Hikayenin Sonu Güzel Bitti

Hikayenin Sonu Güzel Bitti, iyi başlamıştı ama en azından hüsrana uğratmadı bizi. Biz, bizsiz olan bir hikayeyi yaşadık aslında. İçinde olmadığımız bir hayatın tamamını sahiplenmek istemiştik belki de ama. Yürümedi, yürütemedik. Yürümeyen neydi diye soracak olursak kendimize, aslında yürümeyecek bir arabayı yitip çalıştırmak gibi boş bir güç sarf etmekten başka bir şey değildi sanki. Her anında mutluluk amaçlayan iki insanın, kendilerine göre haklı tarafları vardır elbette.

En azından tek bir taraf için çaba ve emek harcamak yetmiyormuş demek ki. Aşklarda ve ilişki dünyasında daima iki taraflı düşünmek lazımmış. Ben yada sen değil, biz olmak, biz olabilmek, biz gibi yaşamak daha anlam katarmış sevgilere. Bunu anlayabilen çiftler daha anlamlı sevgiler üretme noktasına herkesten daha çabuk ulaşabilmektedir. Bu bağlamda, yaşanan her duygunun bir anlatım tarzı ve varabileceği daha manalı sebep-sonuç ilişkileri vardır.

Hikayeler; okunmak yada anlatılmak için var edilen gerçeğe yakın olaylardan olduğu için, onları gerçek kurgulara yakın sözlerle anlatmak daha mantıklı. Her ne kadar, aşkın ve beraberliklerin içinde gerçekler fazla yer tutmasa da buna yakın davranmak belki de en gerçek davranış olarak yazılacaktır bir yerlere. O andan itibaren okuyup okumamak da tamamen okuyana kalmış bir şey. Bir hikaye, sadece kahramanlarının özellikleri ile ön plana çıkmaz. Anlattığı olay, daha ilgi çeker ve okutturur kendini.

Hikayenin Sonu
Hikayenin Sonu

Hikayenin Sonu Güzel Bitti

Hikayenin sonu ve hikayenin sonu güzel bitti gibi anlamları koyabilmemiz için sürüklenmek ve konuyu iyi anlayabilmek de şarttır. Bir erkek, bir kadına ‘seni seviyorum‘ demişse zaten hikayenin en güzel anları başlamıştır. Bundan sonrası artık kadına ve yaşanacak o güzel ilişkinin gideceği son noktaya kadar yaşanılacak güzel şeylere kalmıştır.

Her anları güzel, her yaşanılanları anılara yer edinecek davranışlarla süslenmiş bir konu, elbette sevenlerin de belleklerinde yer edecektir. Bir ayrılık sözü, tembihler, ‘seni unutmayacağım‘ demeler, ‘sensiz zor olacak‘ kelimeleri ve buna benzer ikna edici laflar da artık bu ilişkinin tamamen masal olduğunun en açık kanıtı olacaktır. Gene de Hikayenin Sonu Güzel Bitti diyebilmek için biraz hayalci olmak da şart.

Denizim.ORG

SubaT

13.10.2018

Bu yazı; biten, giden, yiten, saçma hikayelere atfedilmiştir…!

Güzel Bitti
Güzel Bitti

Hikayenin Sonu Güzel Bitti” için 2 yorum

 • 13 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:42
  Permalink

  Her hikaye güzel başlar güzel yaşanır. Biterken neden insanlar güzel sonlandirmaz ki ? Sanırım insanın nefsi tarafı egosu kibiri gururu agir basar. Güzel başlayan güzel yaşanan ve güzel biten aşk hikayeleri yaşamak dileğiyle. Emeğine sağlık Şubat.

  Yanıtla
 • 13 Ekim 2018 tarihinde, saat 17:06
  Permalink

  Gercek aşklar değerler asla bitmez.Masal yalanlara inanmak belki ama gerçek aşklara masal diyemeyiz.yasanilasi en güzel sey denir belkide.yurekten sevenler ve sevilenler hiç ayrılmasın.Hic bitmesin …

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir