Her Şeye Rağmen

İşte her şeye rağmen devam eden bir hayat. Tüm kötülüklere inat, tüm olumsuzluklara inat ve tüm aksi giden hayat trafiğine inat yine de kazanacak bir şeyleri olan ve kazanmaya ant içmiş olan bir insan var şurada. Evet evet, benim işte o insan. ” Karadır şu bahtım kara ” şarkısını söylemeye ne kadar da devam etsek, biliyoruz ki kara olan bahtımızdan geriye kullanabileceğimiz çok şey kalacak.

Yıkılmayan bir ağaç misali süregelen sevdamızın bize bıraktığı ne olabilir ki? Duyarsız insanlara karşı verdiğimiz savaş, sahte sanal kabadayılarla girdiğimiz boş muhabbet ve nefret söylemleri, sistemin dışına atılmış ve kendilerini sanal maceralarla avutmuş iki-üç avel.

İşte sanal sohbetlerin en kısa özeti ve akıllarda kalan en içten anları. Her şeye rağmen kendi içimizde yarattığımız ve güzel sandığımız sanal kimliklerle bir şeyler kazanma arzusunda olmadık mı? Bir aşk, bir ilişki ve bir beraberlik yaşamak adına, bu hayatın içinde kendimize gelecek sandığımız her türlü tabiat harikasının arasında kaybolmak da var.

Ruhsuz, donuk, mat, karakter yapısının dışına çıkarak ufak tefek sanal eğlencelerden ders alan bir milletin parçası olmak ne kadar da acı? Bırakmak, çekilmek, sanal dünyanın dışında kalmak kadar mutlu olunabilecek başka bir şey yok.

Her Şeye Rağmen Yaşamak

Kimliksiz düşler göre göre kendimizi aldatırken, aslında aldandığımızı ve kimsesizliğimizi de bir türlü yaşayamadık ve hatta farkında olamadık. Reel hayatımızı ve o güzel yaşantı tarzımızı bırakıp, şuralarda kendimize roller biçtik. Hem de baş rol.

İçimizden biri, o bizden, o bizim kardeşimiz, ondan zarar gelmez, o bambaşka insan, vesaire vesaire diyerek güzel anlamlar yüklediğimiz karakterleri, o kadar yükseklere koyunca bu elbette ki ters tepebilecek ve değişik bir durum ortaya çıkabilecekti.

Siz güvenirsiniz onlar havalanır, siz gerçekten güvendikçe onlar bunu aksi yönde değerlendirir, siz sevgi hissedersiniz onlar bunu mecbur kalmak diye algılar.

Her Şeye Rağmen İnsanlık

Her şeye rağmen insanlık ölmez. Bir türlü yaşatamadığımız o garip fikirler ölmeye mahkumdur. Ama insanlık daima yaşamalı ve öldürmeye niyetli olanlara nispet edercesine hayat vermeliyiz.

Çünkü hayat, insan olmayı bilenlerin yaşayabildiği bir dünyadır. Bu dünyada kötülere asla yer yok. Kendinizi daima yalanlardan arınmış ve sahte yüzlerini yok etmiş insanların olduğu bir dünyada farz edin. Dünyanız daima gerçeklere kurulu olsun. Yalanlara asla teslim olmayın.

Kendimize biçtiğimiz bu güzel elbise içerisinde daha iyi durduğumuzu biliyorsak, başka elbise aramaya gerek yoktur. Bu eskiyinceye kadar böyle devam etmeli. Biraz da aşk, biraz da sevda ve biraz da mutluluk yaşamak istemenin en kuramsal yolu da buradan geçer. Kara bir geçmiş, simsiyah bir geleceğin habercisi olamaz.

Yaşadığımız onca kötü olaydan çıkaracağımız derslere bakarsak eğer, biz doğru olabildikçe, kötüler kaybedecektir elbette.

Bunun en güzel örneğini şu şekilde verebiliriz:

İyi olan bir insan, daima iyilik saçar etrafına. Ama kötü olan bir insan, etrafına yaydığı negatif elektrikten dolayı asla iyi şeyleri hak etmez. Sonunda kazanacak olan insanlar, hep güzel insan olanlardır. Duygusuz, kör, sağır ve dilsiz duygulara sahip olan varlıklar zaten yaşama şansı da bulamazlar hayatta.

Denizim.ORG Platformunda Yaşama Şansı

Sitemizde gerçek hayat hikayeleri bulacaksınız. İnadına gerçeği yaşarken,kötülerin dünyasına şahit olmak ve o dünyayı görmek kadar da kahredici bir şey yoktur.

Kendi kendinize hayatı sorgularken, yaşama şansınızı da hep ilerletmeye çalışın.

Çünkü, hayat iyilik meleklerinin kollarında güzeldir.

İyi ki Varsın Asena’m.

SubaT

15.07.2018

 

 

Her Şeye Rağmen” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir