Hayatı Sevelim

Hayatı Sevelim ama hayatın bize verdikleri ile beraber sevelim. Her ne kadar yaşamasını beceremesek de yaşamın kıyısında bize ait şeyler olduğunu ve o aidiyet duygusunu asla arka planda tutmayalım. Kullanışlı olmadığını bilsek de, serzenişlerimizle kendimizi ve yaşamın güzel taraflarını rencide etmeyelim. Aile çevresinde, sevdiklerimizde, yaşadığımız sosyal çevrede bile nimetleri asla göz ardı etmeyelim.

En güzel sandığımız şeyler bile bazen bize çok çirkin gelebilir. O yüzden asla birbirimize yardımcı olmadan hayatta kalmaya çalışmayalım ve o hayatı sevelim derken nefrete boğulmayalım. Bu paradoks içerisinde kalsak bile, bize verilen onca kulluk görevini bir tarafa bırakıp hasrete ve özleme dem vurmayalım.

Sevdiğini özlemek de bir vazife, ona sahip çıkmak da bir görev ve candan gönülden sevilenlerle bir hayatı yaşamak da aslında en asli makamda çalışmaktır. Bütün bunları yaşarken, kim nerede ve nasıl yaşıyorsa aldırış etmemek gerekir. Hayatımızın en akışkan zamanında bile bazen durulmayı bilmek lazımdır. Çok gezen çok yanılmaz, çok bilen çok yanılır dercesine heyecanlı, dinamik ve akılcı olmamız gerektiğini hiç bir zaman unutmayalım.

Hayatı Sevmek
Hayatı Sevmek

Hayatı Sevelim

Hayatı sevmek veya hayatı sevebilmek için çok fazla uğraşmaya ve didinmeye gerek de yoktur. Aslında en önemli şey de, bu gerçeklerin farkına vardıktan sonra, aldığımız derslerle devam etmek daha da önemlidir.

Yılmadan, yıpranmadan ve asla inadımızdan vazgeçmeden hayatı sevelim ve yaşamaya tüm azmimizle devam edelim. Bizi bekleyen hangi zorluk varsa, ya da bize set çekecek hangi güçlük varsa, onu ezip geçecek kudreti kendimizde hissetmemiz için zor bir şey olmamalıdır.

Her insan hayatı boyunca sevdalanır, aşklar yaşar ve dersler alır. Bizler eğer bu hayatın ders alınacak tarafında dersler alabilirsek eğer, aşamayacağımız hiç bir engel kalmıyor bizim için. Kimsesiz veya sadece sessizce yaşamaya devam edersek, hayatı sevemeyiz.

Bundan sonra yapılacak en doğru iş de, bu hayatı hakkettiğimiz gibi yaşamaya çalışmak olmalıdır. Duyduğumuz her gürültüden sonra korkarsak zaten hayatın bir anlamı kalmaz. Hayat her zaman korkakların karşısında bir güçtür. Ezilmek istemeyen herkes hayatı sevelim demelidir.

Www.Denizim.ORG

KRaL

23.08.2018

Hayatı Sevebilmek
Hayatı Sevebilmek

Hayatı Sevelim” için 2 yorum

 • 24 Ağustos 2018 tarihinde, saat 01:33
  Permalink

  Hayatı severek yaşamak için öncelikle cesur olmalısın, risk alabilmelisin. Hayat korkaklar için yaşanılasi değil çünkü. Yarınlara umut olan sevdiklerin varsa yanında cesur olmak zorundasin hem kendin için hep sevdiklerin için hayatın tadını çıkar.Kalemine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 16:41
  Permalink

  En güzel sandığınız şeyler size çirkin gelmez her Ne olursa olsun. bunun adı sadeCe önyargı karşıdakini dinlememek anlamamak olur. Ya da anlamak istememek… Hayattaki iyikilerinizden vazgeçmeyin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir