Kanayan Umutlar

Kanayan Umutlar vardır insanın hayatını hiçe sayan. Www.Denizim.ORG sitesinin, akla zarar verecek bir konuyu daha irdelemesini okuyacaksınız. Biz ki, kalemlere vurduk yıllarca acımazsız ve kendinden şüphe eder gibi. Sadakat ve erdemin her zaman gerektiği gibi olmasını istedik sadece. Şahsen ben hangi yazımı yazdıysam, harflerle sevişiyor gibiydim. Bazen acımasız bir sadizm manyağı gibi vurdukça vuruyorum o klavyenin çatır çutur ses çıkaran tuşlarına. Simgelerim hep mutsuzluk aşılar, kelimelerim kanayan umutlar hikayesinin tam da içinde. Vurgun olduğum aşklarım hep biter ve yürümez bir ayaksız kanatlı kuş gibi. Niye bu derece karamsarlık aşılıyorum kendime bilmiyorum ama yüzümde hep o tebessümün acılı ifadesi vardı yıllarca.

mavi-gece
Mobil Sohbet

Kanayan Umutlar

Kanayan umutlarıma merhem arasam çoktu ama yaram taze. Bu yara kapandıktan sonra ilaç gerekir zaten. Ama kan durmuyor ki, kan kanamaya devam ediyor içten içe ve umarsızca.

Yanılgılarımla, zaten kendime bir yol çizemediğim garip ama sürekli heyecanlı bir hayatım vardı. Muhteşem duygularım bana hiç yalan söylememişti şimdiye kadar.

Vurgun olduğum o perişan ömrüm, bir gün de bana umut aşılasa fena olmayacaktı. Neye niyet etmiştim, ne bulmuştum, ne bulmalıydım acaba?

Esas sorularım o kadar çok ki. O kadar çok cevapsız sorumun arasında bocalıyordum ki yıllarca. Şüphelerim beni haklı çıkarıyordu bazen.

Bundan keyif mi almalıydım bilmiyordum. Belki de utanmalıydım aslında, insanlara bu kadar güvensiz olumamalı mıydım acaba?

Seni düşünüyorum ” diyen birisine, ” Yalan söylüyorsun ” denir mi ki?

Çok tuhafım, hem de fazlaca.

Neyi istiyordum ki hayattan, kimse olmasın yanımda derken ya herkes çekip gider de bir gün sadece kedilerle veya köpeklerle  konuşmak zorunda kalırsam daha mı mutlu olacaktım bilmiyorum? Hayat çok muamma, çok garip ve çok alıngan benden.

tumblr_pa7fbzj94J1x3i5bjo1_500
Seviyeli Sohbet

Kanayan Umutlar İle Yaşamak

Bunlarla yaşamak ne kadar kolay olabilir ki? Yaşamak neden bu kadar zor, güzel ve neden bu kadar vazgeçilmez acaba çok merak ediyorum. Kanayan umutlar sayesinde hayat zorlaştıkça, ondan neden bu kadar zor kopabiliyoruz?

Peki acaba, insanların bu birbirlerini anlamak istememesinin sebebi ne olabilir ki? Ya da bunun için çok çabalamalarının anlamı nedir?

Sorular, sorular. İşte hayatın anlamı da tam da bu soruların içinde saklı aslında. Karşı taraf değimiz insanların bizi anlamak istememesi, ya da bizim onları anlamama maksadımız.

Acılar içindeyim, kanıyorum, çürüyorum, yok oluyorum bunları düşündükçe. Beynini kemiren bu sorularla umutlarımı olgunlaştırmak istiyorum.

Büyümüyorlar ki.. Biz hep çocuk kalmak istiyoruz diyorlar adeta. Yahu büyüyün ki ben sizden feyiz alayım, büyüyün ki ben de sizinle beraber büyüyeyim, olgunlaşayım.

 

tumblr_ozkw6kNLUo1r0fbewo1_540
Bedava Sohbet

Uzak Umutlarla Yaşamak

Bağırıp çağırmana gerek yok bazen, bir tek fısıltın yeter aslında. Seni anlamak isteyen yeter ki, bunu bilsin.

Uzak umutlara dem vurmak lazım. Kanayan umutlardan medet beklemekten daha anlamlı gelebilir insana bu durum.

Ah kadınlar ah. Bu kelimelerimizin mimarları sizler, ne olurdu az biraz anlasaydınız bu kısık gözlerle sizlere yazdıklarımızı, size anlattıklarımızı, size ağladıklarımızı..

Uzak umutlarla yaşattınız bizi hep, görmeden ve duymadan bizi, algılama sorununuzu bile görmezden gelmedik mi hep? Ah sizi gidi yalancılar, ah sizi gidi umarsız sahte duygucular..

Ve kadınlar, bizim kadınlarımız. Korkunç ve mübarek elleri, ince küçük çeneleri, korkutan iri gözleri ile kadınlarımız. Anamız, avradımız, ablamız, yarimiz, sevdiğimiz.. Ah sizler, sizler olmasaydınız keşke,  belki de hayatın hiç anlamı bile olmayacaktı.

Belki de biz kanayan umutların açtığı yaramızı iyileştirmek yerine, uzak umutlara bel bağlayacaktık.

Ah bu tüm şarkıların gözü kör olsun be

Umuda bel bağlayan herkes için hayat tam bir hüsran.

Unutmayın, bir hayat ancak umutlarla yaşar..

Www.Denizim.ORG

Deniz & SubaT

14.06.2018

Kanayan umutlar, uzak umutlar, seviyeli sohbet, bedava sohbet, mobil sohbet, kaliteli sohbet, sohbet odaları

f0acabbe6c2ecd45e125fd5c732d3b95
Sohbet Odaları

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir