Hayattan Komediler

Hayattan Komediler adı altında bazen çok şeyler yaşarız. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen gülebilmek de aslında en büyük erdem ve yaşama sevincidir bizim için. Kimimiz isyan eder, kimimiz hayal ederiz ve bazılarımız da gülmeyi severiz. Güldükçe hayattan zevk alırız adeta. Komedi de, aslında  hayatın gülme ikonu gibidir. Bazen ağlasak bile, gülmek gelir içimizden.

erkekler
erkekler

 

Bu da bizi hayata bağlayan en büyük hikayedir aslında. Ağlarken gülebilmek ve güldükçe açılmaktır bu dengesizliğin esas açıklaması. Kanunmuş sanırız bunları ve bağlı çizgimizden dışarı çıkamayız. Bizi hayata bağlayan en güzel ve anlamlı şey demiştik değil mi? Evet işte komediden bazı seçmelerle yürüyelim bakalım neler çıkacak karşımıza?

Esas Hayat
Esas Hayat

Nelerin çıkabileceğini bilemesek de tebessümlerimiz bize yeter deriz bazen de. Korkularımıza yenilmeden tek düze hayatı yaşamaya devam ederken, kimliksiz bunalımlara doğru sürüklenmemenin adıdır komedi..

Hayallerimin-Pesinden-Kosucam
Hayallerimin-Pesinden-Kosucam

Hayallerin peşinden koşmaktır belki de bu güleç yüzlü olmak. Hangi hayal bizi gülümsetir bilemeyiz ama her zaman asık suratlı olmayı bir türlü sevemeyiz bu hayatta. Hep gülmektir asıl ihtiyacımız.

Hayat ve komedi
Hayat ve komedi

Bazen de sahteciliklerle karşılaşırız, gülüp geçeriz adeta kendimizce. Durmaksızın etrafımızda türeyen sanal kimliklerle mücadele eder dururuz isyan ederek. Aslında gelişen teknolojiler vardır bize gerçek hayatı öğreten. Sosyal medyadan bir an olsun ayrılma diyen bir kader düşünebiliyor musunuz? Ne kadar da saçma ve anlamsız geliyor insanaHayattan Komediler yaratırken, aslında kendimiz ve yaşadığımız hayat, komedinin ta kendisi olmaya doğru yürüyor.

hayat
hayat

 

Hayattan Komediler

İçinde yaşadığımız hayatın komedi olacak tarafı çok fazladır. Sabah uyanışımızdan, gece yatışımıza kadar bir dolu komedi yaşarız aslında. Anadolu toplumu olarak gülmeye her zaman ihtiyacımız var elbette. Ama bazen çok gülünce, başımıza bir şey gelecek diye bekleriz. Evham ve totemdir bunun esas ismi.

İşte, hayalini kurabildiğimiz kadar yaşamak ve anlayabildikçe bu yaşamaktan dersler çıkarmak da gereklidir.

Ruhumuzun tatmin olabildiği kadar gülmek ve tebessüm etmek de insan oğlunun kimyasında var edilen unsurlardır. Hayattan komediler kadar, hayatın komedileri de vardir. Belki de esas olan şey de, hayatın kendisinin komedi olduğudur.

Www.Denizim.ORG

KRaL

31.08.2018

Mobil chat
Mobil chat

Hayattan Komediler” için 3 yorum

 • 31 Ağustos 2018 tarihinde, saat 09:25
  Permalink

  Keşke hayatta hep komedi olsa değil mi? Hep gülse insan hep suratinda tebessüm ile dolaşsa hayat ne güzel olurdu.Emegine sağlık bizi gülümsettin 😊

  Yanıtla
 • 31 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:05
  Permalink

  emeğine sağlik 🙂

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 05:26
  Permalink

  Ağlarken gülmek dengesizlik değildir.acilari butun zorluklari kabullenmenin ifadesidir.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir