Mutlu Olduğuna Git

Mutlu Olduğuna Git hadi. Buralar yaramaz sana, burası ağır gelir be güzelim. Kaldıramazsın bu ağırlığı. İnsan bir kere sever, bir kere yakalar. Bu mutluluk asla bir daha yakalanmaz. Sanıyorsun ki, ben buralara aitim. Değilsin işte. Buralar yanar, burası çok ateş, çok deli yakar insanı. Kabul gören her atılımın, hüsranla biter adeta.

Mutlu olduğuna gitmeli insan, mutlu olduğuyla yaşamasını becerebilmeli. Mutlu olduğuna git sen de. Hatta ait olduğuna. Hep korkuların vardı hatırlar mısın? Ben seninle olmak istiyorum, mutluluğum sensin dedin ama bir türlü inanmadım ki sana.

Hayat, çok derin sularda avlar adamı. Balık tutmak değil aslında amaç, bir nevi deryalara dalmaktı bizim amacımız ama olmadı be güzelim. Sen gene kaçmayı seçtin umarsızca ve hayasızca çekip gitmeyi, hem de aldata aldata..

Sakin ve hasretsiz bir hayata kalmak varken, nedendir bilinmez ama sen uzakları seçtin. Sıla özlemi ile yanıp tutuşmayı seçtin. Asla gerçekleri seçemedin, çünkü bu gerçekler sana her zaman ağır geldi. Yine yalanları kendine kalkan olarak kullandın her zamanki gibi.

Mutlu Olmak
Mutlu Olmak

Mutlu Olduğuna Git

Mutlu olduğuna git derken bunu içimden gelerek söyledim zaten. Kararsız bir insan psikolojisi her şeyi yaşatır. Her şeyi yaşatan bu kafa ile de nereye varır ki insan? Saçma sapan bir hayatın inişli çıkışlı grafiği ile beraber zaten insanın içinde sevgiye ve aşka değer nesi kalabilir ki? Seviyorsa bile vazgeçer. Hatırladıkça unutur sevdiklerini ve seveceklerini. Bir daha da asla hatırlamaz. Hatırlamak da istemez.

Sevdalara ve aşklara dair yaşanacak ne varsa kaldırıp çöpe atmasını bilen insan, daima ruhsuz insandır. Bozulan ruh ile ne kadar yaşanır? Sinerji yaratamayan insan, elleri ile kazdığı hayatın hiç bir faydasını göremez.

İşte sen de böylesin. Tıpkı boşa kürek çekenler gibi. Bir yanın haz duyar ister, diğer yanın reddeder. Akşam yatarken hasretten bin parçaya bölünmüş halde uykuya dalar, sevdiğini özler, sabah kalkınca da nefrete boğulursun.

Bu garip yanılsama ile acı çekeceğini bildiğin o mutluluğa koş şimdi. Mutlu Olduğuna Git..!

Www.Denizim.ORG Sohbet Odaları

KRaL

14.08.2018

Mutluluk
Mutluluk

Mutlu Olduğuna Git” için bir yorum

  • 15 Ağustos 2018 tarihinde, saat 21:03
    Permalink

    “Hayat çok derin sularda avlar adamı” Derinlere dalmadan paha biçilrmez İnci yi bulamazsın ki. Derinlere dalmakta önce yürek sonra aşk ister. Emeğine sağlık KRaL, yine adrese teslim bir makale olmuş.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir