Hava Soğuk Buz Kırağı

Hava Soğuk Buz Kırağı, Ah Bu Şarkılar Var Ya hepsinin gözü kör olsun. Bunları dinledikçe, neye yarar ki delicesine sevmek ya da sevdiğini sanmak. Şarkılar her şeyi anlatıyor insana. Ne kadar yalnız olduğunu, ne kadar şanssız olduğunu ve ne kadar kimsesiz olduğunuzu acı bir şekilde görebiliyorsunuz. Kurduğunuz tüm ilişkileri sorgulamaya kalkınca buna hak veriyorsunuz. Peki bu dünya neden bu kadar yalan ve dolan üzerine kurulu acaba?

Hiç merak edip araştırma yapan oldu mu diyeceğim ama muhakkak bu kadar aldatılan ya da kandırılan insanın bir merakı olmuştur. Sebebi ne olursa olsun, asla bir insan sebepsiz yere talihsizliğe düşmez. Hani şarkıda diyor ya, ” Hava soğuk, buz kırağı…Küçücüğüm.. “. Dinledikçe ürperiyorum şimdi. Ya aldanmak bu kadar basit mi peki?

Sonuçlarına katlanıyoruz tabii ki bu hayatın ama ya biriktirdiklerimiz ne olacak, içimizde biriken bu kin-nefret-öfke bizi daha ne kadar yaşatabilecek böyle üzgün ve çaresiz. Hadi ben gittim, hadi yokum, hadi say ki tüm umutlarımı da çöpe atarak yüreğime bir avuç dolusu tuz bastım. Kanayan yaralarımı gözyaşlarımla sulayıp kapattım hepsini.

Peki sen yarın mahşerde yanımdan geçerken hangi yüzle gözlerime bakabileceksin, ya da bu vicdan hesabı ile hayat sermayeni ne kadar dolu tutabileceksin ki..? Peki senin yüreğin ne kadar ısınacak bundan sonra hiç düşündün mü?

Uğruna savaşlar verdiğim sen , saçının tek teline kıyamadığım sen, bakarken içimin geçtiği-gözlerimin dolduğu sen ve senin gibiler.. Siz acaba bu dünyada niye varsınız ki? Neden ölmüyorsunuz hala?

Denizim.ORG
Denizim.ORG

Hava Soğuk Buz Kırağı

Biz neredeydik, neredeyiz ya da niye buradayız? ” diyesi geliyor insanın. Hava soğukken rastlamıştım ona ama ruhum hep ayazda imiş haberim yok. Susuz bir yazda kalmış gibi, kışı özler ya insan; işte öyle özlem doluyken, bir gün çekip gitmeler koyar insana, evlat acısı gibi.

Sen yüreğini ferahlatmasını beklersin ama o bambaşka hazları yaşamanın derdindedir. Olsun bak hayattasın ve yaşıyorsun, genellikle daha çok seversin, o daha az ya da hiç veya zerre sevmemiştir. Hep aldanan sen olursun .

Her şeye inat geziyorsun, uyuyorsun, nefes alıyorsun. Peki o senin gibi rahat mıdır acaba? Değildir elbette. Asla değildir. O senden gitti ve paramparça oluyor, dağılıyor, elinde senden kalan ne varsa tüketiyor şu an.

Hatta bir gün ufak bir çilehanede tek başına ve çaresizce ” Sen ” diyerek can verdiğinde , o yanında devamlı hayatım dediğin, ” Nefes Alamıyorum ” dediğin o ” Sen ” asla olmayacak. Sana nefes olan o ” Sen ” sana hakkını helal etmiyor, etmeyecek.

Www.Denizim.ORG

Hava Soğuk Buz Kırağı

SubaT

25.06.2018

Hava soğuk buz kırağı, mobil sohbet, sohbet odaları, bedava sohbet, hava soğuk, buz kırağı

Mobil Sohbet
Mobil Sohbet

Hava Soğuk Buz Kırağı” için bir yorum

  • 26 Haziran 2018 tarihinde, saat 14:30
    Permalink

    Çok duygusal bir makale olmuş. Kalemine sağlık.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir