Kırık kaLp

İnsanın kalbi zamana ve mekâna göre şekilden şekle girer. Ancak kırılan bir kalp zamandan ve mekândan bağımsız acıyı büsbütün içinde taşır. Yıllar geçmiş olsada kalp yaşanmışlığı asla unutmaz, bazen kırılır bazen üzülür..Bir kuşun kanadi kırılınca ucamaz zannedilir iyilesince uçması mumkun . Ama kirilan bir kalbi hangi maharetli el birlestirebilir ? Bazen bir söz, karşıdaki insanın dünyasını yıkar harab eder. Bazen bir bakış öldürür insanı içini kanatir . Bazen de bir yüz ifadesiyle kaynar su dökülmüş gibi olur kişi başından aşağı.

Necip Fazıl Kısakürek’e sormuşlar:

Kırılan kalp yine sever mi? Üstat EVET der.

Yine sormuşlar:

Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?

Üstat  yine cevap vermiş:

Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?’

Evet kalp kırılınca içimiz acır, parçalanır burulur üzülür kanar  ve bu parçalar yüzümüze nakış nakış yansır ama o bardak yeri ve zamanı geldiğinde kana kana su içer. “Kırık bir kalbin en büyük sebebi aşk olsa gerek.” Çünkü insan en büyük acıyı en çok sevdiğinden çeker en Cok sevdiğine  kırılır. Genellikle kalbin olaylara karşı yansıması her insanda farklı şiddetlerde yansir . Her incinmede kendi içinde kalbin kırılmasıdır.

Kalp kırılınca sadece olayın kendisine değil içinde yer almış kişilere karşı da kırgınlık üzüntü öfke duyulur ve bunun etkisi zaman içinde azalsa da o kişilere karşı olan duyguları insan bir türlü içinden söküp atamaz. Kişiler zaman zaman içinde bulundukları ruh haliyle birbirinin gözünde farklı farklı hallerde kalırlar. Yasanilanlari uzun zaman geçse de insan unutamaz içinde halseder.İnsanın kişilerle yaşadığı o anlar farklı zaman dilimlerinde aklına gelebilir. Yasanmisliklari yasadiklari kizginliklari kirginliklari ” Kendi dünyasına çekilen birey kalbini aslında koruma altına alır”

Kalp kirmak suya yazi yazmaya benzer.Kalbi yeniden kazanmaksa gece güneşin dogmasina . Sen suya yazi yazmasini basardin otur simdi güneşin dogusunu bekle..! Ne kalp kırıp suya yazi yazmaya calisalim nede kirdigimiz kalbi kazanmak icin gece gunesin dogusunu bekleyelim . Gerci ne kadar beklesekte gunes dogmaz .!

SevgiLerimLe

BiLinmez

11.04.2018

Kırık kaLp” için 2 yorum

 • 4 Kasım 2018 tarihinde, saat 17:24
  Permalink

  Kalp kirmak Kabe’yi yıkmakla eş değerde tutar büyükler. Lakin her kırgınlık kalbe zarar vermemeli diye düşünüyorum. Emeğine sağlık Bilinmez.

  Yanıtla
 • 4 Kasım 2018 tarihinde, saat 18:50
  Permalink

  KırıLmış bi kaLp Çok güzeL SuSar herŞeyin haSret kaLırSin.. BaHaR `im teŞekkürLer.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir