyı kabul eder. Bu yüzden isimsiz ve vizyonsuz futbolcular, seyirci ve spor medyası tarafından ivedi bir şekilde kabul görmemektedir.

Görsel basında futbol kulüplerinin transferi, bazen alaycı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır. Bundan dolayı, transfer edilen üst düzey futbolcular bile takım oyunu oynamakta ve takıma adapte olabilmekte zorlanmaktadır.

Futbol Kulüplerinin Transferi

Bu günün akıllarda kalan hiçbir transfer hamlesi bulunmamaktadır. Sadece boş kalan kadrolara aceleci bir şekilde dahil edilen yedek kalmış futbolcular transfer edilmiştir. Sistemli bir şekilde ekonomimiz, dövizin yükselmesiyle futbolumuzun piyasasını da etkilemiştir.

Kabul gören, bütün transferler yıl içerisinde ne kadar başarılı olabilir, bu bir muamma şeklinde zihinlerimizi yormaya adaydır. Örnek verecek olursak Real Madrid kulübü, Juventus kulübünden bir futbolcuya 180 Milyon Euro bonservis ücreti ödemeyi göze almıştır.

Bu rakam, Süper Lig kulüplerimizin yaklaşık 12-13 tanesinin yıllık bütçesi demektir. Bu korkutucu tablo ile karşılaştığımızda aklımıza gelen ilk soru şu olur; ” Biz bu kulüplerle Avrupa arenasında nasıl başa çıkacağız ? ”

Her ne olursa olsun, eldeki malzeme bu diyerek, yeni futbol sezonunda tüm takımlarımıza başarılar dileyerek, futbol kulüplerinin transferi ellerinden geldiği kadar özverili bir şekilde yaptığını biliyoruz.

Www.Denizim.ORG Sitesi olarak futbolu her zaman destekliyoruz.

KRaL

01.09.2018

 

Futbol Kulüplerinin Transferi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir