Kalp Ağlar mı

Kalp Ağlar mı diye soruyorum, kalbi ağlatanlara? Yürek sızısını bu kadar iyi anlatan gözyaşları varken, gözlerden süzülen yaşlar mıdır bu kadar kahrolmaya sebep olan şey? Neydi peki, aşıkları bu denli yıpratan ve hüngür hüngür ağlamadığı halde gözlerinden akan kanlı yaşların sebebi? Yoksa kalp ağlaması dediğimiz şey miydi, kanlı yaşların sebebi? Yıllar süren bir ilişki ile birbirine bağlı iki deli yürekli sevda, bazen ne hikmetse paramparça ederler birbirlerini. Acımasızca vurmaya devam ederler, hayasızca darbelerle. Ve sonuçta neyin galip geldiğini bile bilmeden, akıl almaz bir sevda karmaşasına kapılırlar. Aslında vurdukları ve incittikleri kalpten özür dilerler. Kimsenin haklı olmadığı bir savaştır belki bu ama. Yine de bir galibi olmalı muhakkak. Zamanla savaşırcasına yaşanan beraberlikler adına hak olan şeyin mutlu bir vuslat olduğunu umursamadan hem de.

Ağlayan kalp
Ağlayan kalp

Kalp Ağlar mı

Kibarsızlık yaratılıp, düşünmeden edilen her türlü kötü sözün, bir gün kalpleri inciteceği ve ağlatacağı hiç mi düşünülmez? Veya başka bir tabirle diyecek olursak, sevmek bize göre aslında tutku dolu bir yanılgı mıdır? Bu yanılgı bizi uçuruma sürüklediğinde, aklımız nereye dalıyordu acaba? Birbirimize üstün gelmek bu kadar önem arz ediyorsa eğer, hadi buyurun defalarca kırılalım, sayısızca aldatalım, sayılamayacak kadar da üzülelim ve kalbimiz ağlasın milyon kez. Peki bir kalp bu kadar kırılmaya dayanabilecek mi? Bir gün kırdığımız kalbi, mezar taşında ziyarete gidince ayaklarımız titremeyecek mi ki? Dik duramayacağımızı bile bile orada yalnız kalacağımız da aşikar bir durum. Bunca yazılandan sonra hadi gelin kırılalım gene, gene paramparça olup feryat edelim. Kalp Ağlar mı? Kalp gözyaşı döker mi? Neden ağlamasın ki, onun da bir aklı yok mu, kalbin bile belki de kendi kalbi vardır biliyor musunuz?

Sohbet Odaları
Sohbet Odaları

Kalbin Ağlaması

Onu da kırmayalım. Asla bizi bizden edecek şeylerle kendimiz yüzleşmeyelim, kendimizce.. Çünkü sonunda yenilen taraf olacağımız belli. Yürek bir gün gelir, solar, geçer, gider ama kırılganlıklarla yarattığımız o gözyaşlarının bizde bıraktığı kahredici izler asla silinmeden belleğimize kadar yer etmeye devam eder. Asla kalp kırmayın, asla.. O kırdığınız kalbin sahibi bir gün toprak olur göçer gider ama siz kırdığınız ve yok ettiğiniz o yürek için belki de yıllarca vicdan azabıyla yaşamak zorunda kalırsınız. O acıyı yıllarca yaşamak yerine, 3 dakika yüzünüz kızarsa daha mantıklı değil mi? Daha az yıpranmaz mısınız? Ama işte insanoğluyuz, her zaman biz haklıyız değil mi? Asla kırdığımız kalbi tamir etmeyiz, işte bu duygu için ” ALLAH Kahretsin. ” diyorum.

Saygılarımla, esen kalın.

Www.Denizim.ORG

Deniz & SubaT

20.06.2018

Kalp ağlar mı, kalbin ağlaması, ağlayan kalp, sohbet odaları, seviyeli sohbet, bedava sohbet, mobil sohbet, sohbet ve chat

Mobil Sohbet
Mobil Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir