Hayatı Anlamak

Hayatı Anlamak için neler yaparsınız, hayat zor mu acaba bu kadar? Denizim.ORG ortamında Mobil sohbet için iştirak edenlere çok sorduk bu soruyu.

Siz hiç hayatı anladınız mı ya da anlamaya çalıştınız mı? Bunu kendimize de çok sormalıyız. Kazandığımız ne varsa, aslında sermayemiz de o.

Bitmeden kullanmak elimizde. Aklımızın kıyılarından yola çıkarken hep bir liman aradık sığınmak için. Hayata inat yaşamak istercesine hem de.

Gittiğimiz yollar bize kılavuzluk etti asırlarca. Oynadığımız bu hayat oyunu ne gariptir ki bazen bize roller yükledi. Kendi yazdığımız tiyatrolarda bile kendimiz oynamak zorunda kaldık hep.

İnsan sandıklarımıza bile baş rol vermedik mi? Aslında hayatı anlamak isterken, seçmediğimiz bir hayatın içinde kaldık belki de.

Mecbur kaldıklarımızla yaşamak zorunda bırakıldık hep. Hak ettiğimiz bu muydu acaba merak ediyorum, ya da hak etmediğimiz insanlarla mı yaşamak zorunda kaldık?

Bedava sohbet
Bedava sohbet

Hayatı Anlamak

Ne anladıysak bilmiyoruz hayattan ama bize kattığı çok şey olduğunuz biliyoruz. Hayatın içinde yaşarken anlamak daha kolaydır. Yaşamak dedik değil mi? Yaşamak evet. Hayatı tam anlamıyla yaşamak hem de. ” Dokunsan açarım, bir kuş olur uçarım, bir kuş kanadı olur uçarım hem de. ”

Böyle dizelerle hayatı anlamak, böyle aşklarla perçinlenmek, bu tarz bir hayatı yaşamayı kim istemez ki? Her şey böyle toz pembe olsa keşke, keşke her zaman sadece aşk yaşasak değil mi? Bak şu hayata ki, bizden ne istediğini bile bilmiyoruz hala. Ne kadar garip değil mi?

Kaliteli sohbet
Kaliteli sohbet

İçerisinde yaşadığımız ve çok uzun ömürlü zaman geçirmek istediğimiz dünyanın her tarafını gezmek ve bolca mutlu olmak isteriz hep. Peki neden hiç beğenmeyiz bu hayatı? Niçin hep şikayet ederiz?

Anlamı kalmadığını düşündüğümüz şeyleri yaşamak istemez miyiz? Hepsini eleştire eleştire hem de. Hangisinin doğru olduğunu çözemeyiz. Bu sorular yumağı kafamızı tırmalayıp bize bu hayatı reddetme noktasına getirdikçe de, bazen bu dünyadan çekip gitmek bile isteriz.

Sohbet odaları
Sohbet odaları

Hem hayatı yaşayıp anlamak, hem de hayattan çekip gitmek esas yanılgı olsa gerek. Ya da karışık insan yanılgısı. Her şeye rağmen hayatı anlamak için Denizim.ORG mobil sohbet ve sohbet odaları sitesine gelin. Bedava sohbet ettikçe ve kaliteli sohbet yapmanın farkına vardıkça, hayatı belki daha çabuk anlarız.

Saygılarımızla, hoş sohbetler dileriz.

Www.Denizim.ORG

SubaT

04.07.2018

Mobil sohbet
Mobil sohbet

Hayatı Anlamak” için bir yorum

  • 5 Temmuz 2018 tarihinde, saat 09:12
    Permalink

    Emeğine sağlık Subat. hayatı anlarken ‘Ask’ i es geçmemek hayati yaşanılır kılıyor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir