Kimliksiz Düşler Görüyorum

tarafından
129
Kimliksiz Düşler Görüyorum

Bu aralar değil, aslında ben hep Kimliksiz Düşler Görüyorum adeta. Yalın ayak, çıplak ve üstümde bir dolu örtüsüz haldeyim. Geceyi örtüyorum üzerime bazen, eksik kalıyor. Direne direne ölüyorum sanki, olumsuz ve ölümsüz her şeye kafa tuta tuta. Uzaklardan bir ses geliyor sessizce ve derinden. Tuhaf bir duygu bu, bazen uyandım sanıyorsun deliksiz zannettiğin o tilki uykusundan.. Kime bağırsam, kim sussa diyorsun kendi kendine. Yabancı bir sevdanın kollarında mı ölüyorum yoksa? Bir başıma ve gene yalnız..

Kimliği yok, ülkesi yok bu rüyaların.. Utanacak ne yaptığını sanıyorsun ki? Bu soruyu, kendim kendime soruyorum ama ne cevabı var ne de bir daha tekrarı..

Çıksam bu rüyadan sessizce ve kendime bir şeyler ayırsam kalan ganimetlerden. Hani bir savaş vardı ya, askeri yok-yenileni yok-savaşanı yok ama mağlubu var. Yenilmedim ama mağlubum diyebilen insandır..aslında bu savaşın gerçek faili…!

Duygular da böyle değil mi, bir o yana bir bu yana, savurur durur geçmişimizi..

Bize sahibi olmayan rüyalar yaşatır, derken uyandırır.. İçimiz geçe geçe, içimizden geçe geçe bir şeylere şahit oluruz. Kifayetsiz satırlara dem olur gideriz, zamanın şairlerine inat…Şiirler de yazarız kendi kendimize, bir gün biri alır şarkı yapar diye miras mı bırakırız bilemeyiz ki?

düşler

Kimliksiz Düşler Görüyorum Geceleri

Aldığım nefesi de borç almamış mıydım? Niye durduk yere tüketiyorum? Niye bu uykusuzluk..? Sahi biz uyuyor muyuz? Yoksa aslında hiç uyuyamadık mı?

Uyuduğumuzu sanarak yaşadık belkide..

Bir şeylere, birilerine inat edercesine keyif sürdük.. Aldığımız zevkin yerine başka zevkler de eklendi… Doymadık, doyamadık, doyuramadılar bizi tüm kana susamışlar..

Bir karanlık görüyorum, bir ses, bir ışık da peşine denk geliyor. Yürüyorum belki uzaklara doğru ama neye keyif atsam, neye uzansam, bir dağ olup çıkıyor tüm küçük yollarımın karşısına ve ben yine kervanımı başka dünyalara çeviriyorum, sevda yüklü kervanlarımı hem de..

Uykum bölünür mü uyansam yada hiç uyanmasam, tatlı bir rüzgar eser mi bu sıcakta bilmiyorum ki?

Bana yine esmer geceler, yine kimlik sorgusu, ben yine Kimliksiz Düşler Görüyorum…!

Hiç değişmesem mi acaba, yada bu uyku bölünse, yitip gitsem..uzaklara.!

 

Yazan : SubaT

12.12.2018

kimliksiz düşler