Kendimi Terk Ederim

Bir gün beni bırakır da gidersen eğer Kendimi Terk Ederim demiştim.. Seni terk edemem asla. Bulutların üzerinde kendi kendime gezerim sana bakarak ama sen beni göremezsin. Senin olmaya, sende olmaya, bizde olmaya, sensiz olmamaya gelmiştim sana. Kalkan kara toprak altında kalmaya gelmemiştim. Ecelim ol diye gelmedim, ecele gitmedim, ecelsiz gitmeye gelmiştim sana. Senden kendimi istedim belki ama. Borç değildi asla. Emanettim sana. Kimsesiz ve küçük bir çocuk gibiydim sende. Terk ettiklerim bunu iyi bilirdi. Seni terk edemezdim ama onu iyi biliyordum. Avaz avaz suskunluğum aslında buydu. Kendimizi kandırmaktan başka ne yapabilirdik ki? Bu garip hayatın tek satırı bile anlamlıydı seninle. Yeter ki mücadele edebilsek diyeceğim ama neredeyse hayatımın sonlarına gelmişken, senden bir tevazu beklemek kadar boş düşünemem.

Kendimi Terk Ederim

Şimdi saçların kimin omzunda, onu da bilemem. Kim kokluyor o güzel kokunu? Bak şimdi kendimi terk ederim ama bizi asla. O hatıraları bırakıp senden uzaklara asla gidemem. Bitiremem içimdeki aşk kırıntılarını. Buğulanmış gözlerle seni beklemeye, senden kalanlara bakmaya devam ederim. Baktığın yerde kalmıştı çünkü gözlerim. Gözlerim ah o yorgun gözlerim neler anlatmazdı ki sana senelerce. Hatta öldükten sonra bile koy bir resmimi karşına, git gel bak. Anlarsın ne demek istediğimi. Kendimi terk ederdim belki ama seni terk edemem. Seni yalnız bırakmam. Hatta öylesine söylenmiş bir de şarkı vardı galiba değil mi? Bu konuyu şarkılara taşıyanların kafası da değil ki bendeki, biz bir şarkının sözlerinden daha çok, şarkının ta kendisi değil miydik ki?

seni yalnız bırakmam
seni yalnız bırakmam

Seni Yalnız Bırakmam

İşte bu düşüncelerle yazmıştım sana kendimi ve kendi yalnızlığımı. Aslında biz senden de çok hak etmiştik yalnızlığı. Senden de çok dedim evet. Biz kim peki? Biz işte.. Yalnızlığım ve öteki ben. Ötekileşen kimliğim ve bizzat ben. Ben işte, o yalnızlığına acıma duygunun olmadığı, aynalardaki hüzünlü yüz benim işte. Tek ve yalnız ben. Artık bundan sonra ne terk edebileceğim bir sen var, ne de kendimi kalabalık sandığım biz. Yapayalnız bir ben varım, bir de benden kalanlar.. Senden ve sana ait sürüden ayrı, özgür.. Bir başına ben..! Kendimi terk ederim ama seni asla..

Denizim.ORG

KRaL

19.09.2018

Kendimi Terk Ederim” için bir yorum

  • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 04:51
    Permalink

    Eğer siz onun sevgisinden eminseniz ve sizde gerçekten seviyorsanız asla yalnız değilsinizdir.sag elini sol yanına koydugunuzda orda atar onun adi ebediyen onun adını size söyler.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir