Kaderinle Başbaşa Kalmak

Kaderinle Başbaşa Kalmak bazen insana çeşitli dersler verir. Yaşamış olduğumuz ilişkiler, seviyeli sohbet ortamında bir türlü olmak isteğimiz ortamlar ve internet dünyasında bunları yaşarken, karşılaştığımız hayalden ibaret insan tiplemeleri ile var oluş mücadeleleri veririz. Kime laf anlatmaya çalışsak, karşımıza kendini beğenmiş ve egosu yüksek dangalak karakterli kişiliksiz seviyeler çıkar. Toplumda bir olalım, diri olalım, biz olalım derken bile ayrılık rüzgarları estiren geçimsiz tiplerle savaşmak yerine, onları saf dışı bırakmak en iyi davranış biçimi olacaktır aslında.

Değer verdiğimiz her insana, ederinden fazla paha biçersek eğer, bunun dönüşümü ve tepkisi elbette yıkıcı olacaktır. Hani bir söz vardır: ” Değerinden fazla değer, soytarıyı bile Padişah eder

Bu yüzden her zaman diyoruz ki, olduğundan fazla değerlere değer vermek, insanı yokluğa iter. Kaderinle başbaşa kalmak kadar başka güzel ne olabilir ki?

Bu durum, insanı da asıl değerine yaklaştırmaya yeter de artar. Hep değersizlikle tecrübe edilen  insanlar, bazen kendi değerinin farkında olamazlar. Düşük ya da yüksek bir değer varsa, bu değeri kamuoyunun takdirine bırakmak en doğrusudur.

seviyeli sohbet sitesi
seviyeli sohbet sitesi

Kaderinle Başbaşa Kalmak

Kimliklerinde taabiyeti, dini, dili, bağlı olduğu yeri yazan her insan bir gerçek karakterdir. Peki ya sanal dünya öyle mi? Burası bir sinema veya tiyatro salonu gibidir aslında. Sahneye çıkanlara rol verirsiniz, onları koyduğunuz yerden indirmek zorunuza gider, çünkü o rolü siz belirlediniz bir kere.

Yürüdüğünüz yol nere ise, onları da oraya çekmek istersiniz. Ama bakarsınız ki, o değer verdiğiniz insan, o değer verdiklerinizin alayı sizi o yolda yalnız bırakıp gitmişler. Veya karşınıza çıkan ilk uçurumdan aşağıya itelenmiş ve ötekileşmişsiniz.

Kalan parçalarınız kimin işine yarar bilinmez ama bu alemde herkesin işine geldiği kadar adamsınız. Onların belirlediği kadar insansınız. Çünkü bu dünya, hep sanal kimliklerin dünyası ve buraları onlar yönetirler.

İşte bu anlardan sonra da Baba‘nın dediği gibi, İtirazım var deseniz bile, sizi mezarınızda bile rahat bırakmazlar. Kaderinle Başbaşa Kalmak işte bu olsa gerek ve bunun kime ne faydası var orası da tam bir muammadır aslında.

 

Denizim.ORG Seviyeli Sohbet Sitesi

SubaT

10.11.2018

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir