Hiç Ayrılık Olmasın

Hiç Ayrılık Olmasın. Tamam olmasın, elbette olmasın hiç ayrılık. Özlem de olsun ama sonu kavuşmak olsun. Hasretten kavrulan yürekler, sabırla imtihanlarından zafer elde ederek çıksın. Acılar olsun ama kapanmayan derin yaralar olmasın. Bekleyenler kavuşsun, özlenenler özlendiği ile kalmasın. Özleyen de, özlediği ile yaşasın. Rüzgarlar, sevdiğinin kokusunu getirsin aşığına..

Gözler, kapalı iken bile görüyormuşçasına özgürce baksın.. Öyle bir güneş olsun ki, doğaya inat akşamları bile batmasın. Gecenin ayazında ısıtsın, sevdiğinin yüreğini…

Hasret kalmasın, kahpe gecelerin çıldırtan sessizliğinde.. Kurt, kuş yuvasına çekilirken bile sabah olunca güzellikler hayal edilsin, tüm canlıların dileklerinde..

Uzak dur demelerine rağmen, cam kırıklarına basa basa yürümektir, sevdiğine aşk olmak..

Bir annenin yavrusuna özlemi gibidir aslında, sevdiğine duyulan özlem.. Onun kadar yüce bir duygudur esasen bu, ama bunu yaşayan bilir sadece..

Kör, sağır ve dilsiz bir yürekte ne aşk barınabilir ne de aşka benzer her hangi bir duygu..

Umutlanan her aşık, içinde sevgi biriktirir.. Onu pervasızca harcamak istemez, gerçek aşık olan her maşuk, sevgisini israf etmez..

Karanlıkta gözlerin ışığım, sesin de bana rehber olsun.” diye başladığımız her güzel sözde, aslında bir umut var olmaktadır. Bu umut ki, sevenin, sevdiğine karşı beslediği akıl almaz ve uçsuz bucaksız sevdanın bir belirtisidir…

Köhne bir duvar dibine oturup ağlamaktır, sevdiğinden haber alamamak…

Onsuz kalmak da kimsesizce ölüm.. Hatta ölümden de beter gelir insanoğluna..

ayrılık olmasın
ayrılık olmasın

Hiç Ayrılık Olmasın

Bekleyenler, hasretten ölecek duruma gelse bile, mutlaka sonu iyi bitsin. Sonu güzel biten her ilişkide bir takım ders alınacak noktalar da vardır elbette..

Temkinli ve ısrarlı olmak daima ön görü kazanır. Aşk, zamanla öyle bir oyun oynar ki insana, aşk dediğiniz insan yanınızdaysa, akar geçer zaman.. Peki ya değilse, yanınızda yoksa, zaman çaresiz kalır ve geçmek bilmez adeta..

Bazen sevdiğinize bakarken bile onu özlersiniz.. Kavuşamayacak kadar uzak hissedersiniz. İşte bu yalnızlık ta, insanı öldürmeye yeter de artar bile..

O yüzden, biz sevenler diyoruz ki, ayrılık hiç olmasın ve beraberken bile ayrılık lafı hiç geçmesin. Çünkü, sevenler asla ayrı kalamazlar..!

Denizim.ORG

YAZAN : SiYaHiNCi & SubaT

08.11.2018

ayrılık hiç olmasın
ayrılık hiç olmasın

 

Hiç Ayrılık Olmasın” için bir yorum

  • 8 Kasım 2018 tarihinde, saat 22:13
    Permalink

    Birbirimizin gozlerine bakarak yazdigimiz ilk makale …sonu ayrilik olmasin omur …iyiki varsin
    Emegine guzel kalbine saglik:)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir