Karanlık Düşler

Karanlık Düşler görürüz bazen, en tatlı sabahlara uyanmak ümidiyle yattığımızda. Rüyalarımızın hep iyi olmasını isteriz, dualar ederek uykuya dalarız. Ama bazen de rüyalarımızı bitirmek için rüyada bile yalvarır duruma geliriz. Korkunç, karanlık ve sonu olmayan rüyalarla bezenmiş o güzel uykumuz bize zehir olur adeta. Aslında birazdan uyanacağımızı biliriz, bilinç altımız bize gene oyunlar oynamaktadır amansızca.

Sahte bir hikaye yaratırız kafamızda ve uykumuzun en güzel yerinde bölünmesini istemediğimiz tatlı anlar hayal ederek uykuya daldığımız da olur. Kimsesiz kalışımıza aldırış etmeden, sevgi dolu yarınları belki de rüyamızda yaşamak isteriz. Karanlık düşler de bunlardan bir kaçıdır. Aydınlık kendini gösterdiği anda, kanayan bir yara gibi uyanırız. Korku dolu anları yaşamamıza vesile olan bu simsiyah rüyanın bize anlattığı o kadar da çok şey vardır ki.

Kimliksiz düşler içinde yapayalnız kaldığımızda bizi ziyaret eder adeta bu yapayalnız korku dolu anlar. Bir çıkış  kapısı aramaktan daha çok, nereye gittiğimizi bilmek isteriz. Uçsuz bucaksız bir dehlizde yürür ya da koşar gibiyizdir. Yüz ifademiz donuk ve mat, korku dolu, hissiz ve yalnız bir çift ürkek gözün sahibi olmayı çok da önemseriz aslında.

Yakışmayan bir rüyalar aleminde kendimize bir yer bakarız, kiralık eve taşınmak ister gibi. Ya da, sevmediğimiz bir semtte zoraki oturmak zorunda kalmışız gibi. Bir tek amacımız vardır artık, bu korkunun sonunu getirebilmek ve en az zararla atlatabilmek. Belki de esas sorunumuz, kendi kimliğimizden uzaklaşıp, başka hüviyetlere bürünmeyi yaşam tarzı olarak benimsemenin sonucudur bu karşımıza çıkan olgu.

Karanlık
Karanlık

Karanlık Düşler

Birazdan kalkacak ve karanlık düşler içerisinde terleyen ve yalnızlaşan bedenimize gerçek hayatın güzel meyvelerini sunmaya başlayacağız. Sanki hiç yaşanmamış gibi ve yaşanmayacak gibi bir rüyayı, o korku dolu düşleri görmek istememe gibi bir fikre sahip oluruz. Hani nefes almamak gibi bir seçeneğimiz olmaz ya, işte o korkulu rüyalar, kara kara düşler, emsalsiz gerçeksizlik içindeki kabuslar hep bu hayatın habercisidir.

Bir gün bile güzel yaşamayı seçmediğimizden dolayıdır ki, bilinç altımıza biriken o korkular bazen rüyalarla kendini gösterir bize. Hem de hiç istemediğimiz zamanlarda ve mekanlarda karşımıza çıkar.

Sizin, güne karanlık düşler ve korkulu rüyalar ile uyanmamanız dileklerimizle saygılar sunarız.

Www.Denizim.ORG

KRaL

13.09.2018

Korkulu rüyalar
Korkulu rüyalar

Karanlık Düşler” için bir yorum

  • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 05:12
    Permalink

    Asıl karanlık kendine anlatamadığın duyguların.ve ondan kacislarin.asıl kabus bu

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir