Kimliksiz Düşler

Denizim.Org sitesinin bugünkü konusu Kimliksiz Düşler. Mobil sohbet yaparak anlatmaya çalışırsınız kendinizi. İnsanlar sizi bazen tam olarak anlayamaz, yani eksik anlar.

Anlayamadan dinlemek zorunda kalırlar sizi ki, aslında en komik olanı da budur. Bir insan oturup saatlerce veya günlerce kendini anlatmaya kalkar ve anlaşılamazsa eğer o zaman bir şey kalıyor geriye.

Gördüğü rüyalar yalan, hayatı yalan, aşkları yalan, sanalı yalan dolan, reeli zaten ondan berbat vesaire vesaire vesaire..

Denizim.ORG
Denizim.ORG

Kimliksiz Düşler

Kimliksiz düşler görür gibi bazen heyecanla uyanır insanoğlu, yattığı huzurlu zannettiği uykusundan. Kelimeler diline dolanır rüyasını anlatırken, hissettiği ne varsa koyar bir kenara ve anlam veremez hiç bir şeye.

Tek düşüncesi de anlaşılamamak değildir. Çok anlatmaya çalıştığı şeyin, aslında gerçeğin yerine koyulamamasıdır.

Hikaye okumaktan ileriye gidemeyen bu anlatım şekli, bazen onu bile gerer. Gerçek olmayan şeyleri olmuş gibi anlatmaya kalkmanın adıdır, ” Kimliksiz Düşler ”.

Ve bu düşlerin sonucunda, kalıtımsal olarak bir takım sonuçlar ortaya çıkar. Şahsi, çıkarcı, bencil, egoist ve kuralcı kişilikler sayesinde öğreniyoruz hayatı aslında. Hep ben, sadece ben, bir tek ben dedikçe daha da belirgin olur bu durum.

Sohbet odaları sayesinde bu konuyu daha önceden yazmalıydık ama kısmet bu güne denk geldi.

Mobil Sohbet
Mobil Sohbet

Kimliği Olmayan Düşler

Kimliği olmayan düşler yani kimliksiz düşler sayesinde, kendimizi garip bir olayın içinde buluruz. Suskun, durgun, konuşkanlıktan uzak yapımız bir anda kendini avaz avaz çığlık tutmaya bırakır ki, bu da bizi karamsarlığa yaklaştırır.

İşte tam da bu konuda yazmak istediğim o kadar çok şey vardı ki. Kalemim tutkun oluyordu aslında belirginsizleşen bu duruma.

Kim ne derse desin, bence seven bir kadın ya da erkek asla gördüğü rüyaya inanıp aşık olmaya kalkmamalı.

Her rüya aslında biraz gerçeğin de ta kendisi olmaya adaydır. ”Hiç bir rüya gerçeği yansıtmaz” tezinden hareket edersek, bu tezi çürümeye mahkum etmiş oluruz ki, bu tamamen doğrudur.

Deniz Sohbet
Deniz Sohbet

Sahipsiz Her Gecenin Sonu

Sahipsiz her gecenin sonu biter ve kahpe sabahlar başlar insanoğlu için. Terk edilmiş, yalnız, kahır dolu ve hüzne uyanılan bu sabahların aslında hiç bir anlamı yoktur.

Bir anlamı olmalı işte. Bir anlam yüklemeli bu sabahlara. Neye niyet eder insan, neyi bu kadar özler de yakalayamaz, neyin peşinde bu kadar koşar bilinmez ama bilinen tek şey vardır ki, o da aldatılmanın ve kandırılmanın sadece rüyalarda olmadığı ve aslında gerçeğin ta kendisi olmaya mahkum olduğudur.

Siz siz olun, asla kimliksiz düşler görüp de bu düşü size gerçek olarak kakalamaya çalışanlarla yüz göz olmayın.

Yoksa bir ömür hikaye dinlersiniz ve asla da kaçamazsınız bu masallardan. Bedava sohbet etmek bile bazen sevdiğinizi sandığınız insanın hikayelerinden daha da anlamlı olabilir.

Saygılarımızla, esen kalın.

Www.Denizim.ORG Kimliksiz Düşler

SubaT

12.06.2018

Kimliksiz Düşler, sohbet odaları, bedava sohbet, mobil sohbet, seviyeli sohbet sitesi.

Denizim
Denizim

Kimliksiz Düşler” için bir yorum

  • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 16:55
    Permalink

    Kimliksiz düşler görür gibi bazen heyecanla uyanır insanoğlu, yattığı huzurlu zannettiği uykusundan.
    Haklısınız bazen hayal kurarak uyursunuz o gelir.sonra bir Ses gelir ve gerçeğe uyanırsın.kendine gel gerçekleri gör dediklerinde koca bir karanlığa burunursunuz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir