Kirli Dünyamız

Kirli Dünyamız hala yaşamaya ve bizi yaşatmaya devam ediyor. Umutsuzluklara inat edercesine bize umut aşılamaya ve kandırmaya devam eden bu dünya üzerinde anlatılacak o kadar çok şey var ki, hangisinden başlasak bilemedik.  Küresel ısınma desek bir sürü bahane üreten sivil toplum kuruluşları ve sanayi sektörleri çıkacak ortaya ve biz haksız duruma düşeceğiz. Sokak hayvanları desek, bir sürü kendini insan zanneden hayvanın eleştirilerine maruz bırakılacağız elbette.

Enerji ve dijital aygıt toplumu olduk, lütfen biraz reel hayatımıza önem verelim diyoruz, gene tepkilerle karşılaşıyoruz ve bu defa da geri kalmış bir toplum bireyi olarak suçlanıyoruz. Her tarafı bina ve zina olmuş bu pis dünyanın nesine heves ediyoruz ki zaten, neden bu kadar yaşama azmi savaşıyla mücadele ediyoruz? Bilemiyoruz işte.

Mantığın bittiği yerde başlıyor, insanoğlunun mücadelesi. Nefes nefese bir hayat ve bu hayatın olmazsa olmazları her yerimizi ele geçiriyor. Duman, sis, egzost gazı, kirli sahiller, sanayi atıkları, şiddet, makinalaşma, boşanmalar, cinayetler, çocuk tecavüzleri, kadına şiddet, mülteci sorunu, silahlanma, nükleer savaş olasılığı ve buna benzer bir dolu kaos.

Nesli tükenen hayvanlara sıra gelmiyor bile….

kirli
kirli

Kirli Dünyamız

Kirli dünyamız bizi tehdit etmeye devam ettikçe zaten bizdeki yaşama azmi de geriliyor. Kurumsal firmaların daha da büyüme uğruna bir nesli yok etmeye kalkışması ve sanayi üretimlerinin her zaman gelişmiş 3-5 ülkenin tekelinde bulunması da ayrı bir muamma.

Sistemli bir şekilde kaosa sürüklenen 3. dünya ülkeleri de açlık ve sefaletle uğraşırken, bu kirli finansal pastadan kendilerine ne kadar pay düşeceğini soramıyorlar bile. Bırakın sormayı, onların hak arama hürriyeti bile ellerinden gaddarca alınıyor.

Bu dünyanın en katlanılamaz tarafı da çok büyük olmaması. Zaten kirli dünyamız bize resmen cehennemi yaşatırken, dar ve kalıplaşmış bir coğrafyada sıkışıp kalmak da içler acısı bir durum. Yeryüzünü kendilerine mesken tutmuş ve hedefleri insanoğlunu tamamen ortadan kaldırmak olan bu kitleler, aslında bize çok güzel dersler de veriyorlar.

Hayata tutunun ve kirli dünyamız üzerinde oynanan oyunlara kulak asmayın. Hatta siz biraz daha kirletin diyorlar.

Saygılarımızla, esen kalın.

Www.Denizim.ORG

KRaL

28.08.2018

Mobil sohbet ve sohbet siteleri

mobil sohbet
mobil sohbet

 

 

Kirli Dünyamız” için 4 yorum

 • 28 Ağustos 2018 tarihinde, saat 15:14
  Permalink

  Emeğine yüreğine sağlık harika bir yazı olmuş tbrikler

  Yanıtla
 • 28 Ağustos 2018 tarihinde, saat 18:22
  Permalink

  Dünya mi kirli insanlarlar mi ? Bunu irdelemek lazım dünya tertemizdi insanoğlu zekasını şeytanca kullanmaya başlayana kadar.Kalemine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 05:30
  Permalink

  Kirli olan dünya değil ellerimiz.bu dünyayı güzellestirecek olan da ellerimiz yaşanmaz hale getirecek olan da. Dokunduğun yerde kır gördüysen izleri takıp et. Sonunda gördüğün ellerin olur.ellerinin kiri koca bir dünyayi yaşanmaz hale getirebilecek kadar zalim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir