Kuralsız Yaşamak

Kuralsız Yaşamak kadar güzel bir şey yok. Sitemizde de bazen kuralların dışına çıktığımız olur. İnsanların sınırlarını zorlamak mümkündür tabii ki. Kendi sınırlarının dışına çıkan insan da, özgürlüğüne düşkün insandır zaten. Sürüden ayrı bir insan kuralsız yaşam standartlarına ait olur. Kuralsız hayat için çok çaba da sarf edilir. İnsan her dakika serbest olmayı hayal eder durur.

Nasıl bir özlemse bu, bazen kendimiz bile inanamayız hayallerimize ve ulaşmak istediklerimize. Aslında kimliğimizdir bu, hasret çektiğimiz durum. Ya da bir nevi hayatla restleşip, eyvallah etmemek. Aile içinde huzursuzluk, yabancılaşmak, asosyal bir şekle bürünmek ve dostların bir arada olduğu yerlere hiç uğramamak gibi sonuçları da vardır.

Kuralsız hayat
Kuralsız hayat

Kuralsız Yaşamak

Her koşulda yalnızlık ve benzeri durumlar da bu kuralsızlığı tetiklemektedir. Yabani bir kişilik, ruhsuz bir psikoloji de buna çanak tutar adeta. Yenilmezlik sendromu vardır aslında, insanın aklını yerle bir eden. Öyle ki, hiç bir zaman mağlup olmak ve arkalarda kalmak düşünülmez bile. Her zaman kuralsızlığın hüküm sürdüğü hayat merkezlerinde yaşanmak istenilir adeta. Tek ve sürüden ayrı, bir başına bir hayattır bu. Yasakların ve kısıtlamaların olmadığı bir hayat.

Yaşanmış hikayelerden alıntılar alınır daima. Bu şekilde bir yol izleyerek, hayatta kalma veya daha çok hayattan zevk alma dediğimiz cümbüşe katılım sağlanır. Anne, baba, kardeş ve akraba ilişkileri artık rafa kalkmıştır. Belirli bir çizgiye bağlı kalınmadan tek düze yaşamanın sonucu olarak da, daha serbest bir dünya yakalanmış gibi bayram edilir.

Kuralsız yaşam
Kuralsız yaşam

Kuralsız Yaşamanın Sebepleri

Bunları tek tek sayacak olursak buna zaman da yetmez. Kuralsız yaşamak aslında bir geriye doğru kaçıştır. Aslını inkar ederek, olunmaması gereken bir dünyanın nimetlerinden faydalanmak da değildir bu. Sebeplere bakacak olursak, karşımıza bir nevi sorun da yığılır. O yüzden, sırf insanlar bunu böyle bilsin diye yaşamak yerine, kendi bildiğimiz daha üstün tutulur.

Yanlış olanı seçmişizdir artık. Gururlu bir şekilde ve samimiyetle yapılan bu davranışın kötü sonuçları da biz boğacaktır artık. Çünkü bu yaşam tarzı bizde ne aile bırakacaktır ne de eş-dost kalacaktır hayatımızda. Bir uzun çölde yalnız yürüyen bedeviden farkımız, sadece daha teknolojik bir iklimde yaşıyor olmamızdır. Bize göre tabii ki. Kuralsız yaşamanın sebepleri daha çok, küçükken yaşadığımız yersiz ve lüzumsuz aile baskılarından başka bir şey değildir aslında.

Kuralsız yaşama
Kuralsız yaşama

Kuralsız Yaşamanın Sonuçları

Bu sonuçlar bazen çok göreceli sonuçlardır. Tahminlerimizden daha da kötü faturalar çıkacaktır karşımıza. Bu yüzden, zaman içerisinde inançlarımızdan kopmamalı ve daha çok inanca sarılmalıyız. Çünkü zayıf insan daima kolaycılığı seçer ve kuralsız yaşamak denilen duruma esir olur. Bu da başlı başına bir mağlubiyet demektir.

Sonuç olarak da, hüsran ve zamansız yaşlanma, bağnaz bir kişilik, sorumsuz aile ferdi olmak ve buna benzer bir çok sonucun içinde yuvarlanır dururuz adeta. Yaşadığımız alanlarda düzen kalmaz, kirli bir hayat da bizi bekler ki, bu en korkunç olanıdır. O yüzden diyoruz ki, asla bir kuralsızlığı kabul edecek yaşama müsaade etmeden, kurallarımızla yaşamayı öğrenmeliyiz. Bunu her kesimin uygulamasını da dikkatle takip etmeliyiz ki mutlu olabilelim. Kuralsız yaşamak, sadece bizi mahveder, başkasını değil.

Saygılarımızla, esen kalın.

KRaL

15.09.2018

 

Kuralsız
Kuralsız

 

 

Kuralsız Yaşamak” için bir yorum

  • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 05:09
    Permalink

    Radikal insanlar 🙂 geçmişteki keşkeleri tekrar yaşanmaması için kural denen yalanlarla mutluluklarını umutlarını yüreklerine hapsetmezler.kurallarla da yaşasan kimse sana madalya takmıyor üzüntüne kederine ortak olamayacak kadar aciz ve zayıflar. Tek istedikleri kurallarına uyulması sen değil.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir