Mavi Düşler

Mavi düşler içerisinde, gözler kalbin aynası derler, ben seni yazıp seni çizmişim gözümün gönlümün aynasına. Sen benim gözümün, sen benim gönlümün aynasısın. Her gün bakıp bakmaya doyamadığım, her gece düşüncelerime geldiğinde uyuyamadığım sevdamsın. Ben her gün sana uyumak istiyorum, sende uyanmak istiyorum. Gel gönlümün gözdesi, gel ömrüm uykularım senin olsun. Sende benim sevdam ömrüm ol ömür göçeğim.

Bir resim çizdim kalbime, sana dair ne varsa hepsini döktüm kalemime. Gökyüzünü maviye boyadım gözlerinin renginden ilham aldım, ben seni aklıma kazıdım. Saçların rüzgarda dalgalanıyordu, dudaklarında bir tebessüm vardı gülümsetiyordu beni. Yanağındaki gamzene bir buse kondurdum, buram buram sen tüten kokunu hapsettim gönlüme. Ben sende tutuklu kaldım, sana dair ne varsa hepsini kalbime yazdım. Ben sende doğdum, sende tükendim.

Gözlerimi kapadım, kalbimde seni geçirdim. Sen buram buram özlem kokuyordun. Ben seni öyle çok sevmişim ki, tüm benliğim sen oldun. Gözlerin aklımı başımdan aldı, seni kalbime yazdı. Ben seni diledim sabahın seherinde, o güzel Rabbimde. Sen bana hayat oldun, ben bende kayboldum, aşkı sende buldum. Sen gözümün nurusun kalbimin sürürusun, aşk sana benzer. Ömrümün gururusun can tanem. Seni Çok Seviyorum sevdam.

mavi düş
mavi düş

Mavi Düşler

Sen sonsuzluğuma açılan kapımdın. Ben seni son nefesime sakladım. Sen her nefesimden bir adım daha yaklaştığımsın. Gözlerim yolunu gözler oldu, kalbim tüm benliği ile seni özler oldu. Aşk kapımı çalsa da ben sensiz almam yüreğime. Sen benim ömrümsün, cennetimsin yolunu gözlediğim. Tek sevdamsın, ben seni bakışlarıma gizledim. Sen benim gizli sevdamsın bu can sana yansın cennet gözlüm …

Gülüşündeki gamzene gonca güller sığdırdığım yarim. Ben senin gül tenindeki gül kokunu sevdim. Gözlerindeki bana dokunan kalbinin güzelliğini sevdim. Sen beni benden alıp uçsuz bucaksız sevdan olan aşk denizine saldın. Beni kendine tutuklu yaptın ben senin aşkının mahkumuyum . Gel azat et gönlümü gönlünden, sende kaybolayım.

Bir papatyanın saf ve temiz kokusunda seni arayıp bulmak gibidir aşk. Bazen bir papatya görürsün ya yol kenarında, hemen seviyor sevmiyor yaparsın. Halbuki onu bir koklasan, yapraklarına dokunmaya kıyamazsın. İşte o an özlem kokar, aşk kokar, hissedersin tüm benliğinle . İşte aşktır bu ona hissettiğin..

Denizim.ORG Mavi Düşler

Yazan : Gökçe Göksu ( Masiva )

29.09.2018

Mavi Düşler” için 2 yorum

 • 30 Eylül 2018 tarihinde, saat 14:46
  Permalink

  Masiva çok güzel, içten samimi bir makale olmuş emeğine ve güzel yüreğine sağlık.

  Yanıtla
 • 1 Ekim 2018 tarihinde, saat 13:31
  Permalink

  Masiva çok güzel bir yazı olmuş emeğine yüreğine sağlık.Askin masumiyetini ortaya çıkaran temiz bir yazı olmuş

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir