Hayat Sohbet

Hayat Sohbet yada sohbet hayat. İşte hayatın sohbete dair nesi varsa içimizde artık. Hayatta yaşanacak o kadar çok şey varken, kendimizi muhabbete koy veririz gider. karşımızdaki insanı ve insan yerine koymaya çalıştıklarımızı sorgular dururuz. İş, aile, sevgi, dostluk ve arkadaşlık adına ne varsa içimizde bir yer kaplar durur adeta. Sevmeyi ve sevilmeyi, sayılmayı ve saygınlığı umursamasak da, aslında esas olan şeyin nefret olmadığını gördüğümüzde iş işten geçmiş de olur. Bize değer veren unsurları hayatımızdan çıkarınca anlarız aslında, neyin ne olamadığını..

Bir kez yanıldığınızda daha iyi anlarsınız, esasen aşkın bile yalan olduğunu, aşkın bile sahte olduğunu, aşkın bile göstermelik yaşandığını..

Kimdik veya ne idik?

Kimlik veya bir belge miydik bu hayatta?

Zor ve yükümlü bir dünya burası, aslında bir dünya mı burası o da tam bir muamma..

Belki de başka bir dünyanın cehennemini yaşıyor olmaz mıyız?

hayatsohbet
hayatsohbet

Hayat Sohbet

Hayatın tadı ile sohbet veya muhabbet etmenin tadında bir dünya için el ele verdiğimiz günden bu yana, bir türlü sevmediğimiz şeylere alışmak zorunda kalmıyor muyuz?

”Hep sonradan gelir aklım başıma” dediğimiz zaman bile gerçeklerle savunmasız kalmadık mı?

Kifayetsiz satırlarla bin bela üreten beynimizi zorladıkça, karşımıza çıkan olumsuz hayat şartları yüzünden, psikopat ruhumuz bize hayaller kurdurdu bize hep.

Ne olmak istediğimizi belirlemek yerine, ne olamayacağımızı sorgular olduk. Bir dünya, yaşanabilir bir dünya için çalışmak yerine, daha berbat hayat şartlarına mecbur kaldık hep.

Bizi yönetmeye aday olanlara primler verdik. Avanslar sunduk, al dedik, bende olan senin, sendekini istemem, bendekini al dedik hep..

Neye karşı yada kime karşı savaşmak zorunda olduğumuzu da unuttuk hep. Daima seviye derken, aslında ne kadar seviyesiz insanlarla alakadar olduğumuzu gördük.

Esasen, bizi Yaratan’a değil de bizi yönetene bel bağladık..

Elimizde kalanları da tükettik, gelecek atın da başına vurup geri gönderdik. Yalnız yürümek, kimine göre daha anlamlı olsa da, dünya o kadar kısa değil. Beraber yol arkadaşın varsa varsın, yoksa yoksun bu alemde..

Hayat Sohbet tadında bir oram diliyoruz.

Denizim.ORG

SubaT

08.11.2018

sohbet hayat
sohbet hayat

Hayat Sohbet” için bir yorum

  • 8 Kasım 2018 tarihinde, saat 17:54
    Permalink

    Hickimse kendi seviyesini,hayat gorusunun dogrulugunu sorgulamadan sizi sorgular ve yonetmeye calisir.Belki de bir anda insanlara karsi degismemizin ve uzaklasmamizin nedeni budur.
    Beraber yol arkadaşın varsa varsın, yoksa yoksun bu alemde..Emegine yuregine saglik

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir