Sahte Hikaye

Sahte Hikaye yani diğer adıyla Fake Story. Bilinen en gizemli masal. Gurur ve serzenişlerle dolu yaşam öykülerinden kaçış gibi değil mi? Tatmin edilemeyen  ruhların hesaplaşmasını andırıyor adeta. Sanki bir dramatik komedinin final sahnesi. Aynı onun gibi içten yaralayıcı ama aktörlerinin asla gerçek hayatta ölemediği bir film gibi. Sahte hikayenin kahramanları var. Her hikayede olduğu gibi. Zayıf karakter, güçlü, hain, kurnaz, seksi ve tecrübeli. Her birinin ayrı ayrı dünyası var ve bu dünyada nasıl ayakta kalırım mücadelesi veriyorlar. Bazen de toplumsal mesajlar da içeren bu hikayede esas ince detay, ana karakter yani baş rol oyuncusunun çevirdiği garip oyunlar ve bu oyunların sonunda ortaya çıkan muhteşem (!) sahte durum.

Sahte Hikaye

Sahte hikaye dramasının yazarı anonim belki ama oyuncuları ve anlatılmak istenen hikayenin esas ana teması, aldatılmak üzerine yazılmış. Kuru bir hikayenin anlatmak istediği şeyi anlamak bazen çok basit, bazen de az uğraşınca anlaşılacak cinstendir.

Sahte ruhların oynadığı bu hikayede gerçek olan tek şey, bedenlerin varlığı ve o bedenlere yüklenen roller. Peki nedir bu hikayenin konusu, şimdi ona bakalım?

” Hikayemiz bir tutkunun esrarını ve gizemini anlatıyor. Yıllarca sürebilecek mutlu bir beraberliğin ve kurulması oldukça garanti gibi görünen bir ailenin anlatılması. Resmen olmasa da kendi gönüllerinde bir yuva kurarak ilişkilerine başlayan iki insanın korkunç yanılgısıyla son bulan bir dramdı bu. Suçlu kimdi peki bu dramada ya da bu dramın bu şekilde hazin bir şekle gelmesine kim sebep oldu?

Bir erkek, bir kadın ve yaşadıkları ilişki. Bu hikayenin esas konusu bu. Başlayan bu ilişkinin ilk zamanlarında her şey o kadar toz pembeydi ki, uçuyorlardı havalara adeta. İlk başlarda birbirlerini sevdiler ve tutkulu bir aşk yaşadılar hatta şöyle bir konuşma bile geçti:

 • İyi varsın canım, ömrüm, sevdiğim. Bu can sana feda. Öl dersen ölürüm. Yaşat dersen yaşatırım. Yaşa ki, ben de sen de mutluluk içinde yaşatalım bu aşkı..!
 • Evet sevgilim. Biz artık ciddi bir yola girdik. Bundan sonra yaşanacak o kadar güzel şeyimiz var ki, ikimiz de tüm dikkatimizi birbirimize verelim ve başka şeylerle ilgilenmeyelim.
 • Anladım can tanem. Artık tüm dikkatim ilişkimizde ve sende olacak. Seni çok seviyorum. Sevgili eşim benim.
 • Bundan sonra tek hedefimiz, kuracağımız yuva.

İşte böyle düşüncelerle ve konuşmalarla yürüyen ilişki başlamıştı artık. Kim ne düşünür bilinmez ama başlarda iyi başlayan ve bazı gerçeklerin göz ardı edilmesiyle ” sahte hikaye gerçeği ” yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. ”

Sahte Gerçek
Sahte Gerçek

Sahte Hikaye Gerçeği

Sahte hikaye içerisinde yadsınamaz bir gerçek var. Bu asla göz ardı edilmeyecek, belki de günlerce insanı düşündürebilecek bir acı gerçek aslında. Olay iki insanın çok fazla tutkusuydu belki ama yine de bu tutku onları paramparça etmeye yetebilecekti.

Yani bir anlamda, besledikleri o bambaşka ve kocaman duygunun esiri olunca, akılları kendilerine bile az gelmeye başlamıştı. Dibine kadar yaşadıkları o mutluluk cennetinin bahçeleri artık yavaş yavaş kurak bir bozkıra dönmeye başlamış ve akıl almaz bir şekilde birbirlerinden soğuma belirtileri başlamıştı.

Peki verdikleri o büyük sözler, o ettikleri büyük yeminler, o muhteşem duygunun ortaya çıkardıkları güzellikler ne olacaktı şimdi? Hepsi çöp mü olacaktı yani?

Suskunluk hakimdi artık. Çünkü birbirlerinden soğudular ve artık o eski tutku kalmadı. Artık eskisi gibi uzun konuşmalar yapmıyorlar, hal hatır bile sormuyorlardı birbirlerinden. Sabah ilk uyanan diğerine günaydın dileyerek sevgilerini yollarken, diğeri de uyanır uyanmaz yastıktan kalkmadan buna karşılık veriyordu. Dudakları bunları ne çabuk unutmuştu acaba, akıl alır gibi değildi bu durum?

Başka birileri mi vardı yoksa? Olamaz, asla böyle bir şey olamaz diyerek birbirlerine bu usulsüz ve aşağılık yakıştırmayı yapmıyorlardı.

Sahte hikaye gerçeği
Sahte hikaye gerçeği

Sahte Hikayenin Sonu

Küçük ve anlamlı bir dünyaları vardı ama onların gözünde bu dünya kocamandı. Galaksiye bile sığmayacak büyüklükte bu sevdanın adı yoktu. Ama kendisi vardı elbette. Bu kadar ilgi gören, takdir edilen ve yadırganmayan ilişkinin bir sonu gelecek denseydi, en başka buna herkes gülerdi. Kim bilecekti ki, bu duygunun zamanla onların içini parçalayarak yüreklerinden bir mermi gibi çıkıp gideceğini.

İstedikleri olmuştu belki ama ya bu duyguyu neden bu kadar çabuk bitirmeyi göze alabilmişlerdi? Bunun tek bir sebebi vardı aslında. Daha çok tatmin olma duygusunun insanda yarattığı o yanılgı ve doğru sanılanın aslında tamamen yanlış olduğunu kabullenmemek.

Bundan sonra yapacakları çok da bir şey kalmadı aslında. Bu hikayemizin kahramanları, kendilerince tatmin oldukları o sahte hikaye gibi bir hayatın içinde oldukları sürece asla mutlu olamayacaklardı bundan sonra. Kendi elleriyle kurdukları bu güzel hayatın içinde yok olup gitmişlerdi. Sebebini biliyorlardı ve bunun telafisi de ne kadar olabilirdi ki bu saatten sonra? Sonu gelmişti, sahte hikayenin sonu artık çok yakındı ikisi için de. Aslında en başta kendi inandıkları bu hikayeyi yazarken hata da yapmamışlardı ama o bitmek tükenmek bilmeyen zevkleri ve ihtirasları onlara bu sonu hazırlamıştı zaten.

Müthiş Final

Sahte Hikaye, gariptir ki bir hikaye de değildi aslında. Baş rolde oynayan da kendileriydi, kurnaz da, seksi de, hain de, zengin de, zayıf karakter de kendileriydi. Kendileri yazmış, kendileri oynamış, kendileri bitirmişti bu garip ama gerçek hikayeyi. Esas olan şeyin, bir mutluluk kurmak değil de bitmeyen zevklerini aşk kanununa inat, illegal olarak tatmin etmeye uğraştıkları bir hayatı seçmişlerdi.

Neyden zevk alırlarsa alırlarsa alsınlar, asla bir daha aşk adına bir zevke ya da bir duyguya girmemeye yemin etmişlerdi. Hikayenin en sahtesi de aslında bu değil miydi ki? Müthiş başlayan hikaye, iyi devam eden ve eşsiz güzelliklerle kendini bulan bu güzel olay, artık bir yalandan ileriye gidememişti. İkisi de bu sahte yanılsamanın etkisiyle, belki de birbirlerini sevmedikleri halde seviyormuş gibi görünerek aslında en büyük hatayı yaptılar.

Müthiş finalde; ayrılık, hayal kırıklığı, boşuna mücadele, aldatma ve ihanet kol gezmişti adeta. ” Hiç bir aşk kutsal değildir. İhanet aşkın temelinde var. ” tezinden yola çıkarsak eğer karşımıza sadece hayalden ibaret ruhlara adanmış sahte hikaye bedenlerinden başka da bir şey çıkmaz, çıkamaz.

Aldatan bedenlerden, aldatılan ruhlara ithafen..!

Www.Denizim.ORG

Sahte Hikaye

SubaT

22.06.2018

Sahte Hikaye, sohbet, sohbet odaları, sahte hikayenin sonu, müthiş final, sahte hikaye gerçeği

Hastalık
Hastalık

Sahte Hikaye” için bir yorum

 • 22 Haziran 2018 tarihinde, saat 09:19
  Permalink

  Bu aşk böyle bitemez.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir